גם פרגולה וגם סוכה - השקעה משתלמת לגינה שלכם - 0404
גם פרגולה וגם סוכה – השקעה משתלמת לגינה שלכם FREEPIK

גם פרגולה וגם סוכה – השקעה משתלמת לגינה שלכם

רוצים לשדרג את הגינה הפרטית עם פרגולה מעוצבת ועמידה? הידעתם כי הפרגולה בחצר יכולה לשמש גם כסוכה בחג? ובכן, אם אתם מחפשים פתרון קירוי והצללה לגינה שיכול לשמש גם כסוכה – כדאי לכם להתקין פרגולה לגינה העשויה מעץ מלא או מעץ בשילוב מתכת עמידה כמו אלומיניום, בגודל ובעיצוב מותאם אישית. בחג סוכות משתמשים במבנה כסוכה ויש לחפות את גג הפרגולה עם סכך וניתן לתלות סדינים בצדדים וכמובן לקשט את הסוכה.

פרגולה שהיא גם סוכה כשרה

על פי ההלכה והמסורת היהודית נקבע מועד חג הסוכות לאמצע תשרי, החג מסמל את יציאת מצריים ואת עונת האסיף, והוא גם אחד משלושת החגים המקראיים החשובים ביותר. כדאי לדעת כי מסורת ומצוות הישיבה בסוכה היא עתיקת יומין שהחלה לפי החוקרים לאחר התנחלותם של השבטים בארץ ישראל והפיכתם מעם נודד לחקלאים.

ההלכה היהודית קובעת כי סוכה כשרה חייבת להיות בעלת 3 דפנות לפחות, יש לבנות אותה מחומרים קשיחים כמו עץ והסוכה צריכה להיות בגודל תקני ולעמוד תחת כיפת השמיים. ההלכה קובעת שיש לבנות את הסוכה מיד לאחר צום יום כיפור, שטח הסוכה צריך להיות לפחות 7 טפחים על 7 טפחים במרובע, כלומר 56X56 ס"מ, הסוכה חייבת להיות גדולה מספיק כדי לגור ולישון בה במהלך החג, וגובה הסוכה צריך להיות לפחות 10 טפחים. בהלכה היהודית נקבע שיש להקים קודם את הדפנות ורק אז להוסיף סכך. הסכך חייב להיות מגידולי קרקע שאינם מקבלים טומאה, ולאחר התקנת הסכך ניתן לקשט את הסוכה ולקיים את מצוות החג כמו נטילת ארבעת המינים, תפילות וברכות לחג ואירוח אושפיזין.

תכנון פרגולה לסוכות

כיום, ניתן לרכוש קיטים להקמת סוכה כשרה במראה של פרגולה, זהו פתרון נוח למי שזקוק לסוכה ניידת ולאפשרות לפרק בקלות את הסוכה מיד לאחר החג. עם זאת, במקום להשקיע בקיט זמני עדיף לתכנן פרגולה מעץ איכותי ועמיד העומדת בכללי הסוכה הכשרה. מי שאינו מקפיד על כללי ההלכה יכול לתכנן פרגולה מעוצבת בהתאמה אישית ולפני חג סוכות להתקין דפנות מסדינים וסכך ירוק.

אנשים מהמגזר החרדי והדתי ומי ששומר מסורת יכולים לתכנן פרגולה שהיא גם סוכה כשרה, יש להקפיד על הכללים שנקבעו בהלכה היהודית וניתן להתייעץ עם הרב או לקבל מידע עדכני וחשוב מהחברה המומלצת לבניית פרגולה לסוכות ולכל השנה.

פרגולה יכולה לשמש גם כסוכה כשרה אם בונים אותה בצורה נכונה, אפשר לתכנן גג משופע, וחייבים להקפיד על שלוש דפנות לפחות, קורות מעץ, קירוי לא קבוע כדי להתקין סכך תקני לפני חג סוכות ועוד. זהו פתרון מומלץ לבעלי גינות וחצרות, וניתן ליהנות מהפרגולה כל ימות השנה ולשבת בה במהלך חג סוכות, ואין צורך לפרק ולאחסן את הסוכה לאחר החג.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]