החזר מס באינטרנט - הכירו את כל השינויים שיעשו לכם את החיים קלים יותר! - 0404
החזר מס באינטרנט – הכירו את כל השינויים שיעשו לכם את החיים קלים יותר! freepik

החזר מס באינטרנט – הכירו את כל השינויים שיעשו לכם את החיים קלים יותר!

בשנים האחרונות כל הליך בדיקת הזכאות לקבלת החזר מס עבר לאינטרנט, מה שגורם לרבים שבחרו לוותר על כל כספי ההחזרים שלהם למלא את כל הנדרש בשביל לקבל החזר מס באינטרנט. עד לפני שנים בודדות כל הליך הבדיקה חייב רבים לעמוד בתורים ארוכים במיוחד, למלא ערימות של טפסים, להתגבר על שלבים בירוקרטיים מורכבים ולהמתין ארוכות לקבלת תשובות. לכן, עובדים רבים בכל רחבי הארץ בחרו לוותר על זכאותם לקבל החזר מס באינטרנט על אף שידעו כי הם שילמו מיסים גבוהים שלא לצורך. אריה גולדין – החזרי מס עוסק בתחום המיסים מזה לא מעט שנים ומכיר את כל שלבי הבדיקה החדשים. אריה גולדין – החזרי מס מדגיש בפני כל לקוחותיו כי הליך הבדיקה עבר שיפור משמעותי והם יוכלו למלא את כלל השלבים הנדרשים ללא כל סיוע מקצועי תוך מספר דקות בודדות. אז אם גם אתם בחרתם לוותר על כל המיסים ששילמתם שלא לצורך בגין החשש מהתמודדות ארוכה ומורכבת מול רשויות המס, הגיע הזמן לדרוש את כל המגיע לכם בעזרת מספר שלבים פשוטים ומהירים שתוכלו להשלים מכל מחשב ובכל זמן שתירצו. הליך קבלת החזר מס באינטרנט פשוט למדי אך בכל זאת, לפני שאתם ממהרים לבדוק האם גם לכם מגיעים החזרי מס, חשוב שתדעו בדיוק כיצד מחושבים ניכויי המס לכל עובד, מהם נקודות זיכוי וכיצד גם אתם תוכלו לעקוב אחרי כל ניכויי המס שלכם.

כל הדגשים של אריה גולדין על חישוב ניכויי המס, הסיבות לטעויות בחישוב וזיכוי בהחזרים

אריה גולדין – החזרי מס בוחר להדגיש מספר נקודות מהותיות בפני כל לקוחותיו. הנקודה הראשונה היא הדרך בעזרתה רשויות המס מחליטות כמה ניכויי מס לגבות ממשכורתו החודשית של כל עובד. כבר בפתיחת הדברים יש להדגיש שרשות המיסים אינה מתחשבת בהכנסה החודשית שלכן אלא בהכנסה השנתית בלבד. ההכנסה החודשית לא משפיעה על גובה ניכויי המס המחושבים על פי הכנסתו השנתית של כל עובד. אם כן, מדוע כולנו רואים ניכויי מס בכל תלוש מידי חודש? הסיבה לכך היא מניעת הורדה חד פעמית וגדולה של ניכויי מס בתום שנת העבודה. רשות המיסים מבינה כי כיום ישנן משפחות רבות בישראל שבקושי מצליחות להחזיק את הראש מעל המים מבחינה כלכלית, ולכן הורדה גדולה וחד פעמית של כל כספי המיסים בסוף השנה עלולה לגרום להם לזעזוע כלכלי של ממש שיכניס אותם עמוק למינוס. במטרה למנוע מצבים מעין אלה, רשויות המס החליטו לחשב כמה כל עובד במשק עתיד להרוויח מידי שנה, לקבוע בהתאם להכנסתו השנתית כמה מס הוא צריך לשלם ולחלק את החוב כולו ל 12 תשלומים. איך אפשר להעריך כמה כל עובד ירוויח בתום כל שנה? בעזרת שיטה די פשוטה ומוצלחת, הכפלת חודשי העבודה בשכר החודשי. כל עובד שמרוויח כ 10,000 שקלים, צפוי להרוויח כ 120,000 שקלים בתום השנה בהנחה שהוא עבד בכל 12 החודשים.

טעויות החישוב של רשויות המס נובעות בעיקר משינויים בלתי צפויים בשכר החודשי או בסך שעות העבודה

לאחר שנגענו בשיטת החישוב, יש להדגיש נקודה נוספת וחשובה לא פחות – הסיבות העיקריות שגורמות לטעויות בחישוב. כל טעות בחישוב השכר השנתי של כל עובד תביא לפערי מס ותשלומים שאינם נכונים ומדוייקים למשכורת השנתית. אריה גולדין – החזרי מס מדגיש ללקוחותיו את כל הסיבות המרכזיות לפערי מס ולזיכוי רבים בקבלת החזר מס באינטרנט. אז הסיבה הראשונה היא פגיעה בשכר החודשי. כל עובד שהחל את שנת עבודתו עם משכורת של 10,000 שקלים משלם מיסים כאילו הרוויח 120,000 שקלים בתום השנה. אך כל פגיעה בשכר החודשי שלו תביא לירידה בסך ההכנסה השנתית, כך שנוצר מצב שהוא משלם מיסים כאילו מרוויח 120,000 שקלים בשנה על אף ששכרו השנתי נמוך מכך. אז אם גם אתם עברתם בין מקומות עבודה במהלך השנה והשכר החודשי שלכם עבר שינויים, אריה גולדין – החזרי מס ממליץ לכם לבדוק את זכאותכם לקבל החזר מס באינטרנט. סיבה נוספת היא פגיעה בכמות ימי העבודה במהלך השנה. גם אם המשכורת השעתית שלכם לא נפגעה, אך סך שעות העבודה כן נפגעו, תרוויחו הרבה פחות כסף בכל חודש ובתום השנה כולה. בין כלל גורמים המרכזיים לפגייה בכמות ימי העבודה הם: חופשת מחלה ממושכת, התמודדות עם פציעה שלא מאפשרת עבודה רציפה, יציאה לחופשת לידה, תקופת נגיף הקורונה הכולל סגרים, בידודים ועוד. גם במקרים אלה אריה גולדין – החזרי מס ממליץ לבדוק זכאות לקבלת החזר מס באינטרנט.

הטבות מס – וודאו שאתם מקבלים את כל ההטבות המגיעות לכם!

נוסף על כך ישנן נקודות זיכוי שאינן ממומשות משלל סיבות אפשריות. נקודות הזיכוי מקנות לעובדים רבים את הזכות ליהנות מהטבות מס שונות. כיום יש מגוון רחב של סוגי נקודות זיכוי לעובדים רבים במשק. אריה גולדין – החזרי מס מסביר כי רבים לא מודיעים למעסיקים על זכאותם מה שגורם לפגיעה בזכויות המגיעות להם וגורר תשלומי מיסים גבוהים שלא לצורך. נקודות הזיכוי הנפוצות ביותר כיום מוענקות להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, למשלמי מזונות, למסיימי תארים אקדמיים ועוד. אי התחשבות בנקודות הזיכוי תביא לכך שאותם עובדים יקבלו החזר מס באינטרנט עד שש שנים אחורה. חשוב להדגיש ולומר כי כל שלבי החזר מס באינטרנט נעשים באופן מקוון לגמרי ללא צורך בסיוע מקצועי. אך בכל זאת, אריה גולדין – החזרי מס נדרש לסייע ללקוחות רבים המתמודדים עם תקלות ועיכובים שונים. ברוב המקרים התקלות והעיכובים נגרמים בגין אי דיוקים במתן הפרטים, במילוי מספר תעודת הזהות או בהוספת הטפסים הנדרשים. לכן, חשוב לוודא שאתם ממלאים את כל הנדרש בדיוק רב.

 

החזרי מס באינטרנט לעצמאיים – הכירו את שיטת קיזוז ההוצאות המוכרות 

נקודה נוספת ואחרונה קשורה בעיקר לעצמאיים. גם עצמאיים זכאים לקבל החזר מס באינטרנט בגין טעויות ופערים שונים. הסיבה השכיחה ביותר בגינה עצמאיים רבים אכן זכאים לקבל החזר מס באינטרנט היא הוצאות מוכרות. לבעלי עסקים ישנה אפשרות לדווח על הוצאות מוגדרות של בית העסק שלהם וליהנות מקיזוז מסך ההכנסה הנקייה. במילים אחרות, כל בעל עסק יכול לדווח על הוצאות שהוגדרו מראש ככאלה שניתן לקזזן מההכנסה החייבת, וליהנות מהקטנת ההכנסה והורדה משמעותית בתשלומי המיסים. איך זה עובד? בעל עסק המדווח על 350,000 שקלים רווח נקי ועל 100,000 שקלים הוצאות מוכרות, ידרש לשלם מיסים על הכנסה של 250,000 שקלים בלבד. הוצאות מורכות של בתי עסקים הן הוצאות חיוניות לתפקודו של כל בית העסק, לרבות תשלומים לעובדים, תשלום לשיווק ופרסום, רכישת רכבי חברה, שיפור ושיפוץ כל מכונות בית העסק ועוד. אם גם אתם בעלי עסקים, חשוב לוודא שאתם אכן מקבלים את כל הזכויות שלכם. אריה גולדין ממליץ גם לעצמאיים לבדוק זכאות לקבלת החזר מס באינטרנט. הליך החזר מס רשות המיסים מאפשר לכם לקבל את כל המגיע לכם עד שש שנים רטרואקטיבית. מעבר לכך הליך החזר מס רשות המיסים יזכה אתכם בתוספת ריבית של 4%.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]