ארבעה טיפים לקבלת פיצוי ממשרד הביטחון - 0404
ארבעה טיפים לקבלת פיצוי ממשרד הביטחון יח״צ

ארבעה טיפים לקבלת פיצוי ממשרד הביטחון

בהתבסס על חוק הנכים כל אדם אשר נפצע או חלה בשל פעילותו במסגרת שירותו במשרד הביטחון, רשאי בהגשת תביעה אשר תכיר בפגיעותו ותזכה אותו בתגמולים והטבות שונים.

את התביעה לפיצויים ממשרד הביטחון יש להגיש אל קצין התגמולים. התנאי ההתחלתי להגשת התביעה הוא בהכרת משרד הביטחון בזכות לקבלת פיצויים בשל מחלה או פציעה ובנכות רפואית קיימת של לפחות 10% שנקבעה עקב השירות.

עורך הדין לתביעות מול משרד הביטחון אריאל גולן, עוסק שנים רבות בייצוגם של יוצאי משרד הביטחון אשר טענו לתגמולים עקב פציעה או מחלה שחלה בשל השירות.

במאמר זה יתייחס עו"ד גולן למספר נקודות שיש לקחת בחשבון בכל הנוגע להגשת התביעה.

החלטתם להגיש תביעה? קחו לכם עורך דין

משרד הביטחון אינו שש לאשר את תביעותיהם של מי ששירתו נאמנה את המדינה ומשרד הביטחון. נקודת המוצא היא שבחלק מן המקרים יש והרצון לקבלת פיצוי אינו תואם את פגיעותו של התובע. בחלק ניכר מהמקרים דוחה משרד הביטחון את תביעותיהם של אלו שנפגעו בעת שירותם או שיש והוא דורש ועמל על הקטנת האחריות ובכך יידרש בשילומים נמוכים יותר.

סיבה זו לכשעצמה מבליטה את החשיבות הרבה בהגשת התביעה תוך ליווי וטיפול של עורך דין. החשיבות הרבה שיש בהשגת תגמולים למי שהפך מוגבל הינה קריטית. הגשת התביעה לבד ללא הידע והניסיון שיש לעורכי הדין יש בה להפחית בעשרות אחוזים את הסיכוי להביא להצלחת התביעה מול גוף חזק כמו משרד הביטחון.

כל מסמך חשוב

במסגרת התביעה למשרד הביטחון עליכם להוכיח קשר סיבתי מובהק בין הפגיעה ממנה אתם סובלים בכך שנוצרה בשל פעילותכם המבצעית במסגרת משרד הביטחון. חלק מהיכולת לשכנע את משרד הביטחון ובהמשך, במקרה הצורך, את בית המשפט באותו קשר סיבתי נעשה, בין היתר, באמצעות מסמכים כאלו ואחרים אשר יכולים להצביע ולחזק אודות אותו קשר סיבתי.

בטרם בחרתם בעורך דין משרד הביטחון אשר ילווה ויטפל בתיק שלכם דאגו לאסוף כל פיסת מידע הנוגעת לפגיעותכם מהיום שבו התחלתם לסבול מאותה פגיעה, בפגישה עם רופאים במסגרת משרד הביטחון ומחוצה לו ועוד. מקרי עבר מלמדים שמסמכים רפואיים מהימנים יש בהם לחזק את התביעה ולהביא לקבלת תגמולים גבוהים.

אתם לקראת וועדה רפואית? התכוננו אליה ברצינות

השלב בו אישר קצין התגמולים את היותם נכים הינו חיובי. עם זאת, חשוב לזכור שהכרת הנכות היא בטרם בחינת הוועדה הרפואית, שהיא הגורם המוסמך לקבוע את שיעור הנכות. ככל שייקבעו לנכה אחוזי נכות גבוהים יותר כך יהיו התגמולים גבוהים גם כן.

אל הוועדה הרפואית יש כמובן להגיע מוכנים. חלק מהיכולת להכין עצמנו היא בהכרת ההליך הטכני והמשפטי הנוגע לתיק. ההמלצה לתובעים רבים היא בעריכת סימולציות יחד עם עורך הדין אשר ידמה הסיטואציה זאת בכדי להיות מוכן לכל שאלה מצד הוועדה.

 

החמרת מצב מאפשרת בחינה מחדש של אחוזי הנכות

חשוב לדעת ולהכיר שלזכות התובעים הפנייה בכל חצי שנה לוועדה רפואית, זאת על מנת שזו תוכל להעריך מחדש את נכותכם. בבדיקה זו יש והוועדה הרפואית יכולה להגיע למסקנה שחלה החמרה במצבכם ובכך לקבוע אחוזי נכות גבוהים יותר מאלו שהורגלתם להם. על התובע להמציא מסמכים רפואיים וחוות דעת המעידות על החמרה, מה שמחזיר אותנו להצעה קודם אודות החשיבות הרבה באיסוף של כל מסמך ומסמך.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com