מוצרי קוסמטיקה טבעיים – כן או לא? - 0404
מוצרי קוסמטיקה טבעיים – כן או לא? צילום: pexels

מוצרי קוסמטיקה טבעיים – כן או לא?

הדילמה שמלווה רבים מאתנו היא האם חשוב לבחור תכשירי קוסמטיקה או מוצרים לשיער שיהיו על בסיס טבעי ורכיבים טבעיים בלבד או שמא אפשר לעשות שימוש בכל החומרים הכימיים בלי כל חשש. אז האמת היא שכמו בכל דבר, אין כאן ממש 'שחור ולבן'. כי כמו בכל דבר, תמיד יש את אלו שיצדדו בעד ואת אלו שיצדדו נגד.

התכשירים שמשמשים אותנו למטרות קוסמטיקה וטיפוח העור, או לצורך טיפוח השיער הם תכשירים שבעצם חודרים אל תוך העור שלנו ואפילו דרך כל שכבות העור, כאשר אלו המיועדים לשיער מגיעים עד לשורש ואל סיבי השיער. מה שאומר תכשיר שהופך להיות כמעט חלק מאתנו. אם הוא לא יתאים לנו או במקרה ויש לנו רגישות כלשהי לאחד מהמרכיבים של החומר או התכשיר הקוסמטי, הרי שהתכשיר לא רק שהוא לא יועיל לנו אלא שהוא אף עשוי להזיק לנו.

כך שבהחלט זה עשוי להיות סיכון של ממש.

השאלה היא האם בגלל האחוזים של האנשים שעלולים להיפגע בעקבות השימוש בתכשירים הקוסמטיים, אכן כולנו חייבים ללכת דווקא על התכשירים הטבעיים והבריאים יותר?

אז כאן חשוב להבין שגם אם לא יקרה לכם כלום בגלל השימוש במוצרים הכימיים, עדיין התרומה שלכם לגוף שלכם תהיה משמעותית אם תעברו לעשות שימוש במוצרים הטבעיים. כי אלו רק יעשו לכם טוב.

חשוב להבין שפעמים רבות הנזק בעקבות השימוש במוצרים הכימיים הוא לא ממש מידי וגם לא תבחינו בו גם לאחר תקופת שימוש ארוכה. אך הנזקים שמתחילים להיווצר נמצאים שם ועושים מה שהם עושים כאשר רק לאחר שנים רבות עלולות לצוץ בעיות שונות ותופעות מדאיגות שהשורש שלהם זהו השימוש בחומרים המזיקים הללו שבתוך תכשירי הקוסמטיקה.

חסר מידע

דבר נוסף שחשוב להיות מודעים אליו הוא שבתכשירי קוסמטיקה רבים אשר שימשו בעבר בצורה נאמנה את כל הלקוחות, התברר רק לאחר זמן כי הם מכילים חומרים מסוכנים לשימוש וכאלה שמזיקים לגוף האדם או פוגעים בבריאותו.

אז נכון שברגע שמידע כזה מתקבל, מסירים מיד את החומרים המזיקים הללו מהמדפים ומשנים את הרכיבים בתכשירים הבעייתיים. הבעיה היא שהמידע מגיע רק לאחר שאנשים כבר התנסו במוצרים הללו ואף ניזוקו ועל סמך המידע שמתקבל מהם, מחליטים על שינויים בהרכבים של הפורמולות למיניהם. ממש כמו המקרים שכבר היו, יש גם מקרים רבים שעדיין לא קרו ועדיין לא ממש בטוח שכל מה שיש לנו בתכשירי הקוסמטיקה אכן בטוח לשימוש. כלומר, ייתכן מאוד שחלק מתוך התכשירים שאנחנו עושים בהם שימוש מתוך אמון עיוור ביצרן, יתברר בעתיד ככזה שמכיל רכיבים בעייתיים.

תכשירים בריאים לעור ולשיער

תכשירי הקוסמטיקה חודרים לעור ומשפיעים עליהם לעומק. אין לזלזל בבחירה הבריאה והנכונה של התכשירים שיעניקו מענה איכותי וגם בטוח לאורך זמן.

כשמדובר במוצרי שיער חיוניים לשיער, אתם חייבים לזכור כי שיקום של השיער לאחר שייפגעו הוא לא תמיד פעולה קלה ולעיתים זה אפילו לא יהיה אפשרי. בגלל שכך, חובה לתת את הדעת על בחירה בתכשירים שיבטיחו כי הם יעניקו לשיער את הטיפול הכי נכון והכי בריא. מה שאומר, תכשירים שיעניקו לשיער מראה בריא וחיוני לצד טיפוח עקבי ואיכותי.

אז זה לא ממש משנה אם מדובר בשמפו לשיער או במרכך לשיער או בתכשירים יקרים יותר כמו  צבע לשיער ללא אמוניה או חומרים שונים שנועדו לסלסול או החלקה של השיער. הכול חייב להיות איכותי ובטוח לשימוש וכמה שיותר טבעי, יותר טוב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]