איך עושים קידום ערוץ יוטיוב שמצליח? - 0404
איך עושים קידום ערוץ יוטיוב שמצליח? צילום:pixabay

איך עושים קידום ערוץ יוטיוב שמצליח?

יוטיוב היא אחת הפלטפרמות המצליחות והפופולאריות ביותר כיום. גם לצד מתחרים חזקים כמו טיק-טוק, יוטיוב ממשיכה לעשות את שלה ובכל יום עולים אליה מאות אלפי סרטונים חדשים העוסקים במגוון תכנים. התחרות ביוטיוב עצומה, כך שביצוע קידום ערוץ יוטיוב הוא משימה לא פשוטה בפני עצמה הדורשת להכיר את הפלטפורמה היטב, את שאר יוצרי התוכן מאותו תחום שלכם, ואת האלגוריתם של יוטוב שהוא מעט שונה ממה שאתם מכירים כנראה. כדי לעזור גם לכם לחשוף גולשים חדשים לערוץ שלכם, אספנו כמה טיפים מעולים.

 

קידום ערוץ יוטיוב – 5 טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת

 

  • קונספט – לכל ערוץ תוכן חייב להיות קונספט מסוים. עוד הרבה לפני שמתחילים לצלם סרטונים ולהעלות אותם, יש לתכנן את הקווים המנחים של הערוץ שלכם; במה הוא עוסק, מה מעניין אתכם, איך אתם מתאימים אותו לקהל הגולשים? אי אפשר לעשות קידום ערוץ יוטיוב בלי ליצור קודם כל עניין וסקרנות בקרב הגולשים באתר.
  • אטרקטיביות – אתם ודאי כבר יודעים עד כמה חשוב להשקיע בציוד צילום איכותי בכדי ליצור תוכן שלא רק מעניין אלא גם נראה טוב. אבל מה לגבי המשיכה הראשונית? השקיעו בכותרת אטרקטיבית, הוסיפו תיאור מעניין לסרטון (עדיף כזה שכולל מילות מפתח רלוונטיות), השקיעו גם בתמונת התיאור של הסרטון. כל אלו יתרמו להעלאת מספר הצפיות.
  • אל תתעסקו עם יוטיוב – יוטיוב חזקה מאוד בכל הקשור לזכויות יוצרים. לכן, יש להקפיד על כך ולהימנע מיצירת תכנים הכוללים היבטים האסורים על ידי הפלטפורמה. בעשותכם זאת, תמנעו מצב שבו יוטיוב עלולה להסיר את הסרטון שלכם ובמקרים קיצוניים גם לחסום את הערוץ שלכם בכלל.
  • עקביות – היום הגולשים והלקוחות יודעים בדיוק מה הם רוצים והם לא מהססים לנטוש כשהם לא מקבלים זאת. לכן, כדאי לייצר את התוכן שלכם בלוח זמנים קבוע (למשל, פעם פעמיים בשבוע בימים קבועים ושעות קבועות), כדי ליצור עניין וסקרנות עד עליית הסרטון הבא.
  • מעורבות – כשפותחים ערוץ יוטיוב ועמוד משלכם בכלל, יש לשאוף ליצירת מעורבות מצד הגולשים. כדי לעודד הרשמה, לא רק שעליכם ליצור סרטנים עם תוכן מקורי, יש לדרבן את העוקבים להגיב ולהשתתף; לשאול שאלה בסוף הסרטון, לעורר דיון, להכריז על תחרות או הגרלה כלשהי, ועוד. קידום ערוץ יוטיוב מתבצע גם בעזרת יוטיוב עצמו, שמסייע לחשוף סרטונים מתוכו לגולשים נוספים כשנוצרת תנועה בתגובות לסרטון מסוים.

הכל מתחיל בדמיון מפותח

קידום ערוץ יוטיוב מתחיל קודם כל ברעיון טוב ומקורי. ברגע שהרעיון מובנה וברור, הקונספט מובן ומוכר ואתם יודעים בדיוק מה אתם הולכים לעשות, כל השאר כבר יקרה מעצמו. אם ברצונכם לתת לתהליך דחיפה קטנה ויעילה, הפקידו את המשימה בידיהם של אנשי מקצוע שמכירים את הפלטפורמה ואת האלגוריתם שלה. אלו יוכלו לבצע פעולות מקצועיות נוספות שיקחו את הערוץ אפילו רחוק יותר ממה שדמיינתם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]