מחאת המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש - גוברת. ראש מועצת גוש עציון: "מצטרף למאבק" - 0404
+
מחאת המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש – גוברת. ראש מועצת גוש עציון: "מצטרף למאבק" מירי צח

מחאת המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש – גוברת. ראש מועצת גוש עציון: "מצטרף למאבק"

אתמול (רביעי) הודיעו ראשי ההתיישבות ביו"ש, ביניהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, ראש מועצת בית אל שי אלון, יחד עם המשפחות השכולות ביניהם, הדס מזרחי אלמנתו של ברוך מזרחי, שנרצח בפיגוע ירי לפני 3.5 שנים, ערב פסח בדרכו לליל הסדר עם משפחתו. איציק אבוטבול ששכל את אשתו הדס אבוטבול בפיגוע ירי, משה הר מלך ששכל את בנו שולי הר מלך בפיגוע ירי. רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע דריסה, כי באם לא יימצא פתרון הם ייצאו למאבק מול ראש הממשלה.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון אמר במסיבת העיתונאים: "יש לנו משבר אמון מול ראש הממשלה".

הדוברים במקום הסבירו, כי למרבה הצער הממשלה מצטיינת בהוצאת הודעות לתקשורת על בנייה להתיישבות, אולם בפועל הבנייה דלה ביותר ואם בזה לא די, הממשלה אף שהבטיחה פעם אחר פעם כי יתוקצבו מרכיבי הבטחון לישובים ולכבישים וייסללו כבישים עוקפים שיש בהם כדי להציל חיים ביו"ש, הכל נשאר בגדר הבטחות וספינים בתקשורת. שקל לא עבר לטובת בטחון המתיישבים. דגן הוסיף: "בטחון זה הקו האדום שלנו".

כאמור, בשעות האחרונות הודיע ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, כי גם הוא מצטרף למאבק. לדבריו: "אני מצטרף לקריאה של חבריי, ראשי מועצות יהודה ושומרון- על הממשלה ועל העומד בראשה לעשות כל מה שביכולתם כדי לקדם בניית כבישים ותשתיות ולשנות מהותית את היחס להתיישבות ולחבל ארץ שלנו"