הסוף למחזוריות הבקבוקים - 0404
הסוף למחזוריות הבקבוקים עיריית עפולה

הסוף למחזוריות הבקבוקים

ממחזרים ומרוויחים: החל מה1.12 נכנס לתוקף חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים בנפח של עד 5 ליטרים ומעתה יוכלו תושבים המדינה בכלל ועפולה בפרט להחזיר בעתיד הקרוב את מכלי המשקה לרשתות שיווק ומרכולים ברחבי העיר ולקבל החזר כספי עבורם ובתנאי שמדובר בבקבוקים חדשים עם התווית החדשה עליהם.  

כזכור, עד כה נהגו תושבים רבים לזרוק את בקבוקי המשקה למחזוריות שהיו פזורות במוקדים שונים בעיר ובשכונות אך בשנה האחרונה תדירות הפינוי ירדה בגלל הרחבת חוק הפיקדון שהורחב, נטישת עובדים במהלך הקורונה מה שהובילו לצמצום של חברות האיסוף בכלל הרשויות בישראל שמצאו עצמן עם מחזוריות מלאות לתקופה ארוכה. את מקומן של המחזוריות שיפונו בעתיד הקרוב יתפסו הפחים הכתומים אליהם יש להשליך מעתה את אריזות הפלסטיק (בדגש על חומרי ניקוי, טיפוח וטואלטיקה). 

במקביל סוכם כי לצורך יישום החוק בצורה מיטבית ידאג תאגיד המחזור תמיר הפעיל בעפולה לרוקן את המחזוריות של הבקבוקים הפזורות ברחבי העיר במהלך החודש הקרוב והחל מהחודש הבא יגביר את פינוי הפחים הכתומים המיועדים למחזור אריזות פלסטיק. 

מנכ"ל עיריית עפולה שלום שלמה התייחס לכניסת החורק לתוקף ואמר: "מחזוריות הבקבוקים מתמלאות בקצב גבוה יותר מתדירות הפינוי שלהן. בשנה האחרונה נערכנו היטב עם פריסת הפחים הכתומים ברחבי העיר וכעת, עם כניסת החוק החדש, נתחיל לפנות בהדרגתיות את מחזוריות הבקבוקים מהשטח ונגביר באמצעות תאגיד תמיר את תדירות הפינוי של הפחים הכתומים". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]