כסף וזהב רב התגלו בשקיות אוכל של קשישה שנחבלה ופונתה לרמב"ם - 0404
כסף וזהב רב התגלו בשקיות אוכל של קשישה שנחבלה ופונתה לרמב דוברות רמב"ם

כסף וזהב רב התגלו בשקיות אוכל של קשישה שנחבלה ופונתה לרמב"ם

תגלית לא שגרתית ציפתה הבוקר (שלישי) לאנשי צוות בית החולים רמב"ם בחיפה, עם קבלתה של קשישה בשנות ה-80 לחייה שנפלה ברחוב באחד מיישובי הצפון ונחבלה בראשה.

כמקובל בבית החולים בעת קליטת פצועים בחדר ההלם, נזרקים לפח דברי המזון שהיו ברשותם. אולם, הפעם הוחלט לערוך בדיקה יסודית של שקיות האוכל הרבות שבהן, להפתעת אנשי הצוות, התגלו שטרות כסף וזהב.

לאה לוי, מזכירת המיון שהוזעקה על ידי האחיות והרופאים לחדר ההלם מספרת כי "בתוך השקית הגדולה, בין שקיות של פיצוחים ואוכל היו גם שקיות עמוסות בכסף מזומן, עשרות אלפי שקלים בהערכה ראשונית".

עוד מספרת המזכירה כי "כאשר פתחו אנשי המיון את קופסאות המזון הקטנות שגם הן היו בשקית הניילון הממורטת, התברר שהאישה האלמונית נשאה איתה גם כמות גדולה של תכשיטי זהב טהור – לפי הערכה ראשונית קרוב לחצי קילו של המתכת היקרה".

הכסף והתכשיטים נספרו תחת פיקוח של שוטר בית החולים והועברו לכספת מחלקת הביטחון של רמב"ם עד להתאוששותה של הקשישה. אז גם ינסו להבין מדוע לקחה עמה רכוש זה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com