הושלם פינוי 4 מתחמי פולשים בחוף האון - 0404
+
הושלם פינוי 4 מתחמי פולשים בחוף האון רשות הכינרת

הושלם פינוי 4 מתחמי פולשים בחוף האון

רגע לאחר סיום עונת הרחצה, ובהמשך להתרעות שחולקו על ידי הצוותים בהובלת יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת ובשיתוף משטרת טבריה, יחידת עיטם ומג"ב, באזורים נרחבים ברצועת חוף האון הושלמה הבוקר המשימה לפינוי ארבעת מתחמי פולשים (זולות), שהפכו על פי החשד למגורי קבע בניגוד לחוק. מיד לאחר השלמת פינויים התבצעו עבודות ניקיון נרחבות לפינוי האשפה והפסולת.

הפולשים בחרו להתפנות בכוחות עצמם בעקבות התרעות שחולקו על ידי צוותי הפיקוח ברשות הכינרת והמשטרה בשבוע שעבר, אך הותירו אחריהם את הציוד שהביאו עימם לחוף, לרבות ערמות זבל ופסולת שצברו. לפינוי הפסולת גויסו ארבע עגלות גדולות וצוות יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת יחד עם עובדים נוספים ברשות  שדאגו לפינוי 4 עגלות מלאות של ציוד, פסולת וזוהמה.

כזכור, לא מדובר בפינוי ראשון של פולשים. רק בתחילת השנה פונו 11 זולות בלתי חוקיות שהוקמו על ידי פולשים באזור חוף האון, בסבך הקנים שברצועת חוף האון לאורך כחצי ק"מ.

חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכנרת אומר, כי המתחמים שהוקמו על ידי פולשים, היוו מפגע סביבתי ועבירה על החוק ולראייה כמות האשפה שפונתה מהם. לדבריו, הפולשים בנו מבנים שצוידו במיטות, מזרונים, חפצי מטבח, מכשור ועוד, הלכלוך והזוהמה ב"זולות" הבלתי חוקיות ובסביבתן בעייתיות מאוד, כמו גם השירותים המאולתרים שהפולשים עשו לעצמם בין השיחים שהיוו מוקד לסכנה בריאותית ממשית וזיהום הסביבה. "נמשיך לאכוף את הסדר והחוק סביב האגם הלאומי לאורך השנה כולה" הבהיר.

מרשות הכינרת נמסר, כי מטרת שביל סובב כינרת הינה להוות שביל גישה פתוח לקהל הרחב ומבנים ארעיים בלתי חוקיים מסוג אלה על תכולתם, מזהמים את הסביבה ואף מפריעים למהלכו של השביל. ברשות הכינרת ימשיכו לשתף פעולה יחד עם כלל גורמי החוק במדינת ישראל, על מנת לשמור על השביל וחופי הכינרת נקיים מלכלוך ומפגעים, לטובת ציבור המטיילים והנופשים.