תואר ראשון בחינוך- למי זה מתאים? - 0404
תואר ראשון בחינוך- למי זה מתאים? באדיבות דוברות מכללת תלפיות

תואר ראשון בחינוך- למי זה מתאים?

מי שרוצה להוביל את שדה החינוך בישראל, לגעת בלבבות של הילדים ולייצר שינויים חברתיים חייב לעבור דרך לימודי תואר ראשון בחינוך. תעודת ההוראה לצד התואר הראשון יאפשרו לטפח ולפתח את ילדי ישראל.

תואר ראשון בחינוך– לגעת בלבבות

"המורה אינו סוכן של המדינה ואף לא של החברה; הוא סוכן רק של הילדים שהוא מופקד על פיתוח יכולתם האינטלקטואלית והמוסרית." (צבי לם)
סטודנטים שמתקבלים ללימודי תואר ראשון בחינוך הינם אנשים שמשפיעים. המדובר בתחום עם  המחייב הכשרה מקיפה ומעמיקה. תהליך החינוך אותם מובילים אנשי ההוראה יכול להתרחש לאורך כל חייו של האדם. מטרות החינוך ואופי החינוך משתנים בהתאם למאפיינים ולדרישות של כל גיל.

עולם החינוך מתחלק לחינוך פורמלי המתבצע במסגרת מערכת החינוך המוסדית הידועה ומתחיל בגן ונמשך עד לסיום הלימודים בבית הספר. לבין החלק השני שהינו החינוך הלא פורמלי הניתן במסגרת הקהילה והמשפחה וכמובן בתנועות הנוער. בשני התחומים חלק מההשפעה החינוכית מתבצעת בתת מועד של החניך או התלמיד.

 התלמיד במרכז

פרופ' צבי לם המתמחה בתחום החינוך ואשר הציטוט שלו פותח את הכתבה טוען כי קיימות שלוש מטרות בעולם החינוך. החל מהכשרת הדור הצעיר לגדל בוגרים ראויים, טיפוח היכולות של התלמידים לחשיבה ולמידה עצמאית כמו גם התמודדות עם ההתפתחות הטכנולוגית וכמובן מימוש עצמי וגם להנחיל את העולם התרבותי אליו משתייך התלמיד.

אז מה בעצם נותן לנו ללמוד תואר ראשון בחינוך?

לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך כוללים הכשרה ההופכת את הסטודנט המסיים את שנות לימודים לבעל ידע וכלים ישימים בתחום החינוך. הדבר מאפשר השתלבות מיטבית בשדה החינוך לאחר סיום הלימודים.  
לימודים במכללה טובה לחינוך מאפשרים את התפתחותו של הפרט קרי הסטודנט והפיכתו לאיש חינוך טוב. על מנת לתת מענה למגוון הסטודנטים יש להשתמש בפדגוגיה דידקטית כזו הדוגלת בשיטות הוראה שונות.  תפקידם של המרצים הטובים לחינוך הינו לבחור לעצמם את טכניקת ההוראה התואמת את מטרותיו החינוכיות ואת הצורך של כל אחד מהסטודנטים שלהם.
קיימים מסלולים רבים בתחום של לימודי חינוך. במכללת תלפיות לחינוך לדוגמא עומדת אפשרות הבחירה בין חמישה מסלולי לימוד: מסלול אמנות, מסלול הגיל הרך, מסלול ביה"ס היסודי, מסלול ביה"ס העל יסודי ומסלול חינוך מיוחד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]