חשיבות שימוש בכפפות עבודה - 0404
חשיבות שימוש בכפפות עבודה FREEPIK

חשיבות שימוש בכפפות עבודה

כפפות עבודה מהוות מוצר בטיחות חשוב מאוד ונפוץ מאוד בכל רחבי העולם. יחד עם זאת ניתן למצוא כיום לא מעט עובדים שפועלים ללא כפפות, דבר שללא ספק מסכן אותם לחלוטין.

לא תמיד העבודה אשר דורשת כפפות צריכה להיות תעשייה כבדה. גם עבודות מסוג: גננות, ספרות, עבודות ניקיון ועוד נדרשים להשתמש באמצעי המיגון המדובר בכדי לשמור על בטיחות הידיים שלהם. לכן, אם אתם  עומדים בראש מקום עבודה כלשהו שבו אתם מעסיקים עובדים שעוסקים לא מעט בחומרים מסוכנים, כדאי מאוד לבחור עבורם כפפות איכותיות התואמות לסוג העבודה וסוג הסיכון שהעבודה טומנת. יש לבחור את המוצר העשוי מחומר איכותי ובטיחותי.

מדוע חשוב לשמור על ידי עובדים עם כפפות?

במרבית מקומות העבודה, הידיים מהוות את כלי העבודה הבסיסי ביותר. מדובר על איבר חיוני שמסייע בביצוע עבודות שונות. בעוד שישנן עבודות שאינן מסכנות את הידיים, ישנן עבודות אשר מסכנות את הידיים בשל שימוש בחומרים מסוכנים במהלך העבודה ועוד. לא מעט תאונות עבודה המדווחות בעולם המערבי קשורות לפציעות ידיים שונות. כפפות עבודה מקצועיות רלוונטיות לצורך שמירה והגנה על ידי העובדים. הן שומרות על הבריאות וכשירותו של העובד וכן, כל מקום עבודה שבוחר בהן עבור עובדיו מאותת להם כי השמירה על הבריאות הגופנית שלהם חשובה לו. מעבר לכך, הכפפות מספקות יכולת אחיזה טובה יותר במגוון תחומי עבודה וכן יכולות עבודה משופרות. מעבר לכך, החוק בישראל מחייב את המעסיק לספק לעובדיו ציוד מגן אישי בהתאם לתחום העבודה שבה הוא עובד.

סוגי סכנות שכפפות יכולות להגן מפניהן

סכנות תאונות עבודה הן רבות והאיבר הראשון שנחשף לסכנות הללו הכוללות טראומות שונות, מכה, משיכה, קריעה, עיקום ועוד הוא הידיים של העובדים. הסכנות הללו יכולות להתרחש בשל ידיים חשופות ובד בבד עבודה עם כלי עבודה ומכונות עבודה שיכולות לסכן את הידיים לדקירות, חתכים, כוויות כימיות, שפשופים, כוויות חום וקור, גירויים בעור ועוד. ישנן גם עבודות שדורשות הגנה כפולה על הידיים ועל כן דורשות כפפות איכותיות ורלוונטיות לסוג העבודה אפילו יותר. כך לדוגמא: כפפות עבור כבאים הרלוונטיות הן עבור עבודה עם כלים כבדים והן עבור הגנה מחום.

סוגי כפפות הרלוונטיות עבור הגנה בעבודה

הנה כמה מסוגי הכפפות הרלוונטיות ביותר לצורך הגנה על הידיים במהלך עבודה:

כפפות עור– מדובר על מוצר איכותי מאוד. ישנן טכניקות שונות לעיבוד של חומר הגלם המדובר וכיום ניתן למצוא את המוצר המדובר בסוגים שונים: כפפות מעור הפוך, מעור חלק וכן מבד-עור. מדובר על מוצר חזק ועמיד מאוד מפני מצבים של שחיקה וקריעה, אך הוא איננו מתאים לעבודה עדינה או לעבודה עם נוזלים.

כפפות לטקס- מדובר על מוצר חד פעמי אשר מקנה אחיזה טובה ומספק הגנה מפני חומרים כימיים רבים. המוצא המדובר נפוץ בעיקר בתעשיות ביוטכנולוגיות, רפואיות ופרמצבטיות.

כפפות ניטריל- מדובר על מוצר הרלוונטי עבור עבודה המצופה בניטריל. המוצר המדובר עמיד מאוד מפני כימיקלים והוא בעל עמידות מכנית גבוהה מאוד.

כפפות למניעת החלקה- מדובר על מוצר בעל ציפוי ייחודי אשר מאפשר איזה איכותית ומוגברת באזורים רטובים ושמנוניים הן לצורך הגנה על הידיים והן לצורך שיפור ביצועי העבודה.

חומרים נפוצים נוספים שמהם עשויים כפפות הם: בוטיל, ניאופרן  וPVC

אין ספק כי כפפות עבודה הן מוצר חשוב מאוד הרלוונטי לצורך שמירה על בטיחות עובדים ועל כן, אין להתפשר על פחות מהטובות ביותר בתחום, בהתאם לכל סוג עבודה, כל עובד ועוד.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]