ביתו של זאב ז'בוטינסקי באוקראינה לא יהרס ויהפוך לאתר מורשת. השר קרא: "שמח למנוע את רוע הגזירה" - 0404
+
ביתו של זאב ז'בוטינסקי באוקראינה לא יהרס ויהפוך לאתר מורשת. השר קרא: "שמח למנוע את רוע הגזירה" דוברות שר התקשורת

ביתו של זאב ז'בוטינסקי באוקראינה לא יהרס ויהפוך לאתר מורשת. השר קרא: "שמח למנוע את רוע הגזירה"

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, נפגש במהלך ביקורו באוקראינה עם ראש עיריית אודסה, גנאדי טרוחאנוב, על מנת לפעול ולקדם את הפיכת ביתו של זאב ז'בוטינסקי, מייסד התנועה הרוויזיוניסטית, לאתר מורשת. זאת לבקשת חברים בתנועת הליכוד, צאצאי תנועת הנוער בית"ר והתנועה הרוויזיוניסטית.

פגישה זו, כמו גם פגישה נוספת שנערכה עם ממלא מקום ראש העיר, התאפשרו אודות לעזרתו של הרב אברהם וולף ובמהלכן קיבל השר הבטחה מפורשת שיעשה הכל על מנת לשמר את המבנה ולכבדו כאתר מורשת יהודי וציוני. בנוסף, הרשויות המקומיות יפעלו להכשרת פארק "ישראלי" על שמו של זאב ז'בוטינסקי.

דוברות שר התקשורת

השר קרא הביע שביעות רצון מההחלטה ואמר שז'בוטינסקי הוא "מאבות הציונות המודרנית, אישיות יוצאת דופן ומשמעותית, מנהיג בחסד עליון, שכולנו גדלנו עליו והערצנו אותו".

עוד אמר השר כי "כאשר שמעתי על הכוונה להרוס את פיסת ההסטוריה הזו מיד נזעקתי לעזרה – ואני שמח שהיה בכוחי למנוע את רוע הגזירה ולהמשיך לתת את הכבוד הראוי לאבי התנועה הרוויזיוניסטית, זאב ז'בוטינסקי. אני בטוח שגם שימור הבית וגם יצירת הפארק החדש יוסיפו כבוד והדר לעיר אודסה, וישמרו את קשרי הידידות בין העם היהודי לאנשי המקום. חזרתי לארץ בתחושת סיפוק רב, ואין ספק שמדובר בבשורות מיוחדות וטובות".