מה משפיע על ערך הרכב שלך? - 0404
מה משפיע על ערך הרכב שלך? pexels

מה משפיע על ערך הרכב שלך?

בכל שנה נמכרים מאות אלפי רכבים משומשים בישראל. לעתים קרובות, אנו נכנסים לעסקה כזו מבלי להבין כמה הרכב שלנו באמת שווה. על אף שמחירי המחירון עבור רכבים משומשים מספקים מסגרת די ברורה, ישנם לא מעט אלמנטים שיכולים להשפיע על המחיר. כדי להבטיח שיהיה באפשרותך להפיק רווח מרבי מהרכב הישן, אלו כמה מהגורמים המרכזיים שיקבעו את ערך הרכב.

קילומטראז' ונראות הרכב

באופן גורף, ניתן לומר שמצב התחזוקה של הרכב והקילומטראז' שצבר הם הגורמים הדומיננטיים ביותר. ככל שהקילומטראז' גדל, כך גם הבלאי עולה. מעבר ל-150,000 ק"מ, ערך הרכב עשוי לצנוח באופן דרמטי. חשוב שנעקוב אחר צבירת הקילומטראז' וניקח את הנקודה הזו בחשבון. בשלב כזה או אחר, אנו עשויים לחצות רף שאחריו, מכירת הרכב כבר לא תשתלם בהכרח.

מצב התחזוקה של הרכב הוא מושג מעט יותר חמקמק. בעלי רכבים יכולים להגדיר רכב "במצב מצוין" ועבור הקונה הפוטנציאלי יהיה מדובר בלא יותר מאוטו סביר. על אף שהמאפיינים שהופכים מצב רכב למצוין אינם תמיד נראים לעין, הם חשובים מאוד. חשוב שיעמדו לרשותנו נתונים שיבססו את הטענות שלנו. רכב אמין שכמעט ולא רואה מוסך, ללא פגיעות בצבע ושלא עבר תאונות, יאפשר לך להפיק ערך מרבי.

העלויות הנלוות של הרכב

לכל רכב עלויות נלוות משלו. בעוד שרכבים מסוימים ידרשו כוונון מנוע קפדני, או חלפים יקרים בכל טיפול, אחרים כמעט ולא יישאו עלויות משמעותיות. עם זאת, ישנה עלות אחת שמשותפת לכל הרכבים – הוצאות הדלק. רכב חסכוני בדלק ושחלפיו קלים להשגה וזולים, יהיה לרוב בעל ביקוש גבוה וסביר להניח שנוכל לגבות עליו מחיר טוב משחשבנו.

היבטים נוספים שחשוב שניקח בחשבון כשזה מגיע לעלויות נלוות הם הביטוח והרישוי. רכבים שעברו טסט לאחרונה ומספקים לקונה הרכב שהות עד לתשלומי האגרה הבאים לרוב יימכרו במחיר טוב יותר. אותו הדבר נכון גם לגבי הכיסוי הביטוחי. תמיד כדאי להציע לרוכש להעביר את הביטוח על שמו וליהנות מהחיסכון המשמעותי הזה.

שיקולי מיקום

גם מיקומו של הרכב יכול לשחק תפקיד כשאנו מתכוונים למכור רכב מסוים. רכבי שטח, למשל, יהיו פופולריים בהרבה במושבים לעומת משפחות שחיות בעיר. לעומת זאת, במרכזי הערים הגדולות, הביקוש יהיה גבוה יותר לרכב קטן שניתן למצוא אתו חניה בקלות. באזורים שמאופיינים במשפחות גדולות, לעומת זאת, יהיה לנו קשה מאוד למכור רכב כזה. חשוב שניקח את כל הנקודות הללו בחשבון ונחפש קונים במיקומים שמפגינים את הביקוש הטוב ביותר.

תכונות מיוחדות

אם בעבר תכונות מיוחדות כללו בעיקר מיזוג, חלונות חשמליים או מנוע דיזל, כיום האפשרויות מגוונות משהן היו אי פעם. מערכות התראת בטיחות, עזרי נהיגה, מצלמות רכב, פתרונות אבטחה ומערכת הילוכים חכמה הם רק כמה מהמאפיינים שיכולים להעלות משמעותית את ערך הרכב שלך ולהפוך אותו לאטרקטיבי ביותר בקבוצת המחיר שלו.

לערוך כמה תיקונים פשוטים

לפעמים גם שינויים קטנים יכולים לעשות הבדל אדיר. כדאי לסקור את הרכב שלנו היטב מכל הכיוונים ולראות אם יש תיקונים קלים שנוכל לעשות כדי לשפר את הנראות שלו. החלפת פנס סדוק או משופשף, תיקון שריטות קטנות ופשוטות ואפילו הברקת הרכב בווקס לפני הצגתו לקונים יכולה ליצור רושם ראשוני חשוב. בסופו של דבר, כולנו קונים גם עם העיניים וככל שנקדיש לכך מחשבה, נוכל להעלות את ערך הרכב שלנו בכל עסקה.

חשוב שנציין כבר בפרסום את כל היתרונות שמצאנו ברכב שלנו. ההכנה שנעשה עוד לפני שיגיעו הרוכשים הפוטנציאליים הראשונים, תשמש לנו כבסיס חשוב במשא ומתן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]