קורס עזרה ראשונה – המון ערך במעט זמן - 0404
קורס עזרה ראשונה – המון ערך במעט זמן FREEPIK

קורס עזרה ראשונה – המון ערך במעט זמן

מה הוא קורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה הוא בדרך כלל קורס קצר בעל תכנים העוסקים בהצלת חיים בעת מצבי חירום רפואיים העלולים לקרות כתוצאה מטראומה או ממחלה כל שהיא. קורס עזרה ראשונה נוגע במבואות אנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם, החייאה בסיסית במבוגרים וילדים, ביצוע חבישות ובקורסים המתקדמים יותר – התמודדות עם מצבי חירום לבביים, נשימתיים ומקרי חירום כלליים שונים וכמובן טיפול בפצועי טראומה.

המאמר הזה נכתב במטרה אחת – להסביר למה כל כך חשוב לעבור קורס עזרה ראשונה. זה יכול להיות קורס החייאה , קורס עזרה ראשונה בסיסית או קורס עזרה ראשונה מורחב. חלק מהקורסים מיועדים לאנשים שעובדים במקצועות ספציפיים – כמו בנייה, חינוך, ספורט, מדריכי טיולים, אבטחה. תחבורה ציבורית ועוד.

סוגים שונים של קורסי עזרה ראשונה

קורסים קצרים ומובנים אלה נועדו לתת לכם את הידע והכישורים הדרושים על מנת שתוכלו להתמודד עם מצבי חירום מגוונים, תוכלו ללמוד בהם על תופעות רפואיות נפוצות, על תסמינים שיקלו עליכם את הזיהוי, גורמי סיכון ודרכי פעולה במטרה להציל את חיי המטופל. חלק מהאנשים עשויים לחשוב שלקיחת קורס עזרה ראשונה אינה הכרחית כי עד היום הם לא נחשפו למצב הדורש הגשת עזרה ראשונה ולכן אין סיבה לביצוע קורס כזה, אך תמיד יש פעם ראשונה ובדרך כלל זה תופס אותנו דווקא במקומות ובסיטואציות שבהן לא ציפינו להתמודד עם מצב זה. ניקח לדוגמא מקרה של דום לב אשר מתרחש לעתים קרובות ללא שום סימן מקדים וגם אצל אנשים בריאים ולפעמים אף תוך כדי אימון גופני, או לחילופין התקף לב, שבץ מוחי או התעלפות – וזה רק חלק קטן ממצבי החירום העלולים להתרחש עם האנשים בקרבתכם.

מהם היתרונות של נטילת קורס עזרה ראשונה?

עזרה ראשונה זה נושא שכולם צריכים לדעת – נקודה. לימוד היסודות של עזרה ראשונה הוא חיוני לכל אדם אשר רוצה להיות מוכן לכל מצב בחיים ובמיוחד כאשר נדרש ממנו להציל חיי אדם. ידע חיוני זה יכול לשמש אתכם כדי להציל חיים ולעצור הדרדרות המצב והנזק. לימוד טכניקות בסיסיות כמו החייאה, עצירת דימומים, פתיחת נתיב האוויר, הזרקת אפיפן במקרה של אנפילקסיס ופעולות נוספות אשר כל כך קריטיות בפרק זמן עד הגעת צוות רפואי לזירה.

כיום החוק מחייב בכל מקום עבודה להחזיק ערכה או תיק עזרה ראשונה. ערכות עזרה ראשונה חיוניות למקרי חירום והן צריכות להיות נגישות בקלות לכל העובדים, וכמובן להכיל מגוון רחב של מצרכים כגון תחבושות, גזה, תרופות לשיכוך כאבים ועוד. אבל השאלה המתבקשת היא – האם מישהו מהעובדים יודע להשתמש בה?  בנוסף לשיקולי מקום העבודה, חשוב שמישהו מהעובדים ישלוט במיומנויות עזרה ראשונה הבסיסיות למקרה שמישהו נפצע במקום ציבורי. ידיעת היסודות יכולה לעשות את ההבדל המשמעותי בין סוף טוב למצב שלא הינו רוצים להיות חלק ממנו.

איך להחליט איזה קורס עזרה ראשונה הכי מתאים לך?

כיום קיים מגוון רחב של קורסי עזרה ראשונה אשר אורכם משתנה מאחד למשנהו. בקורסי עזרה ראשונה הבסיסיים ביותר באורך כ-4 שעות, לומדים את המבואות ואת עיקר תשומת הלב שמים על לימודי ביצוע החייאה איכותית עם דגש על תרגול איכותי – בעדיפות על בובות חכמות שיכולות לתת לנו פידבק על איכות הפעולות, אותן אנו נוקטים. לעומת זאת בקורסים הרחבים יותר תוכלו ללמוד, בנוסף לתכני החייאה, על מצבי חירום רפואיים הכלליים, מצבי חירום נשימתיים ולבביים, תלמדו לטפל במקרי טראומה ובפציעות, תלמדו לעצור דימומים ולהעניק טיפול ראשוני לאלרגיה המסכנת חיים או בשמה המקצועי – אנפילקסיס.

על מנת לקבל החלטה נכונה בנוגע לקורס המתאים לכם, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בחברה בה אתם מעוניינים לעבור את הקורס, אשר יוכל להבין את הצורך המדויק שלכם ויכווין אתכם אל הקורס הנכון והמתאים לכם ביותר. בהזדמנות זו נוכל להמליך על חברה מעולה וחדשנית בתחום עזרה ראשונה – מדיסקופ הדרכה ושירותי רפואה. נציגי החברה הינם חובשים ופראמדיקים בילי ניסיון עשיר אשר יכווינו אתכם אל הקורס הנכון ביותר עבורכם ויעשו זאת בנועם ובמקצועיות רבה.

חשוב לדעת עוד דבר חשוב – כיום ניתן לעבור קורס עזרה ראשונה מתוקשב מכל מקום, כל עוד יש ברשותכם מכשיר המחובר לרשת האינטרנט – בין אם זה משחב, טלפון נייד או טאבלט. תוכלו ללמוד את כל החומר העיוני על בסיס לומדות איכותיות אשר נבנו במדויק במטרה לענות על הצורך הזה. לאחר המעבר על הקורס המתוקשב תפגשו עם מדריך מוסמך על מנת לתרגל את כל מה שלמדתם על בובות חכמות וציוד סימולציה – כך שתצאו בטוחים ביכולות שלכם להציע עזרה ראשונה ולהציל חיים.

היכולת להציל חיים הייתה ערך בסיסי של אנשי מקצוע רפואיים במשך מאות שנים, עם זאת, ככל שהעולם בו אנו חיים כיום ממשיך להשתנות ולהתפתח, כך חייבים להתקדם גם הערכים הללו ומה שהם מייצגים. העובדה שכל אדם יכול היום להציל חיים במקרים רפואיים רבים צריכה לעודד אותנו ואנו צריכים לקחת את ההזדמנות בשתי הידיים.

אף פעם לא נדע מתי נצטרך להשתמש בידע הזה, לתת למישהו עזרה ראשונה, אבל הבטחון ביכולת שלנו לעזור לאחרים תמיד ילווה אותנו – בכל מקום שנהיה ובמיוחד כאשר סובבים אותנו אנשים קרובים הכל כך יקרים ללבנו.

אפשר להתחיל מהקורס הפשוט הקצר והבסיסי ביותר על מנת לדעת לבצע החייאה – שזה המינימום שעלינו לדעת ואם אנו אוהבים ומתחברים אז תמיד אפשר להרחיב את הידע בנושא ולהתפתח עוד ועוד בתחום כי גם כאן – השמיים הם הגבול במיוחד כאשר המטרה כל כך טובה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]