נתניהו על מינוי ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים: "אין לי ספק שירון יעשה תרומה חשובה מאוד במשימה הקדושה" - 0404
נתניהו על מינוי ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים: שלמה מור, חדשות 0404

נתניהו על מינוי ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים: "אין לי ספק שירון יעשה תרומה חשובה מאוד במשימה הקדושה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, פתח הבוקר את ישיבת הממשלה כאשר הוא התייחס ראשית למינויו של ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים, לתכנית האצת חיבור מפעלי תעשיה לרשת הגז הטבעי שתאושר היום ולפתיחת שנת הלימודים האקדמאית.

נתניהו: "החלטתי למנות את ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים, לתאם את המאמצים שלנו להחזיר את הבנים הביתה. הוא רואה בזה משימה לאומית. הוא אישית היה חבר בצוות המצומצם שטיפל בנושא של גלעד שליט, ואני חושב שהוא האיש המתאים למשימה החשובה הזאת.

לפני המינוי אני צלצלתי למשפחות, כל אחת מהן, ואמרתי להן שאני יודע, אני זוכר אותם כהורים, וגם כאחים, ואני זוכר את הבנים. אנחנו מבינים את החובה המוסרית והאנושית שלנו לעשות כל מה שניתן כדי להחזיר אותם. אין לי ספק שירון יתרום בעבודה ויעשה תרומה חשובה מאוד במשימה הקדושה הזאת.

הממשלה תאשר היום תכנית להאצת חיבור מפעלי תעשיה לרשת הגז הטבעית. זה כמובן גם מייעל את התעשיות וגם מצמצם את זיהום האוויר. כל מפעל שיסכים להתחברות לרשת כבר יודע מתי זה קורה. אני חושב שהדבר הזה הוא התחלה של ייעול משמעותי של התעשייה בישראל. יהיה לזה המשך גדול.

אנחנו מוציאים להיום לדרך את אתר שער הגיא, האתר הזה ינחיל את מורשתם של פורצי הדרך לירושלים, ומלווי השיירות של מלחמת העצמאות. זה אתר שיתקיימו בו פעילות חינוכית, פעילות תיירותית לידיעת הארץ ומורשת המקום. תקום ועדת היגוי משותפת שבראשה יעמוד מזכיר הממשלה, היא תקבע את התכנים וגם תדאג לביצוע. זה חשוב.

בשעה טובה אנחנו פותחים היום את שנת הלימודים האקדמית. אני מאחל הצלחה למאות אלפי הסטודנטים והמרצים. אנחנו משקיעים בהם מיליארדים רבים של שקלים, מתוך ההכרה שההשכלה הגבוהה היא אבן יסוד בחייה של מדינת ישראל.

אני מזכיר לכם, שדובר רק לפני שנים, על העשור האבוד של ההשכלה בישראל. פשוט, במשך שנים המוסדות התחילו, הייתי אומר, 'להתקלף' אפילו. היה שם קושי לא רק במסד הפיזי אלא תקציבים בסיסיים שנועדו לקיים, להגדיל ולהפריח את ההשכלה הגבוה בישראל, אלה התנוונו לגמרי. ובכן, אנחנו עשינו שינוי כיוון רציני, כבר בממשלות הקודמות, אבל אנחנו ממשיכים בתנופה הזאת מתוך הבנה שזהו מכשיר ראשון לקידומה של מדינת ישראל והחברה בישראל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com