קורסי פסיכומטרי מומלצים - 0404
קורסי פסיכומטרי מומלצים depositphotos

קורסי פסיכומטרי מומלצים

כיום מרבית המוסדות האקדמיים בישראל דורשים מהתלמידים ציון פסיכומטרי גבוה, על מנת להתקבל ללימודים בפקולטות הנחשקות ביותר. אחד מתנאי הסף לתלמיד שרוצה להתקבל לרפואה או למשפטים ברוב המוסדות המובילים הוא ציון פסיכומטרי מעל 700!

דרישה זו הופכת את המבחן לחשוב במיוחד בעבור צעירים רבים עקב השפעתו הרבה על עתידם המקצועי. על כן אלפי תלמידים שניגשים לבחינה מחפשים אחר קורס פסיכומטרי מומלץ מבין מבחר גדול שקיים בשוק. יצאנו ובדקנו, איזה קורס הוא המומלץ ביותר כיום?

על מנת לתת תשובה נכונה ככל האפשר שאלנו מספר תלמידים, שלומדים קורסי פסיכומטרי בכמה מכונים מוכרים בשוק, מה הם הפרמטרים שלדעתם חשוב לבדוק לפני שמחליטים להירשם לקורס. והנה לפניכם התוצאות:

גודל הכיתה: אחד מהפרמטרים החשובים בעיני התלמידים היה מספר התלמידים בכיתה, שכן גודל הכיתה משפיע על קצב הלימוד, על מספר התרגילים שהמדריך מספיק לפתור בכיתה ועל היחס האישי שהם מקבלים במהלך השיעורים.

במרבית קורסי הפסיכומטרי הגדולים שבדקנו מצאנו כי בכיתה ממוצעת לומדים כיום 28 עד 40 תלמידים. אין עוררין על כך שככל שהכיתה גדולה יותר, קצב הלימוד איטי יותר והיחס האישי פוחת.

הקורס שנמצא עם מספר התלמידים הקטן ביותר בכל כיתה הוא הקורס של מור קורן – שם לומדים בקבוצות של 10 תלמידים ובנוסף נעשית חלוקה לרמות כך שהתלמיד מתקדם בחברת תלמידים ברמה שלו וקצב הלימוד מתאים לו.

ותק ומקצועיות המדריכים: במרבית מכוני הפסיכומטרי מצאנו מדריכים עם ניסיון וותק של שנים בפסיכומטרי. עם זאת, כדאי לבדוק את צורת העברת החומר של המדריך לתלמידים מתקשים ואת היכולת שלו להעניק יחס אישי במהלך הקורס לתלמידים ברמות שונות.

ההמלצה שלנו: תאם שיעור ניסיון עם המדריך שעתיד ללמד אותך. כך תוכל לבדוק אם אופן העברת החומר אכן מתאים לך ואת רמת המקצועיות של המדריך בצורה הטובה ביותר!

רמת חומרי הלימוד: רוב קורסי הפסיכומטרי שנבדקו מלמדים ומתרגלים חומרי לימוד ברמה ובכמות די דומות. שאלה חשובה יותר היא עד כמה השאלות וחומרי הלימוד של המכון דומים לשאלות בבחינה הסופית.

סקרנו כמה ספרי כיתה של קורסים שונים ובדקנו כמה שאלות מכל נושא המדריך מצליח ללמד בכיתה. מצאנו אצל רובם 7-6 שאלות בנושא אחד.

הופתענו לטובה כשמצאנו בספר הקורס של מור קורן כ-18 תרגילים ברוב הנושאים.

חשוב לדעת – בבחינה יש לפתור תרגילים על זמן – בפחות מדקה לשאלה. ככל שהתלמיד מתרגל יותר תרגילים עם מדריך צמוד, כך יהיה לו קל יותר להתמודד עם שיעורי הבית ולהצליח לפתור כל תרגיל בבחינה בפחות מדקה.

הציון הסופי: רובם המוחלט של התלמידים ששוחחנו איתם העידו שהציון הסופי הוא הפרמטר החשוב ביותר בעיניהם בבחירת קורס, שכן מטרת הקורס היא לתת לתלמיד כלים כדי שיוכל להוציא ציון גבוה בבחינה.

היה חבל לשמוע על הרבה תלמידים שלמדו בקורסי פסיכומטרי ותיקים, השקיעו את מיטב זמנם וכספם, ולבסוף קיבלו ציון שהיה לא רחוק מהממוצע הארצי – 534 ולעתים אף פחות.

שמחנו למצוא בית ספר, שבמסגרתו התלמידים מוציאים ציונים גבוהים משמעותית מהממוצע הארצי ביותר מ-100 נקודות, כלומר, הציון הממוצע הוא 640 נקודות! מדובר בבית הספר הפרטי של מור קורן, זהו ממוצע גבוה לכל הדעות!

מחיר הקורס והמיקום הגיאוגרפי: אלו הם שני פרמטרים נוספים שתלמידים דירגו במקומות הנמוכים יותר מבחינת חשיבותם. מרבית התלמידים טענו שהיו מעדיפים להשקיע בקורס יקר יותר ואיכותי, שלא נמצא במרחק הליכה או נסיעה קצרה מהבית, מאשר להירשם לקורס בעלות נמוכה שנמצא קרוב לבית, אך לא מאפשר לקבל את ההכנה הטובה והמקיפה שהייתה נחוצה להם.

כדאי לזכור, המטרה העיקרית של כל תלמיד היא להצליח לקבל את הציון הכי גבוה שאפשר כדי להתקבל לאקדמיה. לכן רצוי ללמוד בקורס שיעניק לכם את הכלים הטובים ביותר ויאפשר לכם להצליח.

לסיכום: כיום יש מגוון של קורסי פסיכומטרי, החל ממור קורן, יואל גבע ואנקורי. אנו ממליצים לכל תלמיד לבדוק ולהשוות בין כמה קורסי פסיכומטרי ולבחור בקורס המוצלח ביותר.

כדאי לכל אחד לבחור קורס בהתאם לצרכים שלו! מומלץ להביא בחשבון כמה שיותר גורמים שיעזרו לך לבחור את הקורס המומלץ, שבזכותו תשיג את הציון הכי גבוה שאתה יכול!

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]