ליברמן מקדם חוק לסגירת המכינה הקדם צבאית - מכינת עלי - 0404
ליברמן מקדם חוק לסגירת המכינה הקדם צבאית – מכינת עלי אריאל חרמוני - משרד הביטחון

ליברמן מקדם חוק לסגירת המכינה הקדם צבאית – מכינת עלי

שר הביטחון אביגדור ליברמן מקדם הצעת חוק שתביא לסגירת המכינה הקדם צבאית החשובה – מכינת עלי.

חברי הכנסת מטעם ״ישראל ביתנו״, עודד פורר, חמד עמאר, רוברט אילטוב ויוליה מלינובסקי, הגישו הבוקר את הצעת החוק שתוכל להביא להפסקת מימון למוסד תורני.

על פניו, ההצעה הוגשה לכאורה בעת הפגנות קיצוני ״הפלג הירושלמי״ המסרבים לשרת בצה״ל, אלא שעיון מהיר בהצעה מבהיר מפורשות כי הכוונה למעשה לנצל את המצב הקיים כדי לארגן במהירות הצעת חוק שתביא לסגירת מכינת עלי, על רקע מאבקו האישי של ליברמן כנגד הרב יגאל לוינשטין. לא בכדי בהצעה צוינו המילים ״נטייה מינית״.

בהצעה צוין כי, ״שר האוצר, בהתייעצות עם שר המשפטים ועם שר החינוך, רשאי להחליט שמוסד תורני לא ייחשב כמוסד ציבור לפי סעיף זה לעניין קבלת תמיכה לפי סעיף תקציב אם העומד בראש אותו מוסד תורני, המהווה גם סמכות דתית-רוחנית עבור תלמידיו, עשה אחד מאלה: פרסם ביודעין קריאה פומבית להשתמט משירות, פרסם ביודעין קריאה פומבית להסית לרדיפה, השפלה עוינות, או אלימות כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסיה, והכל בשל צבע, מין, נטייה מינית, דת, ארץ מוצא, השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני, או כנגד מי שמשרת בשירות״…

בהצעת החוק, מגלגל למעשה ליברמן על שרי הבית היהודי איילת שקד (משפטים) ונפתלי בנט (חינוך) להיות אלה שיהיו מהמייעצים באשר לסגירת מוסד תורני. כך, יוכל ליברמן לומר – אני פעלתי, אך הם אלה שלא ביצעו. המחטף שמנסה ליברמן לבצע והניסיון להרוס את מכינת עלי באמצעות הפסקת העברת תקציב מהמדינה לאחד מהמוסדות שממנו יצאו בכירי צה״ל, מתקבל בבוז ובכעס בקרב מצביעי ימין.

בסביבת ליברמן אמרו הבוקר ש"להצעת החוק אין שום קשר למכינה בעלי, שמוציאה משורותיה לוחמים ומפקדי המשרתים שירות משמעותי וחשוב בצה"ל. הכוונה היא בעיקר למוסדות הקשורים לרב אוירבך, ודומיהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com