מתקפה בשומרון נגד נתניהו. דגן: ״הגענו למצב של משבר אמון מול ראש הממשלה״ - 0404
מתקפה בשומרון נגד נתניהו. דגן: ״הגענו למצב של משבר אמון מול ראש הממשלה״ מוא״ז שומרון

מתקפה בשומרון נגד נתניהו. דגן: ״הגענו למצב של משבר אמון מול ראש הממשלה״

מעמיק משבר האמון בשומרון כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הבהיר כי, ״אם לא תהיה ברירה, נוביל מחאה מוסרית שאף ישראלי לא יוכל להתעלם ממנה״.

דגן הבהיר כי יפעל מחאתית מול ראש הממשלה בשל המספרים הנמוכים של הבנייה ביהודה ושומרון ובשל אי קיום הבטחות בנות שנים לסלילת כבישים באזור יהודה ושומרון ובשל אי העברת מרכיבי בטחון ליישובי יו"ש ולכבישים בסך 300 מליון ש״ח וזאת על פי דרישת גורמי הבטחון עצמם וכל זאת לאחר 8 שנים בהן הוקפא התכנון ביו"ש (תקופת חוסיין אובמה).

דגן: "לצערי, הגענו למצב של משבר אמון מול ראש הממשלה. אם גם בבנייה וגם בבטחון מורחים אותנו, אין לי תשובות לתושבים ובעיקר לא למצפון. אם לא נקבל תשובות אמיתיות, תהיה מחאה מוסרית נוקבת שתקיף את כל ההתיישבות ואי אפשר יהיה להתעלם ממנה״.

לדברי דגן, מייד אחרי רצח בני משפחת הנקין הובטח לרשויות ביו"ש 300 מליון ש״ח למרכיבי בטחון לישובים, הכוללים: מצלמות בטחון, גדרות אינדקטיביות ועוד, וכל זאת על פי דרישת הצבא. "למרבה הצער נראה שמשפחות שכולות לא מרשימות את הממשלה הזו. רצח אחרי רצח, פיגוע אחרי פיגוע, ועדיין אנחנו צריכים להסביר למה אנחנו זקוקים למרכיבי הבטחון לישובים. דמנו לא יהיה הפקר. לנו נמאס״.

כזכור, כפי שפורסם אמש בחדשות 0404, ראש הממשלה נתניהו הבהיר אמש בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה כי יפעל לקדם בהקדם העברת תקציבים לטובת סלילת כבישים ביו״ש זאת אך אם יידרש לקיצוץ רוחבי בתקציב משרדי הממשלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com