ביטוח אחריות מקצועית לעסקים – מה צריך לבדוק? - 0404
ביטוח אחריות מקצועית לעסקים – מה צריך לבדוק? istockphoto

ביטוח אחריות מקצועית לעסקים – מה צריך לבדוק?

כיום זה כבר נהיה יותר ויותר ברור: בעלי עסקים פשוט לא יכולים לוותר על ביטוח אחריות מקצועית, כי הוא יכול ממש להציל אותם מפני אסון כלכלי. אבל לפני שאתם חותמים על הפוליסה הראשונה שמציעים לכם, ליקטנו עבורכם כמה טיפים כדי שתדעו מה מומלץ לבדוק.

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

לפני הכול, נזכיר מה בעצם נותנת לכם פוליסת ביטוח אחריות מקצועית: מדובר בביטוח שנועד למעשה להגן עליכם מפני תביעות רשלנות שעלולים להגיש נגדכם. הביטוח מכסה את חבותכם כלפי התובע, ולכן אתם יכולים ליהנות משקט נפשי ומעצם הידיעה שאתם נמצאים בידיים טובות.

למה צריך את זה בכלל?

אנו חיים בעידן שבו אנשים לא חוששים לתבוע חברות, עסקים ונותני שירות באשר הם. הסטטיסטיקות מדברות בעד עצמן: כל יום מוגשות מאות תביעות רשלנות לערכאות המשפטיות. לכן, זו לא שאלה אם זה יכול לקרות גם לכם, אלא זו לגמרי שאלה של מתי.

מהן תביעות רשלנות?

זה לא משנה אם יש לכם עשרות שנות ניסיון ומוניטין, אתם מקפידים להתעדכן בכל מה שחדש בתחום ולמדתם שנים רבות כדי להגיע למקום שאתם. כל אחד יכול לטעות, ועל טעויות – משלמים. תביעות רשלנות יכולות להיגרם בגלל אלך סיבות: חוסר תשומת לב, קצר בתקשורת, פער בציפיות, טעות בתום לב, רגע של חוסר תשומת לב. כולנו אנושיים ועלולים לטעות, אבל הדרך מטעות לבין תביעת רשלנות היא קצרה מאוד.

אז למה צריך לשים לב?

1) שהביטוח מתאים לתחום עיסוקכם – ביטוח אחריות מקצועית בסיסי נועד לכסות את כל הוצאותיכם הכספיות מ- א' ועד ת': החל מהפיצויים שיתכן ותאלצו לשלם לתובע ועד להוצאות על הגנה משפטית, בין אם הטעות בוצעה על ידכם ובין אם היא בוצעה על ידי עובד שאתם מעסיקים. לביטוח יש חשיבות רבה, מאחר וכל תביעה כזו יכולה להוביל להוצאות של עשרות אם לא מאות אלפי שקלים ואף מעבר לכך. מעבר לכך חשוב להיות מודעים שלכל עסק יש הרחבות המאפשרות התאמה מדויקת של הביטוח לצורכיו, ולכן חשוב לשבת עם מומחה לביטוח אחריות מקצועית על מנת לקבל את הכיסוי הראוי.

2) כמה זה עולה – כמו בכל דבר שקונים, כדאי מאוד להשוות מחירים לפני שרוכשים ביטוח אחריות מקצועית. קיימים הפרשים משמעותיים בעלות הביטוח, כיוון שישנם פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון, כגון: סכום הכיסוי, תנאי הפוליסה, סוג הפוליסה, מחיר פרמיה קבוע או משתנה ועוד.

3) שהיא מכסה את מה שהיא נועדה לכסות – הרבה פעמים אנשים מתבלבלים בין ביטוח צד ג' לבין ביטוח אחריות מקצועית, אך מדובר בשני ביטוחים שונים ולרוב חשוב שיהיה את שניהם לעסק. ודאו שהפוליסה מכילה התייחסות לתביעות רשלנות וכוללת כיסוי משפטי ראוי.

איך לבדוק שהפוליסה מתאימה לכם?

אם אתם רוצים לוודא שהפוליסה מתאימה בדיוק לצרכים שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות למומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות ביטוח, שמתמחים בתחום זה כבר עשרות שנים ומייצגים אינספור לקוחות מרוצים מכל קצוות הארץ מול חברות הביטוח המובילות בישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]