טיפול בעצירות אצל תינוקות - 0404
טיפול בעצירות אצל תינוקות pixabay

טיפול בעצירות אצל תינוקות

כל הורה כיום יודע שאחד הדברים החשובים אחריהם יש לעקוב כשמדובר בתינוקות, הוא היציאות שלהם. קל דרכן לקבל מושג אודות מערכת העיכול שלהם, לכן במצב של עצירות נדלקת נורה אדומה. כך, אם הנכם מחפשים עבור תינוקכם טיפול בעצירות איריס גייר היא המקום לעשות זאת – בשיטת אבחון מתקדמת תדע לזהות את מקור הבעיה ולהמליץ על טיפול בהתאם.

טיפול בעצירות איריס גייר – מהן הסיבות לעצירות בקרב תינוקות?

בתחילת תהליך טיפול בעצירות איריס גייר תביט לעינו של התינוק, ותמצא שם סימנים המשקפים את מצבו הבריאותי ואף תאתר את הגורמים השונים המערערים אותו. בין היתר, תינוקות סובלים מעצירות מהסיבות הבאות:

  • רגישות למזון – זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר לעצירות. תינוק הסובל מעצירות עלול להיות רגיש למרכיבי תזונה שאימו צורכת ועוברים אליו בעת ההנקה. במרבית המקרים איתור מרכיב התזונה המדובר והסרתו מתפריט האם יעשה את העבודה, אך במקרים אחרים יהיה עליה להעביר את התינוק לתזונה צמחית.
  • אי נוחות – לעתים תינוקות מחזיקים את צואתם בשל אי נוחות פיזית הנגרמת מפצע בפי הטבעת או תפרחת חיתולים שמכאיבה בזמן היציאות. במקרה זה יש לטפל בזהירות באמצעות תרופות וצמחים.
  • שינויים תזונתיים – כשהתזונה של התינוק משתנה במעבר למזון מוצק או צריכת מזונות חדשים לאורך החיים, לעתים הדבר ישפיע על היציאות שלו. אם יש שינוי לרעה כדאי לעצור את התהליך ולבחון את הסיבות לאותו שינוי; האם ישנה רגישות? האם כדאי להאט את הקצב?
  • מחלות חום – אם התינוק חולה, יש לבדוק שהוא מחזיר מספיק נוזלים במהלך ההנקה ו\או האכילה, זהו סימן לכך הוא לא מתבייש ולכן מערכת העיכול שלו ממשיכה לפעול כראוי. שימו לב ששימוש בחומרים פעילים להורדת חום (אקמול למשל) עלול להעלות את הסיכוי לעצירות באופן משמעותי, לכן יש להקפיד ולהשקות את התינוק.
  • רפלקס גלוי או סמוי – מדובר בעליית תוכן הקיבה למעלה כתוצאה מחולשת הסוגר שמפריד בין הקיבה לוושט. במצב זה, עלולה להצטמצם כמות היציאות בעקבות כמות מזון מצומצמת מידי שמגיעה למעי, ובשל פליטות מרובות.
  • גמילה מחיתולים – כשנגמלים מחיתולים, דווקא הגורם הרגשי הוא זה שמשפיע על היווצרות עצירות בקרב פעוטות; זהו הפחד מאיבוד שליטה, חרדה, קושי לשחרר ועוד. במקרה זה על ההורים להיות עירניים לילדם, לתמוך ולספק את הכלים לשחרור הרגשות השליליים על ידי טיפול נפשי, ליווי מקצועי, פרחי באך מרגיעים ועוד.

לא בכדי נאמר שהעיניים הן החלון לנפש

כשמדובר על תהליך טיפול בעצירות איריס גייר יודעת כיצד לגשת אל המטופלים באופן סבלני ומכיל; מדובר בתהליך חדש שמעולם לא חוו כנראה, כשהערך המוביל כאן הוא העובדה שבכל זאת, העיניים הן החלון לנפש שלנו. כמות המידע שניתן להוציא מהן אודות בריאות האדם היא בלתי יסולאת מפז, והיא מאפשרת לא רק להבין מהי הבעיה ממנה סובל האדם אלא מהו המקור שלה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]