בדיקות אל הרס: לאבחן ולפתור בעיות אינסטלציה ללא הרס - 0404
בדיקות אל הרס: לאבחן ולפתור בעיות אינסטלציה ללא הרס FREEPIK

בדיקות אל הרס: לאבחן ולפתור בעיות אינסטלציה ללא הרס

אחת מתופעות הלוואי של נזילות בצנרת היא ההרס המבני שמתרחש בבית. המים כידוע לא נשארים במקום אחד וברגע שיש להם את האפשרות הם מתחילים לחלחל לכל חלקה טובה בתוך קירות הבית. הרבה פעמים אנחנו מגלים על אודות נזילה רק כאשר המצב כבר אקוטי ונגרם נזק למבנה, במצבים כאלו עולה אצלנו החשש כי התיקון והאבחנה רק יוסיפו על כל הכאוס שכבר ככה יש בבית. אך למעשה ישנה אפשרות לביצוע בדיקות אל הרס שבמרבית המקרים מסתיימות גם בתיקון מהיר ויעיל שלא מוסיף חטא על פשע בכל הקשור ללכלוך הבית. בכדי להבין בצורה הטובה ביותר על בדיקות אל הרס, החלטנו לפנות ליוני קוזי, בעלים של "יוני אינסטלטור" מומחה באיתור נזילות ובדיקות אל הרס, שירחיב על הנושא.

מה זה בדיקות אל הרס ומה הן פותרות?

המונח בדיקות אל הרס מתייחס באופן עקרוני לכל תהליך בדיקה שלא גורם לפגמים בנושא הבדיקה, זאת לעומת בדיקות אחרות אשר לצורך קיומן חייבים לפגוע בנושא הבדיקה. בהקשר שאנחנו מדברים עליו, צנרת ואינסטלציה, יכולת לבצע בדיקות אל הרס הן אלמנט מכריע בבחירה של אינסטלטור. בעבר, כדי לזהות נזילה צנרת או בעיה אחרת במערכת האינסטלציה, היינו צריכים לחפור במבנה כדי להגיע לצנרת עצמה ולאבחן את הבעיה. אך היום בעזרת בדיקות אל הרס, אפשר לבצע את האבחון כולו בלי להוציא אריח ממקומו.

"יש לאנשים תפיסה שגויה שנזילה בצנרת בהכרח תוביל להרס של חצי מהבית, אך למעשה עם הטכנולוגיה שיש לנו כיום אפשר לבצע את הבדיקה, ולפעמים גם את הטיפול, בלי שנצטרך להרוס קירות או רצפות" מסביר לנו יוני ומפרט, "באמצעות מצלמות טרמיות ייחודיות, שקצת דומות למצלמה שמשתמשים בה בקולונוסקופיה, אנחנו מבחינים בשינויים בזרם, בטמפרטורה ובהפרעות אחרות בצנרת. המצלמות האלו מאפשרות לנו לזהות בדיוק של מילימטר את מקור הבעיה".

מעבר לעובדה שבעזרת בדיקות אל הרס אנחנו לא צריכים להרוס את המבנה, שזה אומר שלא צריך לבצע תיקונים ושיפוצים לאחר מכן, יש עוד כמה יתרונות לביצוע בדיקות מסוג זה.

  • אפשר להמשיך ולשהות בבית, ואפילו באותו חלל שבו עובדים, גם במהלך הבדיקה
  • הבדיקה מבוצעת במהירות רבה מאשר אם היינו צריכים לפרק קירות ומרצפות
  • במרבית המקרים אפשר יהיה לטפל בבעיה באותה העת של הבדיקה

מה אפשר לבדוק בבדיקות אל הרס?

כמו שאמרנו בתחילה, בדיקות אל הרס הן שם גנרי לכל בדיקה שלא פוגעת בנושא הבדיקה. אבל אם כבר התמקדנו בלדבר על אינסטלציה, בואו נראה מה בדיוק אפשר לבדוק בבדיקות אל הרס.

  • ניקוז
  • מרזבים
  • מים חמים
  • מים קרים
  • ביוב

המשותף לכל הצנרות האלו הוא שהן כולן חבויות מהעין, למעט המרזב, ולכן תהליך הבדיקה של בעיות בצנרת הוא מורכב ומסובך. בדיקות אל הרס מאפשרות לנו גישה אפילו ליסודות הבטון של המבנה וכך אפשר לקבל תמונה מדויקת של מכלול הבעיות ולבנות תוכנית פעולה נקודתית לכל בית ובית.

על גבי הטכנולוגיה שמשמשת אותנו לביצוע הבדיקות אפשר להרכיב גם כלים חדישים שיפתרו את הבעיה. במרבית המקרים, כאשר מדובר על בעיות צנרת, לא נדרש להחליף את כלל הצנרת אלא נוכל להסתפק בהדבקת פאצ' ייחודי או בהתקנה של שרוול פנימי בתוך הצנרת שיביאו לתוצאות איכותיות ביותר בזמן קצר. אך חשוב כמובן לבדוק מי הוא איש המקצוע שאותו אתם מזמינים כיוון שלא כל אינסטלטור מוסמך לבצע בדיקות אל הרס.

זכרו תמיד לבצע תחקיר לפני שאתם מתקשרים לאיש מקצוע. לקריאה נוספת מוזמנים להיכנס ולקרוא מאמרים נוספים בנושאי כלכלה ואיכות הסביבה מפי מומחים בכלל התחומים אשר יסייעו לכם בבחירת אנשי מקצוע מומלצים בתחומים שונים.

משפט אחרון לסיום, כך אומר לנו יוני, "חשוב להבין שלא לכל אינסטלטור יש את הכלים המתקדמים הללו לבדיקות אל הרס, זו התמחות בפני עצמה ולכן חשוב לפנות לאינסטלטור מומחה בתחום שיש לו את כלי האבחון הנכונים וגם את הניסיון שנדרש לביצוע עבודות מסוג אלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]