נציג משרד החינוך להורים שהפסיקו לשלוח את ילדיהם לגן: "הגננת לא ראויה, אך לא ניתן לפטרה" - 0404
+
נציג משרד החינוך להורים שהפסיקו לשלוח את ילדיהם לגן: "הגננת לא ראויה, אך לא ניתן לפטרה" חדשות 0404

נציג משרד החינוך להורים שהפסיקו לשלוח את ילדיהם לגן: "הגננת לא ראויה, אך לא ניתן לפטרה"

הזוי! בגלל גננת שאינה ראויה לתפקד כגננת בגן ילדים, הפסיקו הורים במודיעין לשלוח את ילדיהם הקטנים לגן.
 
לחדשות 0404 נודע כי בפגישה שקיימו ההורים עם נציגי משרד החינוך, הם נדהמו מהתגובה שקיבלו. אנשי משרד החינוך הבהירו כי הגננת אינה ראויה לשמש כגננת ויתירה מכך, נציג המשרד אמר כי לא היה שולח את ילדיו לגן בו היא משמשת בתפקיד. למרות כל זאת, הגננת מסרבת לעזוב את הגן ומשרד החינוך לא מפטר אותה.
 
לטענת ההורים, הגננת נוהגת באלימות מילולית, איומים, פוגעת בסייעת ועוד. אם לילד בגן סיפרה לחדשות 0404: "זה פשוט לא יאמן. היא כוחנית בצורה שלא נתפסת כלל. פעם היא כינתה את הסייעת "אפס" בנוכחות הילדים. להורים אסור לחייג אליה לטלפון. רק אימייל היא מוכנה לקבל ואם קרה משהו, בעיה שלך… אין עם מי לדבר".
 
במהלך הפגישה עם ההורים אמר נציג משרד החינוך: "הגננת לא ראויה להיות ליד ילדים, אך לא ניתן לפטרה" וכך, כחודשיים לאחר תחילת השנה 27 זוגות הורים במודיעין נאלצים למצוא פתרון חלופי לילדיהם ברחבי העיר.
 
לאחר שהורי הגן יצרו קשר עם העירייה והבינו כי העירייה אחראית על מבנה וסייעת בלבד ואינה יכולה להשפיע על שיבוץ גננת, הופנתה פנייתם למשרד החינוך באמצעות העירייה ובאופן פרטי כאשר לאחר הצגת הנושא על ידי ההורים והגורמים הרלוונטים, הוחלט פה אחד במשרד החינוך כי הגננת נמצאה לא ראוייה לנהל גן ילדים, אך מטעמי וותק של שנים, הגננת שהתבצרה בעמדתה הפכה "מוגנת".
 
נציגי ההורים לחדשות 0404: "לגננת נערך שימוע במשרד החינוך, במהלכו הוצעו לה דרכי פרישה שונות, אך את כולן דחתה הגננת והחליטה להמשיך ולהתעקש להגיע לגן ריק וזאת למרות שכלל הגורמים הרלוונטים, הן בפיקוח והן במשרד החינוך הטיחו מולה: "את לא ראוייה".
 
הסיפור ההזוי מתגלגל בימים האחרונים בין הורים רבים במודיעין. הורים שילדיהם למדו בגן בשנים עברו, יצרו קשר עם ההורים השובתים ולהם התברר כי במהלך השנים האחרונות, הגננת עברה מגן אחד למשנהו וכל זאת עקב אירועים דומים שחוו הורים מול אותה הגננת.
 
אחת האמהות לחדשות 0404: "לא ייתכן שגננת תמצא לא ראוייה לעבוד עם ילדים, אך עקב בעיות וותק שמקשות על המערכת לפטרה היא פשוט תגרום לילדים שנמצאים יחד מגיל 3 חודשים להתפצל ברחבי העיר, להתחיל בהליך הסתגלות מחודש בגן חדש, שלא מוכר להם, והורים יאלצו לשלם מחיר יקר. איך ייתכן שגננת שעברה מקרים דומים בעתיד מועברת לגן אחר? כמה ילדים והורים עוד יסבלו"?
 
ההורים שיגרו היום (ראשון) מכתב למשרד החינוך ולעירייה ובו מצוין כי, "אנו, הורי גן… במודיעין נקלענו למצב בו התבקשנו להעביר את ילדינו לגנים חדשים, מאחר והגננת איננה מביעה נכונות להתחשב בילדים ולעזוב מרצונה. מן המותר לציין שהדבר פוגע בילדים אשר יצטרכו להתאקלם מחדש בגנים החדשים, להכיר את הצוות והילדים ולעבור שוב תהליך לא פשוט עבורם.
 
מאחר ואנחנו לא מוכנים לקבל את הפתרון האבסורדי הזה, בעוד שהגננת תמשיך באין מפריע בעבודתה במשרד החינוך, החלטנו, למעט ארבע משפחות, להשבית את הגן עד להודעה חדשה. אנחנו לא מעוניינים לתת יד לדפוס החוזר בו הגננת שכבר מספר פעמים שמה נקשר במשברים שונים בגני ילדים, ממשיכה לתפקד כגננת במערכת החינוך, למרות שנאמר לנו בפירוש שאיננה ראויה.
 
אנחנו, לא מעוניינים בה כגננת לילדינו ולא מעוניינים שילדינו ישלמו את המחיר. לכן הקפאנו את בקשות ההעברה ומודיעים בזאת כי ילדינו יישארו בשלב זה בבית בעוד אנחנו נמשיך להיאבק למען המשך פעילותו של הגן ללא הגננת בכל באמצעים העומדים לרשותנו".
 
במשרד החינוך הבהירו כי הגננת זומנה לשיחת בירור.
 
(לתמונה אין כל קשר לכתבה).