סניף חדש של "בני עקיבא" נחנך בירושלים - 0404
סניף חדש של ארנון בוסאני

סניף חדש של "בני עקיבא" נחנך בירושלים

מועדון נוער משתרע על שטח של 316 מ"ר. למבנה שתי קומות והוא כולל שלושה חדרי פעילות, מחסן משרד ושירותים שיהיו מונגשים לנכים בקומת הקרקע. בקומה הראשונה מתוכנן אולם רב-תכליתי, מטבחון ושירותים המונגשים לנכים. בשלב הפיתוח, מתוכננת הקמת חצר וטריבונות תוך שימת דגש בנושאי בטיחות, נגישות, תאורה, מרחבי תנועה וישיבה. עלות הבנייה עומדת על כ- 4.2 מיליון ש"ח, אותה מממנים מפעל הפיס ועיריית ירושלים.
 
בירושלים פועלות כיום 10 תנועות נוער, כאשר מתוכן 3 הפונות לציבור הדתי לאומי – בני עקיבא, אריאל ועזרא . בנוסף, בעיר פועלות גם תנועת הצופים הפונה לציבור הכללי והדתי לאומי, תנועת הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, מחנות העולים, נוע"ם-נוער מסורתי, דגל ירושלים- תנועה אותה ייסד הרב קוק ובנות יעקב בתיה- תנועת נוער לבנות חרדיות.
 
ראש העיר משה ליאון, אמר: "כמו שכתב הרב משה צבי נריה בהמנון תנועת בני עקיבא – 'יד אחים לכם שלוחה, הנוער החביב…, כך אנו בעיריית ירושלים, יחד עם שותפינו המסורים במפעל הפיס, שולחים לכם יד רחבה שתקים לכם מועדון חדש בו תוכלו להמשיך לפעול, לעסוק בפעילויות רבות ומגוונות למענכם, למען הקהילה ולמען העיר כולה. 'יזהיר לכם כוכב תורה דרככם סוגה בעבודה בלב אמיץ ובעזרת ה' עלה נעלה'".
 
המבנה החדש הוקדם הודות לסיוע בעלויות ההקמה שנין על ידי מפעל הפיס, מנכ"ל מפעל הפיס, עו"ד בני דרייפוס, אמר באירוע: "באתי לכאן היום כדי לברך אתכם ביום השקת המבנה החדש והמשודרג שישמש את חניכי תנועת בני עקיבא באזור. כחניך התנועה אין לי ספק שהמקום הזה ישמש כעוגן מרכזי לפעילות חברתית והתנדבותית מבורכת למען הקהילה ותושבי העיר כולם. אני שולח מכאן ברכות חמות לשותפינו לדרך בעירייה ולעומד בראשה, מר משה ליאון, על שיתוף הפעולה הפורה ועל הפעילות הברוכה למען רווחתם ואיכות חייהם של תושבי העיר ירושלים".
 
בעיריית ירושלים ציינו כי הם "מברכים על כלל הפעילויות של כל תנועות הנוער ברחבי העיר ומודים לכל בני הנוער על פועלם והתרחבותם בשכונות נוספות, התרחבות המעידה על פעילות ענפה וברוכה, פעילות של עזרה וסיוע לתושבים גם בימי קורונה.  עיריית ירושלים מודה למפעל הפיס על תרומתם הנדיבה להקמת המבנה שישרת את בני הנוער ואת הקהילה".
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]