בנט: "קורא לצעירי ישראל לבחור במקצועות מבטיחים במיוחד בתחום ההייטק וגם במדעי הרוח" - 0404
+
בנט: "קורא לצעירי ישראל לבחור במקצועות מבטיחים במיוחד בתחום ההייטק וגם במדעי הרוח" דוברות משרד החינוך

בנט: "קורא לצעירי ישראל לבחור במקצועות מבטיחים במיוחד בתחום ההייטק וגם במדעי הרוח"

השר נפתלי בנט בפתח ישיבת הממשלה בירך את מאות אלפי הסטודנטים וצוותי ההוראה לרגל שנת הלימודים האקדמאית.

בנט: "בוקר חגיגי למאות אלפי הסטודנטים שחוזרים היום לספסל הלימודים. עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית אני יכול לבשר על כך שהצלחנו לעמוד במשימה גדולה שהצבנו לפני שנתיים וחצי: להכשיר פחות עורכי דין ויותר מהנדסים במדינת ישראל. יש לנו עודף עצום במשפטנים במדינת ישראל. היחס הגבוה ביותר בעולם. על כל 150 איש יש עורך דין בישראל, לצד זה יש לנו מחסור עצום במהנדסים ובכל זאת במשך שנים מערכת ההשכלה הגבוהה המשיכה להנפיק ולהכשיר הרבה יותר מדי עורכי דין.

היום אני יכול לדווח על כך שלראשונה ירדנו בצורה דרמטית מאזור 16,000 לאזור 13,000 במשך השנתיים וחצי האחרונות, בד בבד עם עלייה דרמטית במספר הלומדים הנדסה ומקצועות הייטק מ24,000 ל-29,000.

זה מתחבר עם המהפכה שאנחנו עושים גם בגיל התיכון של הכפלת מספר מסיימי חמש יחידות מתמטיקה. דמיינו מעין צינור: הרחבנו את הצינור התיכוני ועכשו הרחבנו גם את הצינור באקדמיה.

אני קורא מכאן לצעירי ישראל לבחור במקצועות מבטיחים במיוחד בתחום ההייטק אבל לא רק אלא גם במקצועות מדעי הרוח. אנחנו צרכים עוצמה גדולה גם בעניין הזה. אני מודע לקשיים של הסגל הבכיר במכללות ואנחנו מטפלים בזה גם בשעות אלה ביחד עם ות"ת, מל"גוהאוצר, ואני משוכנע שנגיע לפיתרון.

לא במקרה מדינת ישראל היא אחת המדינות המשכילות בעולם,אנחנו במקום הרביעי בעולם באחוז המחזיקים בתואר אקדמי ואנחנו צריכים להיות גאים בסטודנטים שלנו. אני רוצה להודות ליו"ר הות"ת פרופסור יפה זילברשץ ליו"ר התאחדות הסטודנטים שעובד איתנו בשיתוף פעולה מצוין מר רם שפע

בשם ממשלת ישראל אני מברך את מאות אלפי הסטודנטים, המרצים במכללות ובאוניברסיטאות, יהודים, ערבים, דרוזים, חרדים, נשים וגברים, במדעי הרוח והחברה, בהייטק ובמדעים, ברפואה וגם במשפטים: שנת לימודים פוריה ומוצלחת".