תקלה או סייבר? מי השתלט על הודעות sms של מנויי סלולר שונים? במח׳ הסייבר של אלביט ובפרטנר לא מגיבים - 0404
תקלה או סייבר? מי השתלט על הודעות sms של מנויי סלולר שונים? במח׳ הסייבר של אלביט ובפרטנר לא מגיבים

תקלה או סייבר? מי השתלט על הודעות sms של מנויי סלולר שונים? במח׳ הסייבר של אלביט ובפרטנר לא מגיבים

תקלה? פעילות סייבר? השתלטות? אתמול (ב׳) בבוקר נתקלו משתמשי סלולר ב״תקלה״ מוזרה. כאשר הם שלחו הודעת sms – הנמען קיבל הודעה תחת השם אלביט באנגלית (Elbit). להודעה זו לא ניתן היה להחזיר תשובה.
 
בחדשות 0404 התקבלו תלונות מאזור קריית ים, שכונת צור שלום בקריית ביאליק וממושב רגבה.
 
מבדיקה שביצענו בחדשות 0404, גם אנחנו קיבלנו הודעת sms שנשלחה מסלולר פרטי, שמספרו ובעלת המנוי הוכנסו לזכרון המכשיר, אלא שההודעה התקבלה מ… אלביט. ה״השתלטות״ הזאת נמשכה כמחצית השעה.
 
במחלקת הסייבר של אלביט ובדוברות חברת אלביט ביקשו שלא להגיב בנושא והפנו אותנו לחברת פרטנר. מאז אמש, לא התקבלה תגובה רשמית מפרטנר.
 
גורם בחברת פרטנר טוען שמדובר ב״טעות אנוש״ וכי למענה האוטומטי של אלביט הוכנסו בטעות גם מנויים פרטיים שאינם קשורים בחברת אלביט. לטענת הגורם, מדובר במספרים עוקבים של אזרחים שאינם קשורים באלביט ו״בטעות״ הוכנסו לרשימות החברה, אלא שבדיקת חדשות 0404 מעלה כי המספרים שמהם יצאו הודעות פרטיות של אזרחים והתקבלו תחת השם ״אלביט״ – לא יצאו מקווים שמספריהם עוקבים ואף הקידומת שלהם שונה (054, 052 וכד׳).
 
בתמונה: הודעות אלביט בארבעה מכשירים שונים ובחברות סלולר שונות.
 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com