הדברת פשפש המיטה - מה, איך, כמה ולמה? - 0404
הדברת פשפש המיטה – מה, איך, כמה ולמה? freepik

הדברת פשפש המיטה – מה, איך, כמה ולמה?

פשפשי מיטה הם חרקים קטנטנים שגורמים למטרד גדול. העקיצות שלהם מגרדות במיוחד, הם מתרבים בקצב מהיר והם עמידים כנגד שיטות ההדברה הרגילות. הדברת פשפש מיטה היא הדברה מורכבת שדורשת ציוד מתקדם ועבודה במספר שלבים. אם מצאתם פשפשי מיטה בבית, חשוב שתטפלו בבעיה בהקדם, לפני שתתעצם. הדברת פשפש המיטה ע"י מדביר מורשה מטעם חברת פסט מאסטר תשים סוף לפשפשי המיטה בבית שלכם, אחת ולתמיד.

מהו פשפש המיטה?

פשפש המיטה הוא חרק קטנטן, גודלו נע בין 4 ל-6 מ"מ בלבד. אבל כמו שאומרים, הגודל לא קובע – אמנם גודלו הפיזי של פשפש המיטה קטן, אך הטרדה שהוא מביא גדולה. פשפש המיטה ניזון מהדם שלנו, ופועל בשעות הלילה, כאשר אנחנו ישנים. אחרי שהוא מסיים לינוק את הדם, הוא משאיר בגופנו עקיצות מגרדות במיוחד. פשפש המיטה קיבל את שמו בשל נטייתו להתחבא במיטות שלנו: מתחת למזרן ולמצעים. לעיתים הוא נמצא גם בספות, בגדים וארונות. היכולת של פשפש המיטה להיצמד לבגדים ולבדים מסייעת לו לתפוס איתנו "טרמפ" כשאנחנו חוזרים מבתי מלון, אפילו בחו"ל. זה מעיד משהו על כושר ההישרדות הגבוה שלו, שהופך את ההדברה שלו לכל-כך מורכבת.

למה חשוב להדביר את פשפשי המיטה ללא דיחוי?

פשפש המיטה זאת בעיה שלא נעלמת מעצמה, להיפך, היא רק הולכת ומתעצמת במהירות. פשפש המיטה יכול לשרוד שנה שלמה בלי דם, הוא רק מסתתר במחבוא ומחכה עד להזמנות הבאה שלו. פשפשי מיטה מתרבים במהירות, נקבת הפשפש מטילה כ-300 ביצים במהלך חייה. כל נקבה שבוקעת מטילה גם היא מאות ביצים. ברור, אם כך, למה חשוב לטפל בבעיה של פשפשי מיטה מייד כאשר מבחינים בה.

איך מדבירים פשפש מיטה?

הדברת פשפש המיטה היא הדברה מיוחדת ומורכבת. חומרי הדברה רגילים אמנם יחסלו את הפשפשים החיים, אבל לא ישפיעו על הביצים כהוא זה. לכן, הדברת פשפשים דורשת שילוב של מספר שיטות הדברה ושימוש בחום גבוה, וגם עבודה מצידכם – תצטרכו לכבס את כל המצעים והבגדים בחום של בין 60-70 מעלות. הכביסות אמנם יסייעו במעט, אבל גם זה לא מספיק: לפני ההדברה המדביר משתמש בשואב אבק חזק בכל חלקי החדר. בנוסף לחומרי ההדברה הרגילים, המדביר משתמש בהדברת קיטור בחום גבוה עם ציוד מתקדם ויקר, שישמיד גם את הביצים שנתפסות למזרן.

כמה עולה הדברת פשפש המיטה?

בשל המורכבות שלה, הדברת פשפש מיטה יקרה יותר מהדברות אחרות. טווח מחירים מומלץ להדברה של פשפש המיטה נע בין 1,200 ל-1,800 ₪ לחדר אחד. מחיר ההדברה כולל את שעות העבודה, החומרים והציוד המיוחד. הדברת פשפשים דורשת סריקה יסודית של כל החדרים והזזת הרהיטים, לעיתים נדרש אפילו פירוק של שקעי החשמל. מחיר ההדברה כולל בתוכו גם ביקור שני לצורך ביקורת, במהלכה המדביר מוודא שכל הפשפשים והביצים אכן הושמדו.

לסיכום, פשפש המיטה הוא חרק קטן שגורם לבלגן גדול. חשוב לטפל בבעיה מייד כשמבחינים בה, אחרת היא תלך ותסלים. הדברת פשפש המיטה היא מורכבת ולכן גם יקרה יותר מהדברות אחרות. חברת פסט מאסטר מתמחה בהדברת פשפשי מיטה ובהדברות מורכבות נוספות. נשמח לתת שירות בסטנדרט בלתי מתפשר ובמחירים מהמשתלמים בשוק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]