אזרחות פורטוגלית לילדים - 0404
אזרחות פורטוגלית לילדים freepik

אזרחות פורטוגלית לילדים

תמיד חלמת להעניק לילדכם אזרחות אירופאית אשר תפתח בפניהם שערים, דלתות ומגוון רחב של אפשרויות? כעת חלום זה בהחלט ניתן למימוש. בעקבות התיקון לחוק האזרחות בפורטוגל כל יהודי אשר יוכיח זיקה לגירוש יהודי ספרד יוכל לקבל אזרחות פורטוגלית ולהפוך לאזרח האיחוד האירופאי.

בהתאם לתיקון לחוק האזרחות, קטין אשר מתחת גיל 18 לא יוכל להגיש את הבקשה הנדרשת ולא יוכל לקבל את האזרחות הפורטוגלית מכוח חוק זה. אם כן, באלו תנאים קטין כן יוכל לקבל את האזרחות הנחשקת ומה על הוריו לעשות קודם לכן. כל המידע הרלוונטי במאמר זה.

מתי קטין יוכל לקבל אזרחות פורטוגלית

באופן כללי, אזרחות פורטוגלית לילדים מתחלקת לשני מצבים כאשר בהתקיים אחד מהם רשאי הקטין בתנאים מסוימים להגיש את בקשת האזרחות ולקבלה אף הוא.

קטין אשר נולד לאחר שאחד מהוריו קיבל את האזרחות הפורטוגלית – קטין אשר ייוולד לאחר שאחד מהוריו קיבל את האזרחות הפורטוגלית, יהיה זכאי לקבלה ללא צורך בהגשת בקשה מיוחדת. במצב זה, על הורי הקטין לגשת לשגרירות פורטוגל ולבקש את הנפקת האזרחות עבור בנם.

קטין אשר נולד לפני שאחד מהוריו קיבל את אזרחות הפורטוגלית – בשונה מקטין שנולד לאחר שאחד מהוריו קיבל את האזרחות הפורטוגלית, הרי שבמצב בו ההורה קיבל את האזרחות לאחר הולדת הקטין הרי שיש צורך בהגשת בקשה יזומה לממשלת פורטוגל לקבלת האזרחות עבור הקטין. במקרה זה, הקטין אינו מקבל באופן אוטומטי את האזרחות ועליו להגיש בקשה יזומה לצורך קבלתה.

אין ספק כי המצב האידיאלי הוא קבלת האזרחות טרם הולדת הקטין כך שבאופן זה יוכל לקבל את האזרחות ללא כל קושי ומאמץ. יחד עם זאת, בשל העובדה כי מדובר בהליך חדש יחסית, קיימים ישראלים רבים אשר מעוניינים להוציא עבור ילדיהם אזרחות פורטוגלית ולהקנות להם את כל האפשרויות הקיימות לאזרחי האיחוד.

מה יש לצרף לבקשת אזרחות לקטין

לבקשת אזרחות לקטין יש לצרף מסמכים דומים לבקשה המוגשת לבגיר וכן מסמכים נוספים אשר לבגיר אין צורך לצרפם. בין המסמכים הבולטים ניתן למצוא את הדברים הבאים:

  • תעודת לידה דו לשונית מתורגמת לשפה הפורטוגזית. לתעודת הלידה יש לבצע אימות קונסולרי של מחלקת אימות מסמכים במשרד החוץ ולוודא כי היא נושאת חותמת אפוסטיל.
  • יש למלא מסמך המכיל את פרטי לידת הקטין לרבות שעת הולדתו, מקום בית החולים וכו'. יש לשים לב כי תעודת הלידה הישראלית אינה נושאת פרטים אלו ולכן יש להיוועץ עם עורך הדין המטפל בבקשה כיצד ובאיזה אופן לעשות זאת.
  • אימות נוטריוני של כל דפי הדרכון של הקטין. על אימות זה יש לבצע אימות אפוסטיל ולוודא כי הדרכון מצולם באופן ברור וקריא.
  • ייפוי כוח מטעם שני ההורים המאפשר לעורך הדין לפעול בשם בנם או ביתם הקטינים לצורך קבלת אזרחות פורטוגלית.
  • צילום דרכונו הפורטוגלי של ההורה הפורטוגלי או תעודת הלידה הפורטוגלית שלו. ככל וההורה טרם הנפיק את הדרכון הפורטוגלי, יש לצרף צילום של תעודת הלידה הפורטוגלית של ההורה המעידה כי הוא אכן אזרח פורטוגל.
  • צילום דרכונו של ההורה שאינו פורטוגלי. לרוב יידרש צילום פשוט של הדרכון.
  • כל תעודת לידה פורטוגלית או צילום דרכון פורטוגלי של בני המשפחה שהינם אזרחי פורטוגל. צירוף מסמכים אלו יסייעו לקטין להוכיח את זיקתו לפורטוגל ובכך יסייעו לו לקבל את האזרחות באופן קל יותר ובטוח יותר.

היתרונות הספציפיים שיש בדרכון פורטוגלי לילדים

ילדים הם כמו דף חלק אשר טרם גיבשו את דעתם או רצונם בהקשר לעתידים. ילד בשונה מאדם בגיר, ייתכן וירצה ללמוד באחד המוסדות המוכרים והמובילים ביבשת אירופה או לחילופין ירצה לעסוק במקצוע הדורש אזרחות אירופאית.

דרכון פורטוגלי לילדכם יעניק להם חופש בחירה מגוון ועצום בכל הנוגע לעתידם. באמצעות אזרחות פורטוגלית, יוכלו ילדכם ללמוד בכל מוסד לימודים מוביל בעולם שיבחרו ללא צורך באשרת כניסה או ויזת לימודים. כמו כן, ברוב מוסדות הלימוד באירופה שכר הלימוד עבור תושבי האיחוד מסובסדים או ניתנים בחינם.

מעבר לכך, באמצעות דרכון פורטוגלי יוכלו ילדכם להעתיק את מקום מגוריהם אם יחפצו לכל מדינה ברחבי האיחוד ולעסוק בה ככל אזרח אחר. אין ספק כי דרכון פורטוגלי הוא אחד הדרכונים החזקים הקיימים כיום בעולם ומדורג במקום השישי והמכובד במצעד חוזק הדרכונים.

דרכון פורטוגלי אף יסייע לילדכם לערוך טיול אחרי השירות הצבאי במדינות רבות ללא צורך באשרת כניסה או ויזה. זה הזמן להתחיל את תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי עבור ילדכם ובכך לאפשר להם עתיד טוב יותר עם אפשרויות רבות ומגוונות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]