מדוע מערכות שליטה ובקרה הן כלי הכרחי לארגונים? - 0404
מדוע מערכות שליטה ובקרה הן כלי הכרחי לארגונים? יח"צ, ליאור לוי, מנכ"ל פרולוג'יק.

מדוע מערכות שליטה ובקרה הן כלי הכרחי לארגונים?

מערכות שו"ב (שליטה ובקרה) הינן מערכות המשמשות ארגונים שמשתמשים במערכות מחשוב לניהול ה-DATA הארגוני שלהם. השימוש במערכות שו"ב מאפשר לאותם ארגונים יכולות ניהול, שליטה ובקרה של המידע הארגוני שלהם. מערכות אלה משרתות בדרך כלל ארגונים וחברות גדולים, שעושים שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים, אשר מעבדים כמויות מידע גדולות, ועוזרים להם להוציא לפועל אינספור פעולות במטרה לשפר את ההתנהלות הארגונית.

אך לא רק, גם ארגונים קטנים עד בינוניים יכולים לייעל את תהליכי המחשוב שלהם באמצעות שימוש שוטף במערכות שליטה ובקרה המספקות "וזיביליות" על תשתיות הארגון.
מערכות שו"ב של Solarwinds מספקות לאלפי ארגונים ברחבי העולם, ולמאות ארגונים בארץ, את היכולת לשלוט, לתפעל, לבקר ולאבטח באופן טוב יותר את המידע הארגוני שלהם.

בכתבה זו נביא לפניכם את 5 הדרכים העיקריות בהם מערכות שו"ב, יכולות לייעל את הפעילות של הארגון שלכם.

השימוש במערכות שליטה ובקרה

השימוש במערכות שו"ב מתבצע בשוטף והן ככלי עזר לניהול משברים. ארגונים כגון גופים  ממשלתיים, עירוניים או מדיניים, משטרה ואפילו צבא עושים שימוש במערכות אלו.

מערכות שליטה ובקרה פרושות גם באוניברסיטאות, חברות שירות, פארמה, ביטוח, בנקים ועוד הרבה ארגונים אחרים.  עם כניסתן של טכנולוגיות חדשות המתפתחות במהירות, אתגרים ואיומים ארגוניים חדשים, התכנון והבנייה של מערכות השו"ב רק הופך ליותר מורכב. במיוחד בזכות פיתוחים טכנולוגיים בכל הנוגע לניהול מידע ומערכות אוטומטיות.
כיום מערכות שו"ב צריכות להיות מודולאריות ומסוגלות לנהל ולהוציא לפועל, זרימות תהליכים, אלגוריתמים מורכבים, אנליטיקה, דיווחים, ניהול פלטפורמה גיאו-מרחבית ועוד. מכיוון שלכל ארגון יש את הצרכים והמטרות הספציפיות שלו להקמת תשתית כזו, חשוב שהשירות שאותו תקבלו יהיה מותאם לצרכים הארגוניים שלכם וידידותי למשתמש.

פרולוג'יק ומערכות שליטה ובקרה

חברת פרולוג'יק מתמחה בהתאמת פתרונות שליטה ובקרה מותאמות לצרכים הממוקדים שלכם ושל הארגון שלכם, במטרה לספק לכם את יכולת השליטה והבקרה הטובה ביותר. בעזרת סוויטת מוצרי הניטור של Solarwinds, ניתן להתאים פתרונות ניטור מדויקים למגוון רחב של צרכים, החל מניטור התקשורת והאפליקציות באמצעות פלטפורמת ה-Orion, דרך ניטור בסיסי הנתונים על ידי כלים יעודיים למומחי בסיסי נתונים כמו database performance monitor) DPA) או S1 ועד מתן יכולת בקרה ושליטה בפעילות שלהם באפליקציות אינטרנטיות באמצעות מוצרים כמו Pingdom או AppOptics. התאמת הפתרון ללקוח נעשה תוך כדי שימת דגש על הצורך בחיבור מאובטח לרשת שמחברת מחלקות שונות בארגון.

הדרכים בהן מערכות שו"ב יכולות לסייע לפעילות של הארגון שלכם

  • שימוש נכון בכלים טכנולוגיים עדכניים- הגברת התלות של ארגונים בגורם הטכנולוגי, מצריכה מארגונים שמעוניינים להישאר רלוונטיים ויעילים, לעבוד עם פלטפורמת בקרה וניהול משולבת ויעילה. כזאת שתוכל לספק מענה לצרכים טכנולוגיים שונים, כגון ניהול ביג דאטה, התמודדות עם אתגרי אבטחה ועוד. על כן התקנות מערכת שליטה ובקרה תשפר את היכולת הטכנולוגית של הארגון שלכם.
  • שימוש יעיל בנתונים- כל ארגון שזקוק ליכולת לגשת לנהל ולנתח את הנתונים שלו, יכול ליהנות מהיתרונות ששילוב מערכות שו"ב בארגון שלכם יספק, וימנע טעויות נפוצות בבסיסי נתונים בארגון. מערכות שו"ב משפרות את היכולת של ארגונים לספק טיפול יעיל בנתונים עבור ביג דאטה, כריית נתונים, ניתוח הנתונים ועוד. באופן זה שילוב מערכות שו"ב ישפר את כל היכולות הללו ואת היכולת של העסק שלכם, לעבד את הנתונים הרלוונטיים באופן היעיל ביותר. שימוש במערכות שו"ב עוזרות לארגונים למנף את הרווחיות, היעילות ואת כל תזרים המידע של הארגון שלכם.
  • עונה על הצורך במערכות אמינות, גמישות, בנות קיימא, בזמן אמת- שילוב מערכת שו"ב בארגון שלכם, ישפר את היכולת של הצוותים השונים בארגון שלכם. לתקשר, לעבוד ולנהל את הפעילות הארגונית שלכם באופן נוח למשתמש, שמתעדכן ומבצע פעולות בזמן אמת. באופן שמשפר את היכולת הארגונית שלכם ויוצר תהליך זרימת מידע יעיל. בנוסף המערכת תאפשר לכם גישה נוחה, בנוסף ליכולת לשנות ולתכנת את המערכת. על מנת שתתאים לצרכים של הצוותים השונים בארגון שלכם.
  • אבטחה – שילוב מערכות שו"ב יענה על אחד הצרכים החשובים ביותר בכל ארגון הרי הוא תחום האבטחה. ישנה חשיבות רבה לשמירת המידע של הארגון שלכם רק בידי הארגון שלכם. באמצעות מערכת שתספק לכם את מעטפת ההגנה הטובה ביותר. על מנת לספק את ההגנה המושלמת למידע ולמערכות השונות בארגון שלכם. באמצעות שליטה מאוגדת בכל המערכת שלכם.
  • מתודולוגיה מובנית לטיפול באירועים- התקנת מערכת שליטה ובקרה במערכת הממוחשבת של הארגון שלכם, מבטיחה קבלת החלטות ותגובה יעילות יותר. בעצם מדובר במעבר מתהליכים ידניים לתהליכים אוטומטיים או בתהליך היברידי המוגדר במערכת. בעצם כך אתם יכולים להגדיר עם צוות המתכנתים של המערכת, ואת הצרכים של הארגון שלכם. הצרכים של תפעול הממשק שלכם ועוד. על מנת לספק למערכת שלכם את היכולת לעבוד עבורכם. ולספק לכם את הבקרה והפעלת פעולות באופן מוגדר מראש. על כן, שילוב מערכות שו"ב בארגון שלכם הולך לחסוך לכם ולארגון שלכם זמן יקר, ולהצעיד אתכם אל עבר העתיד.

Solarwinds – הפתרון שלכם לשליטה ובקרה במידע הארגוני שלכם

חברת פרולוג'יק הינה חברה בתחום תשתיות התוכנה מהמתקדמות בישראל. המונה כיום מעל 300 מהנדסי תוכנה והמפיצה הבלעדית של מס' יצרניות ענק בתחומי ה-IT.

 מומחי החברה מתמחים בהתאמת פלטפורמות ניטור,עבור מגזר האנטרפרייז, הפרטי והייטק בארץ. פרולוג'יק הינה המפיצה הרשמית של חברת solarwinds האמריקאית. אשר נחשבת לחברה המצליחה ביותר בעולם, לבנייה וניהול מערכות שו"ב. Solarwinds נמצאת בשימוש באלפי בתי עסק בעולם כולו, בתי עסק אלו עושים שימוש  במערכת סולרווידנס לשיפור היכולת הארגונית שלהם. באמצעות המערכות המתקדמות של solarwinds לניהול וניטור תשתיות ואפליקציות ברמה הטובה ביותר.

Solarwinds בעצם מספקת כלים לניהול מערכות לניטור רשת ותשתיות. לצד שירותים טכניים נוספים למאות אלפי ארגונים ברחבי העולם. הפלטפורמה המובילה כיום נקראת Orion, פלטפורמה זו מונעת ע"י מנוע לניתוח נתונים שמבקש נתונים סטטיסטיים בזמן אמת (באמצעות שיטת הסקרים שנבחרה, כגון SNMP או WMI) ממכשירים מנוטרים בסביבה הארגונית. 

מערכות שליטה ובקרה מוכיחות את יעילותן כבר מספר שנים. ויכולות להיות הפתרון המושלם שלכם למינוף היעילות הארגונית, בכל ארגון שאתם מנהלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]