מה כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה? - 0404
מה כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה? depositphotos

מה כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה?

המצב הכלכלי גורם ללא מעט אנשים להיכנס למינוס אשר ללא הלוואה עלולה להסתבך עד לכדי מינוס כרוני. כדי למנוע מצב זה חשוב לקחת הלוואה עם ריבית נמוכה ותנאי החזר גמישים כדי שאפשר יהיה לעמוד בתשלומי ההחזר מדי חודש ולא להיקלע לריבית פיגורים.

מה כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה?

עוד בטרם לקיחת הלוואה חשובה לבדוק לדעת מאיפה אתם לוקחים את ההלוואה, האם אתם לוקחים מהבנק או דרך חברות חוץ בנקאיות שכוללות בין היתר את חברות האשראי, חברות הביטוח והחברות הפיננסיות? לאחר שהחלטתם מאיפה לקחת את ההלוואה חשובה להשוות בין ההלוואות השונות ולקבל את ההצעה המשתלמת ביותר שעונה על הצרכים שלכם. כמו כן, חשוב לבדוק את הדברים הבאים בטרם קבלת ההחלטה. הדברים החשובים שיש לשים לב כוללים:

ריבית ההלוואה – כל הלוואה כוללת ריבית שעליכם לשלם בנוסף לתשלום ההחזר מדי חודש. לרוב הריביות בבנק יהיו נמוכות יותר מאשר הריביות של החברות החוץ בנקאי. אך לא תמיד הבנק ילווה לכם, ישנם מצבים שהבנק יחליט לא להלוות עקב חשש מאי עמידה בתשלומי ההחזר מדי חודש. לכן בטרם ההחלטה חשובה להתייעץ עם יועץ בנקאי שיתאים לכם את סוג ההלוואה המתאימה בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

פריסת ההלוואה – הלוואות נפרסות על פני תקופה מסוימת, ככל שהפריסה היא לתקופה ארוכה יותר כך תשלומי ההחזר יהיו נמוכים יותר ותוכלו לעמוד בהם מדי חודש.

תקופת ההלוואה – תקופת ההלוואה היא עד חמש שנים. אם תפרסו לחמש שנים תוכלו לשלם תשלומי החזר נמוכים מדי חודש.

תשלומי ההחזר – אם אתם לא יכולים להחזיר תשלומי גבוהים, כדי לפרוס את ההלוואה לתקופה ממושכת יותר כמו חמש שנים. באמצעות יועץ בנקאי תוכלו לפרוס את תשלומי ההחזר בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

מסגרת ההלוואה – כל הלוואה שניתנת בין שזה דרך הבנק או דרך חברות חוץ בנקאיות מעמידה לרשות הלקוח מסגרת נפרדת שאינה קשור לחשבון הבנק או למסגרת האשראי של הלקוח.

להשוואת בין הבנק לבין חברות חוץ בנקאיות – השוואה בין תנאי ההלוואה שקיבלתם בבנק לבין חברות חוץ בנקאיות מבחינת גובה הריבית, פריסת התשלומים ואורך התקופה, יעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה לכם.

מדוע חשוב להשוות בין תנאי ההלוואה השונים?

רק השווה בין הבנק לבין חברות חוץ בנקאיות תיתן לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו. לרוב העדפה תהיה לבנק, מאחר הריביות שם נמוכות יותר. אך ישנם מצבים שהבנק אינו מאפשר קבלת הלוואות ואז יש צורך לפנות לחברות חוץ בנקאיות ולברר את סוגי ההלוואות שהם מציעים ואת התנאים הנלווים לכך. לכן חשוב לקבל את המידע שאתם צריכים ורק לאחר ייעוץ עם יועץ בנקאי והשוואה בין החברות השונות ניתן בהתאם לצרכים שלכם, אפשר יהיה לקבל את ההחלטה במי לבחור.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]