חדשות 0404 למפכ"ל: הפסיקו השימוש במילה "חרדים" בהודעות על הפגנות הקיצוניים - 0404
חדשות 0404 למפכ”ל: הפסיקו השימוש במילה “חרדים” בהודעות על הפגנות הקיצוניים קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים

חדשות 0404 למפכ”ל: הפסיקו השימוש במילה “חרדים” בהודעות על הפגנות הקיצוניים

מערכת חדשות 0404, באמצעות עו”ד אייל פלטק, שלחה הבוקר מכתב למפכ”ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, וביקשה כי יורה לדוברות משטרת ישראל להפסיק השימוש במילה “חרדים” בהודעות שהיא מעבירה לתקשורת הישראלית ואשר עוסקות בהפגנות קיצוני “הפלג הירושלמי”.

אמש, התקבלה בחדשות 0404 החלטה שלא לציין יותר את המילה “חרדים” בדיווחים על ההפגנות, שכן הדבר פוגע בציבור חרדי שלם, המתנגד ברובו להפגנות ולמפגינים הקיצוניים. לאחר הודעת חדשות 0404 בעניין, פנו למערכת חרדים רבים והודו על ההחלטה והבהירו כי להם אין כל חלק בהפגנות האלימות ובקריאה שלא להתגייס לצה”ל.

במכתב, ששיגר הבוקר (ה’) עו”ד אייל פלטק בשם חדשות 0404 למפכ”ל, הוא ציין כי, “בשם מרשי: ערוץ התקשורת “חדשות 0404” ובשמי, אבקש לפנות בעניין שבנדון ולבקש את התערבותך המהירה. כידוע, במהלך הימים האחרונים אירעו מספר הפגנות פרועות של קומץ “חרדים” בירושלים ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, המתנגד לגיוס לצה”ל של בני ישיבה.

בהודעות לתקשורת של “דוברות משטרת ישראל”, מצוין כי הפגנות אלו נערכות על ידי “חרדים” ו/או נקראת: “מחאת חרדים” וזאת בהכללה וללא כל שיוך של “חרדים” אלו לקבוצה כזו או אחרת בקרב ה”חרדים” המונים כידוע קבוצות שונות ומגוונות ואשר מתגוררים בכל רחבי הארץ.

כידוע, מעורבותם ומספרם של אזרחי מדינת ישראל בקרב מבני הקהילה החרדית בקרב אנשי כוחות הביטחון בכלל ובקרב משטרת ישראל וצה”ל בפרט, הינה רבה ומספרם אף גדל באופן עיקבי.

בשימוש שעושה “דוברות משטרת ישראל” בכינוי: “חרדים”, לקומץ האנשים בירושלים ובמקומות נוספים המפרים את החוק ומפגינים באלימות, הרי יש בכינוי זה די כדי לגרום עוול חמור לכלל האוכלוסייה החרדית במדינת ישראל המתנגדת התנגדות עזה להפגנות מסוג זה ואשר רובה ככולה שומרת חוק וסדר.

קומץ קיצוני חרדי זה המעורר ומבצע את ההפגנות, הינו בבחינת קומץ זניח, קטן ורועש, הגורם להכפשת שמם הטוב של כלל האזרחים ה”חרדים” במדינה וטוב תעשה משטרת ישראל ודוברות משטרת ישראל, במידה ותשכיל בהודעותיה לתקשורת, לבדל בין קומץ חרדי קטן ופורע חוק זה המכונה: “הפלג הירושלמי”, לבין כלל האוכלוסייה החרדית בארץ ישראל.

למען שלמות העם, החברה, מניעת עוול בקרב אוכלוסייה רבה מאד של חרדים המשרתים נאמנה אף בקרב כוחות הביטחון, אבקשך אדוני המפכ”ל, להורות למשטרת ישראל ו/או לדוברות משטרת ישראל, לעשות שימוש במונח: “הפלג הירושלמי” בבואם לתאר את קומץ המפגינים בירושלים המתנגדים לגיוס לצה”ל”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com