מדוע כלי־רכב בעלי הנעה חשמלית מצוינים כרכבי יוקרה - 0404
מדוע כלי־רכב בעלי הנעה חשמלית מצוינים כרכבי יוקרה pexels

מדוע כלי־רכב בעלי הנעה חשמלית מצוינים כרכבי יוקרה

כל יצרנית רכב מוציאה במהלך השנה כמה דגמים שונים של מכוניות, חלקם זהים לדגם משנה קודמת וחלקם דגמים חדשים שיש בהם שינוי, תוספת או שדרוג לדגמים קיימים. יותר ויותר יצרניות מייצרות גם דגמי יוקרה המיועדים לקהל מצומצם יותר של לקוחות אשר יכולים להרשות לעצמם להוציא סכום כסף גדול באופן משמעותי תמורת הרכב, וכן כאלו אשר ידעו להעריך את יכולותיו ואת חדשנותו של הכלי המתקדם. בשנים האחרונות, עלה מספר דגמי הרכב החשמליים המוגדרים כרכבי יוקרה, דבר שמלמד על מגמה מסוימת בשוק.

מהו רכב יוקרה?

המילים רכב יוקרה מרמזות לנו על כל שהרכב אינו דומה לכלי־רכב אחרים, ואכן בהרבה מובנים זה כך. אכן מדובר ברכב עם ארבעה גלגלים והגה אחד אך כאן, פחות או יותר, מסתיים הדמיון. ראשית נציין כי עלותו של רכב משפחתי בממוצע נע בסביבות 170,000-120,000 ₪ ואילו רכב יוקרה מתחיל מסכום של 250,000 ₪ ועולה כלפי מעלה. שנית, הרכב מצויד בכל אביזרי הנוחות, הבטיחות והטכנולוגיה המתקדמים ביותר. הרכב מפנק את הנהג ואת הנוסעים בצורה שאין דומה לה, כך שחוויית הנהיגה מצוינת וייחודית.

כמובן שאין לשכוח את העיצוב הבלתי מתפשר, הן חיצונית והן כלפי פנים, של רכב היוקרה כך שכבר במבט ראשון ניתן להבחין בכך, שזהו רכב שכדאי לשאוף אליו.

ליהנות מכל העולמות

נהגים אשר בוחרים ברכב יוקרה מבינים ומעריכים את היתרונות שלו ומוכנים לשלם את המחיר עבורן. הם מעריכים את חוויית נהיגה, פינוקי האבזור השונים, מערכת השמע המשוכללת ואת שלל הטכנולוגיות המתקדמות והחדשניות ביותר המותקנות בו.

אם כך, הרי זה מתבקש שנהגים אלו יעריכו את החדשנות והקדמה שברכב יוקרה חשמלי. רכב פנאי גבוה ומרשים בפני עצמו שמצויד במנוע חשמלי שקט, שאינו מצריך טיפולים שוטפים בתכיפות גדולה כמו מנוע בנזין. בנוסף לכך, כיוון שמספר כלי הרכב החשמליים בארץ היום אינו רב במיוחד, רכישה של רכב יוקרה חשמלי מעלה את ערכו ויוקרתו פי עשרות מונים.

אם ניתן ליהנות הן מרכב יוקרה מפואר עם כל המאפיינים והפינוקים והן מרכב חשמלי חסכוני ופחות מזהם את הסביבה, הרי שהרווח הוא  כפול.

רכב פנאי חשמלי טוב כפליים

יתרון נוסף לבחירת רכב יוקרה חשמלי הוא האפשרות לרכוש רכב פנאי SUV גדול ומפנק אף יותר. הרכב מעניק חווית נהיגה שאינה מתפשרת הן על הנוחות והן על נהיגה בטוחה. מנוע הטורבו של הרכב בשילוב עם מנוע חשמלי יחד עם הנעה 4X4 ו-300 כוח סוס מאפשר נהיגה ברמה שלא חוויתם. להגיע לפינות חמד נסתרות וקסומות תוך נהיגה בדרכים מאתגרות, ועם זאת ללא פגיעה וזיהום הסביבה זו המילה האחרונה בתחום הנהיגה והרכב.

המרכב הגבוה של רכב הפנאי מאפשר ראיית כביש רחבה יותר, והמושבים הארגונומיים הופכים את הרכב למקום נוח במיוחד שלא רוצים לצאת ממנו. טווח הנסיעה של הרכב מעל 300 קילומטרים שנמצא ברף העליון של מכוניות חשמליות מרשים אף הוא, ומציב את הרכב בבטחה ברשימת המכוניות הנחשקות.

לסיכום, המוניטין של רכבי־יוקרה הולך לפניהן. אין ספק שאלו המכוניות המתקדמות ביותר, שמציעות לבעליהן נהיגה ברמה אחרת. אין פלא אם כן, שיצרניות רכב שונות אף בחרו לייצר אותן תחת שמות אחרים של אותו מותג כדוגמת לקסוס מבית טויוטה או אינפיניטי מבית ניסאן. הבחירה ברכב יוקרה שהוא גם חשמלי, מלמדת על כך שבעלי הרכב מקפידים ודואגים גם לאיכות הסביבה, שאינם מתעלמים מההשלכות שיש בנהיגה ברכב בנזין המשאיר אחריו נזקים סביבתיים ושהם בוחרים בראש ובראשונה בקדמה ובחדשנות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]