תביעת לשון הרע - מה צריך לדעת? - 0404
תביעת לשון הרע – מה צריך לדעת? FREEPIK

תביעת לשון הרע – מה צריך לדעת?

מה זה תביעת לשון הרע? וכיצד מוכיחים שנגרם נזק או שאין קשר בינכם לבין הוצאת דיבה וכל עבירה אחרת? ומי ייצג אתכם מול בית המשפט במידה ותובעים אתכם על לשון הרע, ומי שייעץ במידה ואתם אלה רוצים להגיש תביעה? כל הפרטים על הנושא, בהמשך.

בימים של תקשורת המונים שבאה לידי סיפוק ומקסימום ידע והפצה – אנו כבר לא ממש יודעים מה נחשב ללשון הרע או מה נחשב פרסום בתמימות, כמו גם איזה פרסום נעשה  בזדון ומהי כתבה אובייקטיבית ואיכותית.

הבעת דעה בימים של רשתות חברתיות, פורומים, קהילות ופרסומים או אתרים מסוגים שונים – קל יותר לומר את כל מה שרוצים באמצעות המקלדת, קל יותר לפרסם הכפשות על ידי תמונות וסרטונים וקשה יותר להתחמק פרסומים שליליים.

חוק לשון הרע בישראל מטרתו לדאוג שאנשים לא יפגעו מפרסומים כאלה ואחרים, אבל הוא אינו 'סותם פיות' ובמידה ואדם אחד מאשים את השני בלשון הרע – עליו יהיה להוכיח כי הפרסומים אינם נכונים או זדונים, כי הם נועדו להזיק וכי הם פוגעים בו באופן אישי, נפשי כלכלי ורוחני. כדי להוכיח מקרה של לשון הרע דרוש עורך דין מקצועי שעוסק בדיני נזיקין ויכול לספק בדיוק את השירותים שאתם זקוקים להם.

אבל כיצד בוחרים עורך דין מקצועי?

זה נכון שכיום בכל הנוגע ללשון הרע, יש לא מעט אנשי המקצוע שיסבירו לכם שהם הנכונים ביותר כדי לייצג אתכם בין אם אתם אלה שתובעים אדם אחר או גוף בשל לשון הרע, ובין אם אתם אלה שנתבעים.

אבל כדי לבחור איש מקצוע איכותי חשוב לשים לב כי מדובר במומחה שעוסק בתחומים של תביעת לשון הרע/ הוצאת דיבה ושאר נושאים הקשורים לתחום.

מה צריך לעשות כדי לבחור נכון? הנה מספר דגשים:

בחרו איש מקצוע שהוא עו"ד ומשפטן מיומן עם ניסיון שמכיר את חוק לשון הרע ויודע בדיוק כיצד הוא יכול להשתמש בו להגן עליכם או כדי לאפשר בסיס רחב וחזק להגשת תביעה וקבלת פיצויים.  

יש לבחור איש מקצוע שיש לו והיו לו הצלחות בהגשת תביעות כאלו ואחרות או בהגנה על נאשמים ויכול לספק לכם מקסימום הגנה או קבלת פיצויים במידה ואתם אלה שניזקו שם מלשון הרע.

בחרו אדם שיכול לבסס את הטענות שלכם על ידי הצגת מיצגים מול בית המשפט החל  מהוכחות מודפסות וכתובות  של המעשים והפרסומים שנעשו כדי להזיק לכם, עד הצגת ראיות שמצביעות על כך שאכן נגרם לכם נזק נפשי פיזי וכלכלי.

שמעון האן משרד עורכי דין לשון הרע מקצועי יעזרו לכם להוכיח את כל מה שצריך על מנת שאתם תוכלו לצאת זכאים או עם הפיצוי הנכון עקב הנזק שנגרם לכם עקב המעשים, ובכך יסייע לכם להמשיך את חייכם על הצד הטוב ביותר עם כמה שפחות שגיאות או השפעות מן העבר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]