הינה בא עוד גל התייקרויות גדול – כך תוכלו לחסוך - 0404
הינה בא עוד גל התייקרויות גדול – כך תוכלו לחסוך pexels

הינה בא עוד גל התייקרויות גדול – כך תוכלו לחסוך

גל ההתייקרויות במשק כבר כאן ונראה שהוא אינו עומד לשכוח בקרוב. המחירים בכל תחומי המשק עולים, בין אם אלה המחירים של חברות המזון, מחירי הדירות, הרכב והדלק. אין זה אומר שהכול אבוד מראש, בהחלט ניתן להתמודד עם הגל בגבורה ולצלוח אותו מבלי ליצור או להעמיק את המינוס בחשבון הבנק. הכול טמון בסופו של דבר בחיסכון. לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לחסוך ובגדול, כדי שתוכלו לגלוש על גל ההתייקרויות מבלי לטבוע.

הבינו את ההוצאות שלכם

אחת מהאבנים הגדולות ביותר בגלגלי החיסכון הן הוצאות מופרזות. הבעיה מתחילה כאשר איננו מודעים בכלל היכן אנו מוציאים את כספנו. לכן, בראש ובראשונה עליכם לבחון את הוצאותיכם, לבדוק היכן הן הכרחיות והיכן ניתן לצמצם. ייתכן מאוד ואפילו סביר שתגלו שישנן הוצאות שעליהן הייתם יכולים לוותר לגמרי.

רק לאחר שאתם מבינים היכן הכסף שאתם מוציאים, תוכלו לבנות תוכנית חיסכון משמעותית. מומלץ לחלק את ההוצאות לקטגוריות כמו: חשבונות, שכר דירה, דלק ופנאי. ישנן קטגוריות שבהן לא ניתן לקצץ את התשלום כמו שכר הדירה למשל. לעומת זאת את בתשלומים על פנאי ואפילו קניות ודלק, ניתן בהחלט למצוא דרכים לחסוך בצורה יעילה.

תכננו תקציב

לאחר שהבנתם לעומק כמה אתם מבזבזים, תוכלו לתכנן את התקציב החודשי שלכם בצורה מדויקת. תוכלו ליצור תכנון תקציב באפליקציה או להכין טבלה ואפילו מומלץ לעשות גם וגם, כך תהיה לכם גישה לרישום התקציב מכל מקום. הגדירו לעצמכם תקציב מדויק לכל הוצאה והקפידו לעמוד בו כמובן.

אך שימו לב, תכנון תקציב הוא לא דבר שעושים בתחילת החודש ושוכחים ממנו. עליכם לוודא לכל אורך החודש שאתם אכן נמצאים על המסלול שקבעתם לעצמכם. ערכו רישום של ההוצאות במהלך הדרך, משום שייתכן כי תצטרכו לערוך התאמות בתקציב.

טיפ נוסף הוא לאפשר לעצמכם מרווח נשימה בתקציב החודשי שלכם. כלומר, השאירו סכום כסף בצד שאין לו מטרה מוגדרת למקרים שבהם תתקלו בהוצאות לא צפויות. כך במקרה שבו אתם צריכים ללכת למוסך או שעליכם להחליף את מכונת הכביסה למשל, לא תמצאו את עצמכם ללא יכולת לעמוד בתשלומים הללו.

אל תתעלמו מהטבות

אומנם ישנו גל התייקרויות, אך הטבות והנחות במועדוני לקוחות או אפליקציות עדיין קיימים. הרי בסופו של דבר הרשתות השונות רוצות להבטיח שהלקוחות יבואו לקנות אצלן ולא ילכו למתחרים. אם ישנם מועדונים שאליהם אתם יכולים להצטרף בחינם בהחלט כדאי לעשות זאת, משום שלרוב אלה מקנים הנחות בלעדיות שלא תזכו להן אם לא תהיו חלק מהמועדון. כמובן שאם אתם סטודנטים, חיילים או פנסיונרים תוכלו להיות זכאים להנחות ייחודיות גם כן.

דבר נוסף שיכול לסייע לכם לחסוך עד מאוד הוא להוריד אפליקציות של ארנק דיגיטלי מטעם רשת או שירות מסוים. דרך הארנקים הללו תוכלו למשל להטעין סכום כסף מסוים ולקבל תוספת לארנק. כלומר, נניח שהטענתם באפליקציה 100 ש"ח אתם תקבלו בפועל 150 ש"ח. בנוסף, פעמים רבות הארנקים הדיגיטליים הללו יעניקו לכם גם הנחות או אפשרויות של צבירת כסף. כמובן שמומלץ להוריד ארנק דיגיטלי רק עבור רשתות או מוצרים שאתם באמת עושים בהם שימוש.

עשו סקר שוק

דרך נוספת לחסוך בהוצאות היא לעשות סקר שוק לפני שאתם משלמים. בין אם מדובר בקניות בסופרמרקט או ברכישת מכשיר חשמלי, אל תפעלו עם יד קלה על ההדק. ערכו סקר שוק ובדקו היכן תוכלו באמת לקבל את המחירים הטובים ביותר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]