ערבים תקפו יהודים בעיר העתיקה בירושלים. חוננו: ״ניסיון לינץ״ - 0404
ערבים תקפו יהודים בעיר העתיקה בירושלים. חוננו: ״ניסיון לינץ״ חדשות 0404

ערבים תקפו יהודים בעיר העתיקה בירושלים. חוננו: ״ניסיון לינץ״

שני תושבי העיר העתיקה בירושלים, צעירים בשנות ה-20 לחייהם, הותקפו הלילה בידי כעשרה מחבלים בסמוך לביתם בשער האריות.

התקיפה החלה לאחר שאחד מהם יצא להשליך אשפה בפח הזבל הסמוך לביתם, כאשר מספר ערבים התנפלו עליו והחלו להכותו. תושב נוסף המתגורר במקום, אשר שמע מביתו זעקות עזרה יצא לרחוב בכדי לסייע והותקף גם הוא קשות.

אחד מהמותקפים, בוגר סיירת בצה״ל, היה עם נשקו שנפל לריצפה. בעת שהותקף, הוא זינק לעבר הנשק, כדי להגן אליו מפני חטיפת הנשק.

התוקפים הקיפו את השניים, והכו בהם בכל חלקי גופם. השניים נפגעו מחבלות בכל חלקי גופם ואחד מהתושבים אשר נפגע בראשו פונה לטיפול בבית החולים בידי כוחות מד"א שהוזעקו למקום.

בני משפחתו של הפצוע סיפרו כי המקרה הזכיר להם את סיפרו של הרב נחמיה לביא הי"ד שנרצח לא רחוק מהמקום בנסיבות דומות כאשר יצא מביתו בכדי לסייע לבני משפחת בניטה בפיגוע הקשה.

מדובר במתחם יהודי הסמוך לשער האריות אשר סובל מידי יום מהתנכלויות של ערבים. בחודשים האחרונים אף הוצת ביתם של התושבים היהודים מספר פעמים בידי פורעים ערבים.

המשטרה עצרה חלק מהתוקפים, והם נחקרים בתחנת המשטרה במרחב דוד, המחלקה האזרחית של ארגון חוננו מסייעת לתושבים בכדי למצות את זכויותיהם כנפגעי עבירה. לחדשות 0404 נודע כי המשטרה מתכוונת לחקור גם את היהודים שהותקפו.

"הלילה הותקפו יהודים בצורה קשה בירושלים בירת ישראל רק בגלל שהם יהודים, בנס הם ניצלו. אנו ציפיה כי המשטרה תמצה את הדין עם המחבלים ותעצור את כלל המעורבים. לצערנו הקולות שעולים כעת ממשטרת מרחב דוד אינם כאלה, ואנו קוראים לכלל הגורמים שלא לטייח שוב פיגוע קשה נגד יהודים", אמרו בארגון.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com