רחל מנזלי סולומון לדגן: "אם היו מתקינים את מרכיבי הביטחון בנווה צוף, הפיגוע הנורא היה יכול להימנע" - 0404
+
רחל מנזלי סולומון לדגן: "אם היו מתקינים את מרכיבי הביטחון בנווה צוף, הפיגוע הנורא היה יכול להימנע" מירי צחי

רחל מנזלי סולומון לדגן: "אם היו מתקינים את מרכיבי הביטחון בנווה צוף, הפיגוע הנורא היה יכול להימנע"

משפחת סולומון ששכלה אח, אחות ואב בפיגוע הקשה בנווה צוף לפני כחודש מצטרפת למאבק להוספת מרכיבי ביטחון חיוניים בכבישים העוקפים ביהודה ושומרון.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, מוביל את המאבק יחד עם עם ראשי רשויות בית אל, בית אריה, קריית ארבע והמשפחות השכולות שמוחים על כך שאף שמשרד הבטחון מאשר כי יש צורך במרכיבי בטחון ליישובים ולכבישים העוקפים ביוש בעלות כוללת של 300 מליון ש"ח, אף שהכסף הובטח כבר לפני שנתיים.

בנוסף, במסגרת המאבק הועלתה הדרישה לסלילת כבישים עוקפים נוספים ביהודה ושומרון שאושרה על ידי הדרג המדיני, אך טרם יצאה אל הפועל.

רחל מנזלי סולומון כתבה לראש מועצת שומרון יוסי דגן : "לצערי הרב, לא התאפשר לי להיות נוכחת במחאה, אך חשוב לי שתדע ושכולם ידעו שאנחנו שותפים מלאים לדרישה הבסיסית לאפשר לתושבי יהודה ושומרון לחיות בביטחון המגיע להם. אנחנו, משפחת סלומון איבדנו את היקרים לנו מכל, אבא, אח ואחות. נאמר לנו על ידי מקורות ביטחוניים, שאם היו מבצעים הלכה למעשה ומתקינים את מרכיבי הביטחון ביישוב נווה צוף כפי שאושר הרבה לפני הפיגוע, הפיגוע הנורא בהחלט היה יכול להימנע. חבל מאוד שהמהלך נתקע במשרד הביטחון ובמשרדים נוספים. אני גרה בישוב הר ברכה שבשומרון ולא בטוחה שאצלינו זה לא יכול לקרות גם כן. אני מבקשת מאוד מראש הממשלה לאפשר ולתת את מרכיבי הביטחון הנחוצים ליישובי יהודה ושומרון, על מנת למנוע את הפיגוע הבא".