תאונת דרכים – גם מי שאשם זכאי לפיצוי - 0404
תאונת דרכים – גם מי שאשם זכאי לפיצוי freepik

תאונת דרכים – גם מי שאשם זכאי לפיצוי

גם השנה תאונות הדרכים בעולם בכלל ובמדינה ישראל בפרט נמצאים לצערנו הרב בעליה מדאיגה וכפי שעולות מדוחות ארגון הבריאות העולמי בכל שנה נהרגים מעל 1,200,000 אנשים ועוד כ-שלושים מיליון נותרים עם נזקי גוף כמו חבלות, שברים ונכות פיזית או נכות תפקודית –  יתרה מזאת חלק מנפגעי תאונות הדרכים יחוו טראומה נפשית בעקבות התאונה שתקשה עליהם בתפקוד היומיומי.

מחקרים מראים כי במדינה ישראל ישנם כ- 200,000 תאונות דרכים בממוצע בשנה אשר מותירות אחריהן אלפי פצועים ומאות הרוגים. נתונים אלה מדאיגים מאוד נוכח השיפור הטכנולוגי במערכות הרכבים יחד עם כניסת מערכות הגנה מתקדמות ובטיחות להפחתת תאונות הדרכים.

במאמר זה נדון בחשיבות של עורך דין תאונות דרכים בתביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח

עקרון האחריות המוחלטת

אריאלה גפן, עורכת דין המתמחה בתאונות דרכים מסבירה כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 ("חוק הפלת"ד"), חולל רפורמה עמוקה בתחום הפיצויים לנפגעי הגוף עקב תאונות דרכים בארץ מאחר שעם חקיקת חוק זה נקבע עקרון האחריות המוחלטת שאומר שכל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי וזאת ללא קשר לשאלת אשמתי בתאונה או לא.

לדוגמא רוכב אופנוע שנכנס לצומת ברמזור אדום כתוצאה מכך נגרמו לו נזקי גוף לאחר שהתנגש ברכב, במקרה דנן זכאי רוכב האופנוע על פי חוק הפלת"ד לתבוע את חברת הביטוח אשרה הוציאה עבורו את תעודת הביטוח חובה, למרות אשמתו בתאונת הדרכים.

יודגש, כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים  הקים את תאגיד קרנית אשר הוקם למטרת תשלום פיצויים כספיים לנפגעי תאונות כאשר פרטי הנהג הפוגע אינם יודעים כמו בתאונת פגע וברח, או לחילופין כאשר נהג הרכב לא החזיק ביטוח חובה כדין.

חשיבות היוועצות עם עורך דין תאונת דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן ממליצה להיוועץ עם עורך דין תאונות דרכים בעל 20 שנות ניסיון שידריך את נפגע תאונת הדרכים לאחר אירוע התאונה כיצד לפעול נכון מול חברות הביטוח על מנת למזער סיכונים ראייתיים שעלולים להקטין את גובה הפיצוי או להקטין את הסיכוי לדחיית התביעה ובטח שלהימנע מלהגיע להסדר פשרה מול חברת הביטוח ללא ייעוץ משפטי.

עורכת הדין אריאלה גפן מספרת כי  "למשרדנו הגיע לקוח שנפגע בתאונת אופנוע וביקש להתייעץ בעקבות הסדר פשרה בסך 8,000 ₪ שהציעה לו חברת הביטוח לאחר שהועלתה טענה כי מנסיבות העניין עולות ספקות רבות כי מדובר בתאונת דרכים על פי הגדרת בחוק ובנוסף מדובר בפציעות קלות בלבד שלא מזכות בפיצוי כספי מעבר לסכום המוצע

 לאחר עיון מעמיק במסמכים הרפואיים, דו"ח חקירה המשטרה וראיות אחרות החליט צוות המשרד כי עולה באופן מובהק שהאירוע הינו תאונת דרכים על פי הגדרת החוק והפסיקה ובייעוץ עם מומחים רפואיים בתחום נזקי הגוף עולה כי אין ספק כי שנגרם ללקוח נזק פיזי משמעותי המזכה אותו בפיצוי כספי.

 בעקבות כך, משרד עורכי דין אריאלה גפן הגיש תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח של רוכב האופנוע, ולאחר משא ומתן ללא פשרות מול חברת הביטוח המשרד הגיע להסדר פשרה בסך  120,000 ₪ שהועברו לנפגע על פי חוק"

ייצוג מקצועי על ידי עורך דין תאונות דרכים יבטיח לכם פיצוי מרבי

כפי שצוין לעיל, הגשת תביעה תאונת דרכים יכולה להיות מורכבת ממספר היבטים כשבניית אסטרטגיה משפטית נכונה תוכל להבטיח שנפגעי תאונות דרכים יקבלו את מלוא הפיצויים שמגיעים להם וזאת ע"י הוכחת הפגיעה באופן בלתי ניתן לערעור.

במקרה של תאונת דרכים מומלץ שעורך דין תאונות דרכים או עורך דין תאונות אופנוע ילווה אתכם וינחה אתכם בתהליך מרגע אירוע התאונה עד לקבלת הפיצוי הכספי, שכן רק בעזרת עורך דין תאונות דרכים הטוב ביותר תוכלו למצות את מלוא הזכויות שלכם.

אריאלה גפן – משרד עורכי דין תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן המייסדת של משרד עורכי דין אריאלה גפן צברה את ניסיונה המשפטי העשיר בתביעות תאונות דרכים לאחר שייצגה את חברות הביטוח הגדולות והמובילות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים, כמו כן עורכת הדין אריאלה גפן צברה ניסיון רב בפירמות משרדי עורכי דין מובילים וגדולים בישראל וניהלה מאות תיקי תאונות דרכים ותביעות ביטוח.

את ניסיונה המשפטי הרב (מעל 20 שנים) רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת הקמת משרד עורכי דין נזיקין מוביל ומוכר על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים בתביעות נזקי גוף נגד חברות הביטוח כאשר המשרד צבר לעצמו מוניטין רב וידוע כמשרד אשר נלחם ללא פשרות מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי על מנת להשיג ללקוחותיו את הפיצוי הכספי המרבי.

ההיכרות עם הביורוקרטיה הפנימית, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה כדי לנצח בתיקי תאונות דרכים.

.המקצועיות והבקיאות בחוק ופסיקה של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תאונות דרכים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד ונכון מ- עורך דין תאונות דרכים בתל אביב או עורך דין נזיקין מומלץ השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם האפשרי.

חשוב לציין, משרד עורכי דין אריאלה גפן פועל על פי החוק מכאן שכר הטרחה בתביעות תאונות דרכים מבוסס הצלחה ובאחוזים מהפיצוי הכספי שתקבלו מחברת הביטוח, כך שאין צורה בהשקעה של אלפי שקלים על מנת להגיש תביעת תאונת דרכים ושכר הטרחה אינו מהווה שיקול כלכלי להגשת התביעה.

נפגעתם בתאונת דרכים או תאונת עבודה – צרו קשר עוד היום לייעוץ משפטי ללא עלות וללא התחייבות. טלפון\וואטסאפ: 0733-752-766

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]