הנהלת חשבונות באופן דיגיטלי ללא הסתבכות - 0404
הנהלת חשבונות באופן דיגיטלי ללא הסתבכות דפוסיט פוטו

הנהלת חשבונות באופן דיגיטלי ללא הסתבכות

כל עוסק פטור היה שמח לעבור את רף המחזור בסך 99,893 השקלים (נכון לשנת 2021) ולהרוויח יותר, אך הוא גם יודע, כי למעמד זה יש גם חובות נוספות וזה כמובן הדיווח הדו חודשי (או חד חודשי, תלוי במחזור) שבו ההתעסקות רחבה יותר מאשר "רק" מהגשת דו"ח שנתי ודיווח הצהרת עוסק פטור פעם בשנה. בנוסף על כך ישנן הוראות ניהול ספרים רחבות יותר מאשר אלו החלות על עוסק פטור, אשר חייב לנהל ספר קבלות בלבד.

אז נכון, מדובר באמת בפרוצדורה קצת יותר מסובכת, אך היא לא חייבת להיות כך ! היא יכולה להיות גם פשוטה ומהירה כאשר עושים אותה בעזרת הנהלת חשבונות דיגיטלית, באמצעות אפליקציית Accoun Tech וליווי של רואה חשבון.

באופן אישי, כבר נתקלתי באמירות מצד עוסקים פטורים שהם אינם רוצים לעבור את תקרת העוסק הפטור ורק בגלל חובת הדיווח התדירה למע"מ ועל הצורך "לשלם" מע"מ. אני חייב לומר כי מדובר באמירה חסרת שחר, הרי מי לא ירצה לצמוח ולהרוויח יותר ?, זה חלומו של כל עסק. לגבי החלק השני של המשפט, הלקוח משלם את המע"מ !, העוסק הוא רק "צינור" שמעביר את המע"מ לרשויות וניתנה לו הטבה בצורת קיזוז מס תשומות מהסכום הנ"ל.

למה הנהלת חשבונות דיגיטלית היא פשוטה יותר?

כאשר אנו עובדים עם הנהלת חשבונות "מסורתית", אנו צריכים לשלוח לרואה החשבון את המסמכים פיזית, חשבוניות, קבלות וכדומה, כל זאת צריך להתבצע במועד מסויים, שהרי אם שכחתי מסמך כזה או אחר, אז פיספסתי את המועד. במקום זאת, אנו יכולים להעלות את המסמכים לאפליקציה במחשב או סמארטפון, או לצלם אותם במכשיר הסמארטפון בכל זמן שנוח לנו אל המערכת ורואי החשבון שלנו יוכלו לעבד את המסמכים לרשומות חשבונאיות. זה חוסך כל כך הרבה זמן יקר שניתן לנצל אותו עבור פיתוח העסק.

כמו כן, עסקים רבים נוהגים לבצע הוצאת קבלות וחשבוניות ממערכת נפרדת ורואה החשבון קולט אותם ידנית, בדרך כלל, לתוכנת הנהלת החשבונות שלו. במקום זאת, עם רואה חשבון דיגיטלי, הכל מתבצע תחת קורת גג אחת, במערכת שלנו תוכלו להפיק גם מסמכים דיגיטליים, דבר שחוסך הרבה זמן עבודה לכל הצדדים ותורם לסדר ואירגון.

ייתרון נוסף וחשוב הוא שקיפות, תוכלו לראות בדיוק אלו חשבוניות הוזנו להנהלת החשבונות שלכם ודווחו למע"מ ומס הכנסה, לרבות דוחות רווח והפסד, דיווחי מע"מ ומקדמות, התאמה למס ודוחות נוספים. נגמר העידן שאתם לא בטוחים אם בהנהלת החשבונות הזדכו על מע"מ של חשבונית כזו או אחרת.

קל לשכוח הוצאות, לא אצלנו במערכת הדיגיטלית

לבעלי עסקים רבים חשוב קודם כל לדווח על ההכנסות שלהם, היות והשמטת הכנסות מהווה עבירה חמורה, אך חשוב לדעת כי מרכיב ההוצאות חשוב לא פחות. הוצאות העסק, לרבות הוצאות מעורבות עוזרות להפחית את המס שתשלמו וגם מרכיב המע"מ מקוזז מתשלומי המע"מ. רובנו עסוקים במהלך השנה בפיתוח העסק ואיסוף קבלות וחשבוניות בדרך כלל לוקה בחסר, בעיקר בגלל שיש לאסוף אותן באופן ידני ולהעביר לרואה החשבון במסגרת זמנים מוגבלת. במערכת הנהלת חשבונות דיגיטלית הפעולה של שמירת ההוצאות שלכם היא פשוטה ומהירה ועוזרת לכם לשמור על הקבלות וההוצאות שלכם. כל מה שצריך זה לבצע צילום בעזרת הפלאפון כאשר אתם מקבלים את החשבונית או הקבלה, או להעלות את הקובץ כאשר מדובר בחשבונית דיגיטלית, ויש הרבה כאלו בימנו. ברגע שאתם מבצעים זאת באופן שוטף במהלך החודש, זה הרבה יותר פשוט ומקל על התהליך, מאשר להגיע לקראת ה-15 לחודש ולרוץ לחפש את החשבוניות כי רו"ח ממתין להם.

הכל בלחיצת כפתור דרך אפליקציה

המערכת הדיגיטלית שלנו ב- AccounTechהיא מערכת שתוכלו להיכנס אליה דרך המחשב או דרך האפליקציה שבטלפון הנייד שלכם. מכיוון שבעידן שלנו הטלפון הנייד הוא הפריט שנמצא איתנו בכל שעות היום, הדרך הכי קלה לנהל פיננסית את העסק שלכם היא דרך הטלפון. כאשר המערכת נמצאת אתכם כל הזמן, אתם יכולים לבצע פעולות באופן מיידי וכך לחסוך שעות של עבודה לאחר מכן.

אם אתם מחפשים הנהלת חשבונות (חד צידית או כפולה), הגשת דוחות שנתיים, דיווחים למע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, אנו מציעים להירשם לאפליקציה שלנו –  AccounTech. כנסו עוד היום ותנהלו את התחום הפיננסי בעסק שלכם בקלות, בשקיפות ובלחיצת כפתור, זה בידיים שלכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]