מהן הדרישות לויזה בסרי לנקה - 0404
מהן הדרישות לויזה בסרי לנקה יקסביי

מהן הדרישות לויזה בסרי לנקה

סרי לנקה הפכה ליעד פופולרי בשנים האחרונות. האי הטרופי במזרח אסיה הוא גן עדן לחובבי טבע, אחד מהאתרים המקודשים ביותר לבודהיזם ומקום מושלם לחופשת בטן-גב ואוכל טוב. אז לפני שאתם מתחילים לתכנן שם חופשה, חשוב שתדעו מהן הדרישות לכניסה למדינה.

סרי לנקה היא יעד שהפופולריות שלו הולכת וגדלה בשנים האחרונות, והוא אף נבחר לאחד מהיעדים המסקרנים ביותר בשנת 2019 של המגזין לונלי פלנט. לסרי לנקה יש המון מה להציע לכל סוג של תייר, אך חשוב להגיע לטיול בה מוכנים. ההכנה הראשונה והחשובה ביותר צריכה להיות קבלת אשרת כניסה למדינה. https://isa.co.il  עושים לכם סדר.

מהי ויזה לסרי לנקה?

אשרת הכניסה לסרי לנקה נקראת ETA, והיא אינה ויזה של ממש. זהו סוג של אישור אלקטרוני הדומה לאישורי כניסה למדינות אחרות. ניתן להוציא אישור כניסה זה דרך אתר האינטרנט של משרד ההגירה של סרי לנקה. שימו לב שאין לאתר זה אין תרגום לעברית. המתקשים באנגלית יכולים להיעזר בשירותי חברות המתמחות בהשגת ויזות ואישורים לתיירים.

מה צריך כדי להוציא ויזה לסרי לנקה?

 • כמעט כמו בכל מדינה אחרת, גם בסרי לנקה דורשים שיהיה לכם דרכון שתוקפו לפחות 6 חודשים קדימה מרגע הכניסה שלכם למדינה.
 • תצטרכו גם כרטיס טיסה חזרה לישראל או אישור שאתם ממשיכים למדינה אחרת בתום תקופת השהייה שלכם בסרי לנקה.
 • חשוב לזכור שילדים מתחת לגיל 12 אינם זקוקים לכל אשרת כניסה לסרי לנקה.

אילו פרטים תצטרכו לספק בתהליך ההרשמה לוויזה?

 • פרטים אישיים, כולל שם מלא.
 • פרטי הדרכון, כולל מספר דרכון ותאריך ההנפקה שלו.
 • מטרת הביקור שלכם בסרי לנקה. על המטייל להצהיר שהוא אינו מגיע לסרי לנקה למטרות עבודה. ויזה שמוצהר בה שמטרת הביקור היא לצורכי עבודה – לא תאושר. עם זאת, כן ניתן להגיע למדינה לצורכי עסקים שלא דורשים השתקעות במדינה.
 • בהמשך לכך, על התייר להצהיר שיש ברשותו כסף רב מספיק כדי לממן את שהותו ויציאתו מסרי לנקה.
 • חשוב לזכור שתהליך הנפקת הוויזה עולה כסף, כ-35 דולר, כך שתצטרכו גם לספק פרטי אשראי.
 • אם הבקשה תאושר, יישלח אליכם מייל ובו העתק של האשרה שלכם. תצטרכו להדפיס אותו כדי שתוכלו להציגו בשדה התעופה.

הוצאת אשרת כניסה אחרי ההגעה לסרי לנקה

אם אתם באמצע הטיול הגדול למזרח והחלטתם בהחלטה של רגע לקפוץ גם לסרי לנקה, ניתן בעיקרון להוציא ויזה גם בעת הנחיתה במדינה. אופציה זו אינה מומלצת, שכן היא יקרה יותר, לוקחת יותר זמן ואינה מבטיחה שאכן תקבלו ויזה, ואם לא תקבלו ויזה – לא תוכלו להיכנס לסרי לנקה ותיאלצו לחזור למקום שממנו הגעתם.

 מה מקנה אשרת כניסה לסרי לנקה?

אשרת כניסה לסרי לנקה מקנה זכות שהייה של 30 יום במדינה, כמו גם אפשרות להיכנס ולצאת מהמדינה פעמיים בתוך התקופה הזאת. שימו לב ש-30 הימים הללו אינם מתחילים מחדש בעת היציאה מהמדינה והכניסה המחודשת אליה. זאת בשונה מאשרות כניסה מסוגים שונים.

האם ניתן להאריך את תוקף אשרת הכניסה?

כל עוד אשרת הכניסה עדיין בתוקף, ניתן להאריך אותה לתקופה של בין 30 יום ל-90 יום נוספים. לשם כך יש להגיע למשרד ההגירה בבירה קולומבו עם אשרה בתוקף. לרוב הארכת האשרה נעשית בקלות, כל עוד לא הסתבכתם בצרות בזמן הביקור שלכם והאשרה שלכם בתוקף.

שימו לב שאשרה שאינה בתוקף לא תוארך, והגעה למשרד ההגירה עם אשרה כזו יכולה להוביל לגירוש מהמדינה.

שירותים דיפלומטיים בסרי לנקה

חשוב מאוד לזכור כי לישראל אין כל נוכחות דיפלומטית בסרי לנקה. משמעות הדבר הוא שאין שגרירות ישראלית בבירה או בכל עיר אחרת. במקרים של צורך דחוף במיוחד, על ישראלים לפנות לשגרירות ישראל בהודו (ניו דלהי) לקבלת שירותים דיפלומטיים. השגרירות לרוב לא תטפל במקרים שאינם דחופים. בשל כך, יש לדאוג שאתם מוכנים כראוי לביקור בסרי לנקה.

אמצעי זהירות בריאותיים

מלבד אשרת הכניסה, ישנן הכנות נוספות שכדאי לנקוט בהן טרם הנסיעה לסרי לנקה:

 • חיסונים: כמו בחלק ממדינות מזרח אסיה האחרות, יש מספר חיסונים המומלצים מאוד לתיירים טרם הכניסה למדינה. החשוב ביותר הוא חיסור נגד צהבת מסוג A. חיסונים נוספים שייתכן שתזדקקו להם הם לצהבת מסוג B, לטיפוס, לטטנוס ולאבעבועות רוח (למי שלא חלה במחלה).
 • מי שתייה: ממשלת סרי לנקה אינה ממליצה על שתיית מי הברז במדינה, וזאת למרות שרבים מהמקומיים עושים זאת. לתייר מומלץ מאוד להימנע משתיית מי ברז ולשתות מים מורתחים. זאת מכיוון שגם למים המבוקבקים יש נטייה לגרות לבעיות עיכול בקרב התיירים.
 • מלריה: מלריה היא מחלה מסוכנת ונפוצה מאוד בסרי לנקה, ואין לה עדיין חיסון יעיל. היא מופצת על ידי יתושים, ולכן הדרך הבטוחה ביותר להימנע ממנה היא להצטייד באמצעי הגנה מיתושים, כגון דוחה יתושים וכילות. נסו לתכנן את הטיול שלכם כך שתשנו ברובו בחללים סגורים, מה שיעזור להימנע מעקיצות יתושים.
 • כלבת: המחלה נפוצה באי, ולכן יש להימנע ככל האפשר ממגע עם כלבים שבעליהם אינם ידועים.

אמצעי זהירות נוספים

 • דת: תושבי סרי לנקה רגישים מאוד בכל הנוגע לענייני דת. יש להיזהר בכל דרך מהתנהגות שיכולה להיתפס כהעלבת דת. למשל, יש להימנע מלהפנות את הגב באופן מופגן לפסל של הבודהה ויש לכסות קעקועים בעלי כל סוג של סממן דתי. גם מגע פיזי בין גברים לנשים בציבור יכול להיחשב כעלבון לדת, ולכן יש להמעיט בכך.
 • גניבות: כייסת היא תופעה נפוצה באופן מצער בסרי לנקה, לכן כדאי להחזיק כסף וכל פריט בעל ערך אחר במקום בטוח. הדבר נכון במיוחד לגבי הבירה קולומבו.

כניסה ויציאה מסרי לנקה בימי קורונה

בנוסף לכל הדרישות הרגילות לאשרת כניסה לסרי לנקה, בימים אלו ישנן דרישות נוספות הקשורות למגפת הקורונה. הנחיות אלו משתנות באופן תכוף, אך ככלל, הן כוללות את הדרישות הבאות:

 • בדיקת PCR שלילית: בדיקה זו צריכה להיעשות עד 72 שעות לפני הטיסה. כמו לאשרת הכניסה, ייתכן שילדים עד גיל 12 יהיו פטורים מדרישה זו, אך יש לברר זאת מראש.
 • נוסעים לא מחוסנים: לא מחוסנים יצטרכו גם להימצא בבידוד במדינה למשך 8 ימים במלון שקיבל הרשאה לכך. ביום ה-7 לבידוד הם יצטרכו לעשות בדיקת PCR, ואם היא תצא שלילית, יורשו לצאת מבידוד למחרת.
 • חזרה לישראל: יש לספק בדיקת PCR או אנטיגן שלילית טרם החזרה לישראל. התוצאה צריכה להיות כתובה באנגלית ולכלול מספר דרכון. יש לשים לב שהנחיה זו חלה על כלל ציבור הנוסעים, מחוסנים או לא. יש למלא גם טופס כניסה לישראל טרם החזרה למדינה. ייתכן שיהיה צורך בבידוד גם בעת החזרה לישראל, בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

סרי לנקה – הטיול שלכם כבר מוכן

אז חידשתם דרכון, קניתם כרטיס הלוך-חזור לחודש, הוצאתם אישור שהייה באינטרנט, ועכשיו טיול החלומות שלכם כבר נראה מוחשי וקרוב מתמיד. סרי לנקה היא יעד נפלא ומרגש, עם טבע מכל הסוגים וחיות בר שמסתובבות חופשי, והיא רק מחכה לתייר הישראלי. אז התחסנו, התארגנו וטוסו – למה אתם מחכים?

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]