מזונות ילדים – המהפכה של טוענים רבניים - 0404
מזונות ילדים – המהפכה של טוענים רבניים FREEPIK

מזונות ילדים – המהפכה של טוענים רבניים

מזונות ילדים מטרתו לדאוג לצורכי הילדים, אך האם באמת התשלום של האב למזונות ילדים אכן משיג את היעד או שמא לפעמים הכסף לא מגיע לילדים.

כמה משלמים מזונות לילד אחד וכמה מזונות משלמים ל3 ילדים? האם יש הבדל בין בתשלום מזונות במשמורת משותפת לבין מזונות במשמורת האם? על הכל ועוד במאמר שלפנינו.

כמה משלמים מזונות ילדים לפני המהפכה

בעבר הלא רחוק חובת תשלום מזונות לילדים הייתה מוטלת על האב לבד, כך שהיה יכול להיות מצב בו האם תשתכר כפול ממשכורתו של האב ולמרות זאת האב העני ייאלץ לשלם כסף לאם.

דבר זה עורר קושי רב כפי שאנו רואים מאמרים של טוענים רבניים שהתפרסמו בו הם מעלים את מצוקת האבות הזועקים לעזרה, וקוראים לבתי הדין לעשות את המהפכה בתביעת מזונות ילדים.

מצב זה בו הילדים נמצאים בבית האב וחיים חרפת רעב ואילו כשהילדים נמצאים בבית האם הם חיים חיי ראוותנות רק הוביל יותר את המצב בו הילד נהיה ילד מרדן ומסרב לקיים את הקשר עם האב.

תשלום המזונות לאחר המהפכה של הטוענים הרבניים

לפני מספר שנים נעשה מהפכה בבתי המשפט לאחר שבית המשפט העליון קיבל את עמדת הטוענים הרבניים כי לפי ההלכה יש להטיל את חיוב המזונות על האב והאם באופן שווה בשווה בהתאם להכנסותיהם ולהיקף הסדרי השהיה.

כך שבמקרה בו מתקיים בין ההורים הסדרי שהות שווים והכנסות ההורים שווים, הרי שהאב לא ישלם שקל אחד עבור מזונות הילדים, שכן ההורים נושאים בנטל הכלכלי באופן שווה בשווה.

המעניין הוא כי למרות שבית המשפט אימץ את הגישה הפוטרת את האב, הרי שבית הדין הרבני שרבים סבורים שהוא דואג לזכויות הגבר בגירושין אינו מאמץ את הגישה הזאת.

דבר זה יוצר מרוץ סמכויות ומאבק סמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט, כשהאבות מבקשים ללכת לבית המשפט ואילו אימהות מבקשות ללכת לבית הדין הרבני.

כמה משלמים מזונות ילדים בבית הדין הרבני

בבית הדין הרבני למרות שלא אימצו לגמרי את ההלכה החדשה, הרי שניתן לראות כי חל שינוי גם בהחלטות בית הדין.

כך למשל בית הדין לא מחייב מזונות ילדים במקרה של 3 ילדים עבור כל ילד כפי שהוא מחייב מזונות במקרה של ילד אחד.

דבר נוסף ניתן להבחין כי בתי הדין יחייבו בתשלום דמי מזונות מינימליים לעומת מה שהיה נהוג לחייב את האב דמי מזונות גבוהים.

אך אין ספק כי במקרה בו נתקלתם בתביעת מזונות ילדים חובה לשכור את שירותיו של טוען רבני בכדי שהוא יידע לפרוס בפני בית הדין את הטענות הרלוונטיות ובכך תוכלו להצליח בניהול התיק.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]