יותר מידי טובים אליהם: ישראל מגדילה את מרחב הדגה בעזה - 0404
+
יותר מידי טובים אליהם: ישראל מגדילה את מרחב הדגה בעזה דובר צה"ל

יותר מידי טובים אליהם: ישראל מגדילה את מרחב הדגה בעזה

צ׳ופר לעזתים: מרחב הדיג בעזה יוגדל לרגל עונת הדגה.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, בשיתוף עם מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, ומפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, אישרו את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה מיילים ימיים לתקופת עונת הדיג המתרחשת בחודשים אוקטובר – דצמבר. תקופת דיג נוספת מתרחשת גם בחודשים אפריל – יוני. הגדלת מרחב הדיג תחל מיום רביעי, ה- 18 באוקטובר 2017, ותימשך כחודשיים.

מצה״ל נמסר כי, ״צעד זה נועד לסייע להגדלת היקף הפעילות של ענף הדיג, המוערך כשני בחשיבותו ברצועת עזה, ואשר מהווה הן מקור מזון והן מנוע כלכלי.

הגדלת מרחב הדיג בחודשים מאי – יוני 2017 הביאה לפדיון משוער של כחצי מיליון ש"ח נוספים מעבר לפדיון השנתי. בנוסף, ההערכה היא כי הגדלת מרחב הדיג מייצרת תעסוקה למאות תושבי עזה נוספים. כמו כן, שווקו 21.45 טון דגים מעזה דרך מעבר כרם שלום לשווקים באיו"ש ובחו"ל.

כחלק מההיערכות למימוש הגדלת המרחב, התקיימו מפגשים משותפים של מפקדת התיאום והקישור (מת"ק) לרצועת עזה יחד עם נציגי זרוע הים ונציגי איגודי הדייגים בעזה, משרד הקישור הפלסטיני וכן גורמים ממשרד החקלאות הפלסטיני על מנת להציג את המשמעות וצעדי הביטחון שיינקטו למניעת חריגות של דייגים ולמקסום פוטנציאל עונת הדגה.

מימוש הצעד מותנה בכך שהדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות. יודגש כי לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו וכל חריגה תטופל בהתאם ע"י כוחות זרוע הים״.