הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל והוועד המנהלי הודיעו כי לא יפתחו את שנת הלימודים - 0404
+
הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל והוועד המנהלי הודיעו כי לא יפתחו את שנת הלימודים Ronel12345, ויקיפדיה

הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל והוועד המנהלי הודיעו כי לא יפתחו את שנת הלימודים

הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל הודיע היום לסטודנטים כי המו"מ עם מנהלת האוניברסיטה נכשל וכי אין בכוונתו לפתוח את שנת הלימודים שצפויה הייתה להפתח ביום ראשון הבא.

כ- 400 אנשי הסגל הבכיר באריאל ישביתו את הלימודים לאחר שפג תוקפו של הסכם קיבוצי קודם בתאריך 1.10.17 ולא נחתם הסכם קיבוצי חדש. וזאת למרות שטיוטה הוגשה למנהלת האוניברסיטה בתאריך 27.2.17 על פי בקשתם.

נציגי האוניברסיטה התחמקו מלהיפגש עם נציגי ארגון הסגל הבכיר במשך תקופה ארוכה והביאו למצב משברי. הסגל דורש לבטל הפליות שונות שהיו קיימות בהסכם הקיבוצי שפג תוקפו כגון ביטול התנאים המפלים לקבלת מענקים שונים כמו למשל מענק הקדשת זמן מלא למוסד הדורש נוכחות של שלושה ימים במהלך הסמסטר תנאי שלא קיים בשום אוניברסיטה אחרת, ובדרישות הקשות הקיימות לקבלת מענק הקריטריונים שמשאירות כ 75% מחברי הסגל מחוץ למשחק. כמו כן התגלו שורה של הפרות בהסכמים הקיבוציים הקודמים שהמנהלה נמנעת מלתקן.

שנת הלימודים באוניברסיטאות עתידה להתחיל ב 22.10, וההודעה הועברה לאחר שבכל תקופת החגים ובמהלך שנת הלימודים הקודמת עשה וועד הסגל הבכיר מאמץ אדיר ליישב את הסכסוך במו"מ אך למרבה הצער בגלל התנהלות המנהלה המו"מ נכשל.

יו"ר ארגון הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל, פרופ' אשר יהלום: "עם הפיכת המכללה לאוניברסיטה התבקש הסגל לקחת חלק במאמצים ולוותר על חלק מתנאי השכר המקובלים באוניברסיטאות במדינת ישראל. מטעמים של סולידריות ומפאת הדאגה שלנו לאוניברסיטה הסכמנו לוותר על חלק מהתנאים על מנת לסייע לאוניברסיטה להצליח בדרכה. למרות תרומתנו, ולמרות המאמצים שלנו לסייע למוסד להצליח, למרבה הצער, מנהלת האוניברסיטה פועלת כנגד אנשי הסגל ותנאיהם.

כך בין היתר היא מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי חדש המשווה את תנאים הסגל שלנו לתנאים המקובלים בשאר אוניברסיטאות המחקר, כמו כן היא מפרה הסכמים קיימים, ומסרבת לנהל משא ומתן מזורז שיביא לחתימה על הסכם קיבוצי חדש והוגן ובתיקון ההפרות. לפיכך למרבה הצער לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים הקרובה".

אנשי הארגון מצרים על הפגיעה שתגרם לכ 15 אלף הסטודנטים באוניברסיטה שלא יוכלו לפתוח את שנת הלימודים ואף הפיצו הודעה המבהירה את הבעייתיות. "אנו רואים בהנהלת האוניברסיטה אחראית למחדל ומבקשים ממנה לחתום על הסכם קיבוצי חדש והוגן ולתקן את הפגמים שנפלו ביישום ההסכמים הקודמים. וזאת על מנת שיתאפשר לנו להתפרנס בכבוד ולעסוק במלאכת ההוראה והמחקר ולא במאבקים.

לא יתכן שסגל אוניברסיטת אריאל יעבוד ללא השכר והתנאים המאפשרים את החופש האקדמי החיוני למחקר איכותי ולצמיחת האוניברסיטה".

מהוועד המנהלי של האוניברסיטה נמסר לחדשות 0404 כי גם הוא שובת: ״אחרי ההכרה בוועד העובדים התחלנו משא ומתן עם הנהלת האוניברסיטה. במהלך המשא ומתן הוגשה להנהלה טיוטה להסכם קיבוצי לשיפור תנאי העבודה והשכר של כולנו!

– הפסקת התעמרות בעובדים
– בטחון תעסוקתי
– שכר הולם לכל העובדים
– השוואת תנאינו לשאר עובדי האוניברסטאות והרשימה עוד ארוכה.

במשך כל השנים נלחמנו ונתנו מעצמנו כדי להפוך את מכללת אריאל לאוניברסיטה, עכשיו הגיע תורנו!!!!

עכשיו זה הזמן לתת לעובדים. באו נעשה את זה יחד. אנחנו קוראים להנהלת האוניברסיטה לבוא ולשבת איתנו לפני תום 15 הימים בסכסוך הקיבוצי.

במידה וההנהלה תמשיך לפגוע בזכויות העובדים נאלץ לפעול בתום 15 הימים״!

מאגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: ״אגודת הסטודנטים אריאל מקווה כי כל הצדדים יגיעו להסכמה וליישור ההדורים, בכדי שנפתח את שנת הלימודים כסדרה ללא פגיעה בנו – הסטודנטים.

חשוב לנו להדגיש, כי כלל הסטודנטים באוניברסיטת אריאל מעריכים ומוקירים את עובדי המוסד המסורים שעושים רבות למען הצלחתנו ורחוותינו, ומקווים כי הסדר ישוב על כנו ונפתח כולנו את שנת הלימודים ברגל ימין, ביחד לשנה מוצלחת אקדמית וחברתית״.