ערעור על החלטת ועדת ביטוח לאומי: במקום בדיקה הסתפקו הרופאים בצפייה בסרט וידאו - 0404
+
ערעור על החלטת ועדת ביטוח לאומי: במקום בדיקה הסתפקו הרופאים בצפייה בסרט וידאו ידידיה כהן, חדשות 0404

ערעור על החלטת ועדת ביטוח לאומי: במקום בדיקה הסתפקו הרופאים בצפייה בסרט וידאו

האם ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי שתפקידה לבדוק את האדם המבקש הכרה במגבלותיו, יכולה להסתפק בסרט וידאו שמוצג בפניה, במקום בדיקה קלינית של האדם? על שאלה זו יצטרך להשיב בית הדין לעבודה.

עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לביטוח לאומי ותביעות נזקי גוף, פנה לבית הדין לעבודה בנצרת, בערעור על החלטת ועדה רפואית לערערים לניידות, אשר דחתה את תביעתו של תושב הצפון כבן 68 בעקבות צפיית חברי הועדה בסרט וידאו שהוצג בפניהם.

האיש, שיש לו כבר 40% נכות לצמיתות, קיבל מהועדה המחוזית 80% נוספים על בעיה אחרת הקשורה לניידות שיש לו, אבל בתוך זמן קצר, ביטלה ועדת ערעורים את הנכות הנוספת ונימקה את החלטה כך, "על פי סרט הווידאו נראה שהנבדק מציג מצג שווא של פגיעה בניידות שאינה נתמכת קלינית".

לטענת עו"ד סאמי אבו ורדה "הועדה התבססה על סרט וידאו שאין הוא יכול להוות תחליף לבדיקה קלינית ". לדבריו ,מהמרחק הרב שבו צולם האיש "לא ניתן לראות כלל כמה חזקה או קשה הליכתו, האם קיים רעד כשלהו? האם קיימת חולשה בפגיעה ביציבות ההליכה? האם הוא הולך בביטחון וללא מוגבלות ושאלות נוספות".

עוד נטען בכתב התביעה כי הועדה "ויתרה על בדיקה גופנית, ויתרה על הנמקה, ויתרה על כל הליך תקין וביטלה את המוגבלות בניידות ממנה סבל וממשיך לסבול המערער".

עו"ד מבקש מבית הדין לעבודה להחזיר את הדיון לוועדה בהרכב אחר מאחר ו"ועדה זו נעולה בדעתה ולא יעזור החזרת התיק אליה בשנית".