קורס עזרה ראשונה 44 שעות - 0404
קורס עזרה ראשונה 44 שעות FREEPIK

קורס עזרה ראשונה 44 שעות

קורס עזרה ראשונה 44 שעות הוא אחד הקורסים שחובה לעבור לכל אדם הרוצה לעזור למישהו או להתחיל לימודים שונים הקשורים לעולם הרפואה. אחד מהמקצועות המחויבים, על פי חוק בלימוד קורס עזרה ראשונה של 44 שעות הם עובדי הוראה.

במאמר זה נענה על שאלות כמו מהי התקנה המחייבת לעבור קורס של 44 שעות? מי צריך לעבור אותו? מה הם תכני הקורס? איזו תעודה מקבלים בסופו של דבר? איך לבחור מקום לימודים לקורס? מהו תוקף התעודה? ועוד שכן מאמר זה מטרתו להעניק את המידע המקיף ביותר על הקורס הזה
מהי התקנה המחייבת לעבור קורס של 44 שעות?
הניסיון בשטח הראה כי גננות ועובדי הוראה שונים נתקלים במצבי חירום רפואיים בהם נצרכים להעניק סיוע ראשוני. רבים הראו, כי במקרים בהם עובד ההוראה לא היה מיומן בכך, נאלצו להמתין זמן רב עד להגעת איש צוות מיומן, לכן משרד החינוך מחייב את כל עובדי ההוראה על פי חוק לעבור קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה  בהיקף של 44 שעות.
חשיבות קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה
רבים שולחים את ילדם ותינוקם אל המטפלת, הגננות, ומורים בבתי הספר, אז לעיתים יכולים עובדי ההוראה להיתקל במקרי חירום, הדורשים עזרה ראשונה מיידית, שכן במקרים שהם לא יכלו לעזור או לא ידעו כיצד לטפל ניתן לראות את הילדים עם נזק ממשי. לכן הורים רבים יהיו רגועים יותר, שהמורה של בנם יגיש עזרה ראשונה ברמה גבוהה במידת הצורך על מנת לחסוך זמן וחיי אדם מיותרים.
תגובה מהירה מצילת חיים
עובדי ההוראה נמצאים בקו האש, שהם הראשונים, הנתקלים בילד שנפצע בשברים וחבלות שונות. חשוב, עד להגעת הצוות הרפואי שיפנה את הילד או התינוק במקרה הצורך שהעובד ידע להגיב במהירות ולבצע את הפעולות השונות מצילות החיים כמו כן הם גם יכולים לסייע בשטח ולהרגיע את התלמיד עד שעזרה ראשונה מקצועית יותר מגיעה.

אין ספק כי מורים רבים שפעלו בנחישות וברגישות הצליחו להציל חיי תלמידם.

מה התכנים של קורס עזה ראשונה 44 שעות?
מדובר על קורס המכיל ידע מקיף ועדכני בדגש על מצבים שונים שבהם נתקלים עובדי ההוראה מצבים אלו כוללים: פציעות שונות, ביצוע החייאה , סילוק גוף זר, טיפול במחלות שונות ובהתקפים שונים, פגיעת בשלד, כמו שברים וסדקים פגיעות בחוט השדרה.

במצבים אלו על איש ההוראה לדעת איך לבצע קיבוע, טיפול בהכשה בצורה הטובה ביותר, במידה ויש צורך לעצור דימומים לדעת איך לבצע זאת.

חומר הלימודים כולל ידע עיוני רב בנושא האנטומיה והפיזיולוגיה של אדם, משולש החיים, ביצוע עיסוי לב והנשמות, שמעבר לידע המקיף אותו כולל הקורס הוא גם כולל תרגול מעשי בחבישות עצירת דימומים והחייאה.
מהי התעודה שמקבלים בסיום הקורס?
בסיום הקורס המורה עובר מבחן עיוני ומעשי בהצלחה הוא מקבל תעודה המאושרת על ידי משרד החינוך.
מהו תוקף התעודה?
כל שנתיים, יש צורך לחדש את התעודה, אז לאחר זמן זה ניתן לראות כי רבים שוכחים את חומר הלימודים, לכן יש צורך לחזור על כך. קורס זה הנקרא קורס ריענון נמשך 8 שעות, ובו לומדים את הנושאים, שלמדו בקורס המקיף.

לסיכום: במאמר זה מסופר על קורס עזרה ראשונה 44 שעות, המיועד לעובדי הוראה, וכן על חשיבות ביצע הקורס, תכני הקורס, וביצוע ריענון כל שנתיים, הכולל את כל תכני הקורס. ניתן לראות כי תקנה זו מצילה את החיים של רבים במצבי חירום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]