אפי קפיטל: המדריך לרוכשים המבולבלים - אלו שבעת הדברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם קונים דירה מקבלן - 0404
אפי קפיטל: המדריך לרוכשים המבולבלים – אלו שבעת הדברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם קונים דירה מקבלן FREEPIK

אפי קפיטל: המדריך לרוכשים המבולבלים – אלו שבעת הדברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם קונים דירה מקבלן

בשעה טובה, מתכוונים לעשות בקרוב את הצעד ולקנות דירה חדשה למגורים או השקעה? אנחנו מאחלים לכם קודם הרבה בהצלחה ובטוחים שאתם מאד נרגשים. אין ספק כי מדובר על צעד חשוב ביותר בחיים של זוגות צעירים וזהו בהחלט בסיס חשוב לקראת עצמאות כלכלית בעתיד.

עם זאת, מדובר מן הסתם על משהו שצריך להיעשות בצורה מושכלת וסבלנית, ונראה כי בזמן של התרגשות והתלהבות, רוכשים רבים שוכחים לשים לב לדברים חשובים לפני שהם בוחרים. על מנת להימנע מעוגמת נפש והפסדים כספיים, פנינו למומחים של חברת אפי קפיטל של היזם הותיק אפי שקדי המובילה את ענף הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות ושיווקה בהצלחה מעל 6,000 יחידות דיור בכל רחבי הארץ עד היום, וביקשנו מהם טיפים לפני בחירת הדירה. את המידע שהם חלקו איתנו רצוי בהחלט לשמור לרגעי האמת. בהצלחה!

המיקום הוא חשוב מאד

בתור חברה שידועה באיתור ובחירת מיקומים מנצחים לפרויקטים שלה, אפי קפיטל שמה דגש גדול על המיקום של הנכס וזה הדבר הראשון שהיה להם חשוב לחדד. "כשקונים דירה חדשה צריך לחשוב קדימה. האם היא קרובה לאזורי קניות, מוסדות חינוך, תחבורה ציבורית ועוד דברים חשובים כאלה? היא קרובה לכבישי גישה? היא מאפשרת חיים קהילתיים קרובים? על הדברים האלה הם קריטיים מאד לבחירת נכס לרכישה והמבט צריך להיות מבחוץ פנימה".

אל תתפשרו על בנייה סטנדרטית

תשאלו כל רוכש שגייס בדוחק את התשלום על הנכס ותשמעו שכאשר בוחרים בסטנדרט של הקבלן, הבחירה היא תמיד בחומרים הזולים ביותר ובמפרט דל. במקרה של אפי קפיטל למשל שמקפידה להציע מפרט עשירים גם בבחירה הסטנדרטית ביותר, מדובר על היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל. אם תחפשו כראוי יזמים מובילים תגלו כי ההתפשרות על הזול ביותר כדי לגזור קופון על הרוכשים היא ממש לא גזירת גורל.

קבלן פנימי או חיצוני?

מרבית היזמים בוחרים קבלן חיצוני לביצוע העבודה. זה יכול להיות טוב אם מדובר על קבלן מנוסה, אבל יכול גם להיות נפילה בעיקר אם התקשורת בין השניים לא טובה ומידע עשוי שלא להגיע אליכם. חברות נדל"ן מובילות שיכולות להרשות לעצמן מעסיקות קבלן אין-האוס. באופן הזה הפיקוח הוא ברמה הגבוהה ביותר, והתקשורת של המשולש חברת בנייה-קבלן-רוכשים נעשית בצורה טובה וישירה ללא אי הבנות או חוסר מענה.

מחסן וחנייה מעוגנים בחוזה

למרבה הצער יש הרבה חברות בנייה שמבטיחות דברים כמו מחסן וחנייה בטאבו ולא מקיימות. הן יכולות לעשות את זה ולצאת מזה בשלום רק במידה וההתחייבויות הללו לא מעוגנות בחוזה. לכן, כל מה שמבטיחים לכם חשוב שיהיה מפורט בצורה ברורה ושלא משתמעת לשתי פנים בחוזה. אם אתם לא בטוחים, מומלץ לעבור עליו עם עורך דין מתחום הנדל"ן.

אוזן קשבת לשינויים

גם אלו שלא שואפים לשנות באופן משמעותי את מפרט הבית שהקבלן נותן, יצטרכו ככל הנראה לעשות תיקונים ושינויים קטנים כאלו ואחרים. בכל מקרה שהוא מומלץ לבחור בחרה שתיתן לכם אוזן קשבת ותבוא לקראתכם עד כמה שאפשר ובעיקר חשוב לוודא שאתם מתנהלים מול חברה כזאת בדיוק.

לשאול את אלו שכבר רכשו

האמת היא שאין דרך טובה יותר מזו כדי להבין לקראת מה אתם עומדים. כשמדובר על 6,000 יחידות שכבר נמכרו ואלפי משפחות בישראל שכבר שוכנו כמו במקרה של אפי קפיטל, לגמרי יש את מי לשאול ותוכלו לקבל ככה אינדיקציה די ברורה לגבי הרכישה העתידית שלכם.

מה העתיד הקרוב של השכונה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]