סמל ג׳ סיים קורס צוללן וישרת בשייטת 7: "שירות קרבי, מבצעי וחשאי באחת מהיחידות האסטרטגיות - אני גאה" - 0404
סמל ג׳ סיים קורס צוללן וישרת בשייטת 7:

סמל ג׳ סיים קורס צוללן וישרת בשייטת 7: "שירות קרבי, מבצעי וחשאי באחת מהיחידות האסטרטגיות – אני גאה"

קורס צוללן נחשב לאחד הקורסים הייחודיים והיוקרתיים בצה"ל, מדובר בקורס התנדבותי, מקצועי וערכי, מלא באתגרים פיזיים ומנטליים כאחד, איתם החניכים נדרשים להתמודד. הקורס אורך שנה וחודשיים, בסופם מוענקת לבוגרים דרגת הסמל וסיכת צוללן היוקרתית יחד עם רישיון צלילה (שני כוכבים).

סמל ג׳, חניך בקורס מספר על הדרך שעבר עד להגעתו לקורס: ״לפני הגיוס רציתי ממש להגיע ליחידת חי"ר, האמנתי שזה יהיה המסלול הקרבי שלי בצה"ל. רציתי לתת מעצמי ולתרום למדינה, לאחר שקיבלתי גיבוש צוללות החלטתי באמת לנסות את הכיוון השונה, לגיבוש הגעתי יחד עם מאות מועמדים כאשר רק מעטים הצליחו לסיים – ובסופו, למרות הרצון להגיע ליחידת חי"ר, מתוך הסדרנות והרצון ללמוד – החלטתי להתגייס לקורס צוללן״.

סמל ג׳ התגייס עם רגשות מעורבים, אך תוך כדי ההתקדמות בקורס הבין כי שייטת 7 – שהיא יחידה סודית – היא יחידה עם עשייה מיוחדת במינה ומשמעותית ביותר. לאחר חודש אל תוך הטירונות התחילו חברי הקורס את השלב הבסיסי, שלב שמאופיין בקושי המנטלי והפיזי, שנועד לבדוק מי יזכה להיות לוחם בשייטת. בשלב הזה רואים למי יש את התכונות הנדרשות בכדי להיות לוחם בצוללת כמו עמידה במצבי לחץ, אמינות, חברות, דבקות במטרה ושאיפה למצוינות. השלב הזה עמוס בחומר עיוני ברמה הגבוהה ביותר, מספר סמל ג׳ ומוסיף כי הזמן בטלפון מוקצב (שיחת טלפון בשישי בלבד) וכמובן שסוגרים הרבה שבתות בבסיס – ״בדיעבד אני יכול להגיד שבחיים לא הייתי עובר את החוויה הזאת בלי החברים מהקורס – ככל שהזמן מתקדם והקורס ממשיך, הם הופכים לחברים הכי טובים שלך, היחידים שמבינים אותך באמת, השבתות שסגרנו ביחד גרמו לנו להפוך למשפחה״.

עם התקדמות הקורס, עוברים חניכיו לשלב השני – השלב הייעודי: ״בתחילת השלב הזה מחלקים אותנו למגמות בהן כל אחד מתחיל ללמוד את התפקיד העתידי שלו לעומק ולקראת סיומו שובצנו לצוללות והתחלנו לתפוס עמדות בהתאם למגמות״.

ממשיך ומספר ג׳ כי בהתחלה חשש לתפוס עמדה כמו כל לוחם וליישם בעצמו את הלימודיים העיוניים – יש אחריות גדולה שמוטלת על הכתפיים שלו, ומוסיף כי לאט לאט עם עזרה והדרכה של המפקדים וצוות הצוללת, הם מסיימים את ההסמכות ומגיעים סוף סוף לרגע אליו התכוננו במשך שנה וחודשיים, להיות לוחמים בצוללות.

״היום אני אומר בלב שלם שאני שמח מבדרך בה הלכתי: שירות קרבי, מבצעי וחשאי באחת מהיחידות האסטרטגיות, מעניינות, ומכריעות ביותר במערכות ישראל – אותה שייטת סודית אשר רק מעטים מכירים. אני גאה להיות צוללן״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]