יוזמה מרגשת של מועדון הנשים בבית שאן: תכנית לאימוץ אתרי ההנצחה לנופלים - 0404
יוזמה מרגשת של מועדון הנשים בבית שאן: תכנית לאימוץ אתרי ההנצחה לנופלים עיריית בית שאן

יוזמה מרגשת של מועדון הנשים בבית שאן: תכנית לאימוץ אתרי ההנצחה לנופלים

יוזמה מבורכת: מועדון "חמדת נשים" בבית שאן יזם תהליך במטרה לדאוג לטיפוח אתרי הנצחה הקיימים בעיר וגם לאיסוף מידע על חללי צהל ונפגעי פעולות איבה. אל היוזמה הצטרפו הרצל יונה מנהל המתנ"ס, מנשה מוסאי מנהל אגף החינוך ושרית אוחנה, רכזת מחויבות אישית בתיכון 'אמירים' בעיר.

באחרונה הציגו נציגות מועדון הנשים את יוזמתן לראש העיר רפאל בן שטרית, אשר בירך על היוזמה והבטיח להקצות משאבים למימושה. בן שטרית אף יזם דיון מורחב על מנת לבנות תכנית מעשית לטיפוח האתרים השונים ברחבי העיר.

במקביל הוחלט בפגישה כי לקראת ציון 70 שנה לבית שאן תופק חוברת שתתעד את סיפורי הנופלים.

הנשים החברות במועדון ילוו את תהליך תוך שיתוף המשפחות יחד עם מחלקת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, הרובעים ותושבים.

הנחות היסוד של התכנית, שאותן הציגו נציגות הנשים במצגת מרשימה, הן: רצונן של הנשים לפעול למען הקהילה, הכרה והוקרת חללי העיר על ידי התושבים (צעירים ומבוגרים) ומעורבותם בתהליך שתחזק את הזהות והשייכות אל העיר.

לדברי נציגת הנשים, "מתן ביטוי לתפיסה כי עיר המכבדת את חלליה – מכבדת את עצמה למען ההווה והעתיד וכי אתרי ההנצחה מהווים את "כרטיס הביקור" של העיר כלפי התושבים והתיירים". הנשים הוסיפו וציינו בפני ראש העיר את החשיבות והרצון לחבר ולשתף את המשפחות לתהליך, דבר שיחזק את המשפחות והקשר בינן לצעירי העיר וכלל התושבים.

בן שטרית, אשר בשנים האחרונות יזם ועודד את הקמת ארבעה מועדוני הנשים בעיר, בישר לנשים כי בקרוב יוכשר מבנה בהשקעה של חצי מיליון בו יפעלו כל ארבע המועדונים, וציין את היוזמה הנפלאה והמרגשת שהוצגה בפניו. "עיר שתושביה זוכרים את הנופלים, מוקירים ומכבדים אותם, מייחדים אתרים ייעודיים לזכרם ולהנצחתם היא עיר שמהווה דוגמה לכולם ולצעירים בפרט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com