סוגי מעלונים ביתיים - 0404
סוגי מעלונים ביתיים pixabay

סוגי מעלונים ביתיים

מה עושה אדם כשאינו מסוגל להתנייד באופן עצמאי? גם אם באמתחתו כיסא גלגלים, סביר להניח שעדיין ייתקל בקשיים במקומות שאינם מונגשים עד הסוף, שלא לדבר על הסביבה הביתית שלו. כדי להפוך את זו לנגישה יותר, יש להתקין מעלונים ביתיים במידה ומדובר בבית קומות, כלומר כזה שהאדם צריך להתנייד בו בין מפלסים ולא מסוגל לעשות זאת עם כיסא הגלגלים בלבד.

במאמר זה, נכיר את סוגי המעלונים הביתיים השונים ונבין את ההבדלים ביניהם. כך, במידה ואדם קרוב אליכם זקוק לכך או שמא אתם אלו שזקוקים למעלון חדש, אנו מזמינים אתכם לקרוא וללמוד עוד על סוגי המעלונים השונים כדי שתוכלו לעשות את הבחירה הטובה והנכונה ביותר.

3 סוגים עיקריים של מעלונים ביתיים שכדאי להכיר

אם כן, קיימים שלושה מעלונים ביתיים שלכל אחד מהם יתרונות משלו, וכל אחד יתאים לסוג אחר של שטח וייתן מענה לסוגים אחרים של קושי  – ישנו הבדל בין אדם המתנייד באמצעות כיסא גלגלים ולאדם עצמאי יחסית, שזקוק לעזרה רק בטיפוס ובירידה בגרם מדרגות:

  • מעלון משטח – זהו מעלון המיועד לאנשים המרותקים לכיסא גלגלים. מייצרים אותם ממשטח המהווה פלטפורמה לנשיאת כיסא הגלגלים והאדם שיושב עליו, וכן מסילה המותקנת על גבי המעקה של גרם המדרגות. היתרון של מעלון זה טמון ביכולתו לשאת אדם בכיסא גלגלים ללא הצורך להעביר אותו למושב שלעתים הוא חלק מהמעלון. מעלון זה נע בצורה סיבובית או אנכית.
  • מעלון אנכי – מתפקד כמו מעלית, רק לא באופן חשמלי. אין צורך בפיר מיוחד עבורו והמעבר מתבצע תוך ניצול החלל הקיים בחדר המדרגות במבנה. חשוב לציין שהמעלון האנכי יהיה יעיל יותר דווקא בשימוש חיצוני, שכן הוא מותקן כמעלית פרטית עבור אדם אחד שגר בבית פרטי גדול ללא מעלית, או שהגישה למעלית קיימת לא מספיקה או אפשרית לו.
  • מעלון כיסא – מעלון זה מתאים לאנשים עם מוגבלויות המתקשים להתנייד באופן עצמאי או בפעולות ספציפיות כדוגמת טיפוס במדרגות. על מנת להשתמש במעלון זה יש לעבור אליו מכיסא הגלגלים וזה פרט שחשוב לדעת. קיימים מעלוני כיסא המתאימים לגרמי מדרגות ישרים, ואחרים שיוכלו לעבוד נפלא גם בגרמי מדרגות המאופיינים בעיקולים וסיבובים.

איך יודעים באיזה מעלון לבחור?

מעלונים ביתיים אי אפשר להתקין סתם כך. המטרה היא למצוא את המעלון המתאים ביותר למבנה, וכדי לעשות זאת, יש להתייעץ עם חברה מקצועית המתמחה בכך. אנשי המקצוע יגיעו למקום בכדי לבצע מדידות ובדיקות, ובהתאם למסקנות יחד עם הצרכים של האדם, יצביעו על האופציה הנכונה ביותר. בקרוב מאוד, תהנו גם אתם מהיכולת להתנייד בחופשיות בסביבה הפרטית שלכם, ולחזור להרגיש בה הכי בבית בעולם. בהתאמת מעלונים ביתיים לחלל ולצרכיו האישיים של האדם, נוצר מצב אידאלי בו יתנהל בעצמאות כמעט מלאה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]