פתחון לב מסבירים: כך תוכלו לעזור לנזקקים בחגים - 0404
פתחון לב מסבירים: כך תוכלו לעזור לנזקקים בחגים Pixabay.

פתחון לב מסבירים: כך תוכלו לעזור לנזקקים בחגים

אף על פי שהעולם שלנו מלא באנשים נזקקים כל השנה, בתקופת החגים החוסר הופך לגדול יותר. ועל כל משפחה מחייכת חגיגית שנסובה סביב שולחן חג עשיר במטעמים, יש כמה משפחות שאין להן מה לאכול, אין להן כסף לקנות בגדים חגיגיים ולפעמים אין להן שולחן אוכל בכלל.

כמובן שכולנו היינו רוצים לעזור לנזקקים, ואין זמן טוב יותר לעשות זאת מאשר בעונת החגים, שכל מהותם היא נתינה לאחרים. בין אם באמצעות תרומה ובין אם על ידי פעולה, אתם יכולים לעזור לאנשים שבאמת זקוקים לכך. אם אינכם יודעים מהיכן להתחיל בעונת החגים הקרובה, הנה כמה רעיונות מועילים.

תרומה כספית

אחת הדרכים לעזור לנזקקים בעונת החגים היא לתת תרומות. תרומה כספית יכולה לעזור המון למי שאין לו ואף לאפשר לקנות סל מזון שישמש לערב החג או לתקופת החג עצמה. אתם יכולים לתרום כל סכום שמרגיש לכם נכון, בהתאם ליכולת שלכם. תוכלו גם לתרום דרך האתר של פתחון לב באמצעות תהליך מאובטח ופשוט. אם אתם תורמים כעסק או חברה לידיעתכם, תרומה זו הוצאה מוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

לתרום ביגוד

דבר נוסף שבאפשרותכם לעשות הוא לתרום ביגוד. בהרבה בתים תקופת החגים היא זמן טוב לארגן את הבית ולהעביר הלאה את מה שיושב בארון ללא שימוש. אם יש לכם בגדי ילדים, או בגדי מבוגרים שאינכם צריכים תוכלו לתרום אותם, לפתחון לב שם מקדמים מיזם יחד עם YAD2 של חנות חברתית למוצרי יד 2. הבגדים השמישים מועברים לביגודיות שם הם נמכרים במחיר סמלי לכל דורש, כאשר המוכרות עובדות בהתנדבות. כל ההכנסות שמגיעות מהבגדים הולכות לקניית סלי מזון לנזקקים.

להתנדב בפתחון לב

מלבד מתן תרומות כספיות, אתם יכולים גם לתרום מזמנכם ולהגיע להתנדב בפתחון לב. עכשיו ההתנדבות מתבצעת בהתאם להגבלות הקורונה אבל תמיד ישנו צורך במתנדבים אשר יארזו סלי מזון וימסרו אותם לבתים של נזקקים. ככל שיהיו יותר מתנדבים כך היקף הסיוע יהיה נרחב יותר וניתן יהיה להגיע ליותר משפחות ברחבי הארץ. לכן גם אם היו לכם הרבה הוצאות החודש, אתם עדיין יכולים לעזור בדרכים אחרות כמו למשל על ידי התנדבות. בנוסף אם יש לכם תחומי מומחיות אתם מוזמנים לתרום מהידע והניסיון שלכם לנזקקים.

לכולנו קשה, אך בתקופת החגים יש כאלו שקשה להם הרבה יותר. אם נדע להתגייס ולעזור זה לזה לאורך כל השנה, קל וחומר בתקופת החגים, נוכל לעשות יחד צעד אחד נוסף לקראת שבירת מעגל העוני.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]