מחיר למשתכן ללא הגרלה – זה אפשרי! - 0404
מחיר למשתכן ללא הגרלה – זה אפשרי! פיקסלביי

מחיר למשתכן ללא הגרלה – זה אפשרי!

איך קונים היום דירה? נראה שמדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית עבור רוב האנשים, חלום רחוק שבשנים האחרונות רבים מעדיפים לוותר עליו מראש. רגע לפני שגם אתם מרימים ידיים מהחיפושים, המחירים הגבוהים וההגרלות של המחיר למשתכן שאתם אף פעם לא זוכים בהן, לנו יש הצעה. ישנן דירות המוצעות מחיר למשתכן ללא הגרלה ובכך יוצרות אופציה לרכישת דירה במחיר משתלם במיוחד, ללא חשש שמא תפספסו את ההגרלה שהתקיימה על אותו נכס.

הכל על מחיר למשתכן ללא הגרלה

מחיר למשתכן הינה תכנית של משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון, שמטרתה לאפשר לכל אדם לרכוש דיור במחיר משתלם. במסגרת התכנית, מוצעים נכסים במחיר נמוך ב- 15%-30% ממחיר השוק ולעתים אף מעבר לכך. מחיר למשתכן ללא הגרלה נוצר במצב הבא:

  • משרדי האוצר, הבינוי והשיכון מודיעים לעתים על הגרלות גדולות במיוחד שבאמצעותה משווקים עשרות ולעתים גם אלפי יחידות דיור בכל רחבי הארץ, כשלהגרלות הללו רשאי להירשם מי שהנפיק תעודת זכאות למחיר למשתכן, ועל פי תנאים ומגבלות שונות בהתאם לאיזור בארץ, סוג הנכס, מצבו המשפחתי ועוד. מסיבות שונות נותרות ריקות לעתים חלק מהדירות למכירה שאיש לא זכה בהן; אי רישום מספיק להגרלה, אי השתתפות במכרזים, ביטול זכיה שכן הדירה לא ענתה על צרכיו של האדם שזכה בה, ועוד.
  • כלומר, נותרות דירות ריקות בהנחה של עד 30% ויותר ממחירי השוק. חשוב לדעת שהקבלנים לא מורשים למכור את הדירות הללו בשוק החופשי, שכן ישנה מגבלה של כמות מסוימת של נכסים שהקבלן רשאי להוציא החוצה. המשמעות היא שבדרך כלל נותרות דירות ריקות במחירים נוחים במיוחד.
  • דירות במחיר למשתכן מסייעות בעיקר לחסרי דיור או לאנשים משפרי דיור, בתנאי שהינם ידועים בציבור או נשואים, רווקים בני 35 ומעלה, בנים בני 21 או חד-הוריים. במרוצת השנים אושרה גם ההשתתפות לצעירים ורווקים לקחת חלק בתכנית, תחת הגבלות של משתכן צעיר.

כיצד מתבצע תהליך המכירה?

מחיר למשתכן ללא הגרלה יוצע אך ורק למי שזכאי למחיר למשתכן. כלומר, אדם שהוציא תעודת זכאות ומתאים מבחינת מצבו הדמוגרפי, הזוגי ועוד. יש לפנות לקבלן המחזיק בדירות כאלו, לבקש מידע נוסף ולציין שברצונו לרכוש את הנכס באמצעות התכנית למשתכן. רוצים גם? כל שעליכם לעשות כעת זה להיכנס לאתר משרד הבינוי והשיכון, להציץ ברשימת הדירות בכל רחבי הארץ – זהו הצעד הראשון שלכם לקראת הגשמת החלום לרכישת נכס שיהיה כל כולו שלכם וצעד נוסף לקראת פרק חדש בחייכם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]