מה צריך כדי להתחיל גידול קנאביס בפעם הראשונה? - 0404
מה צריך כדי להתחיל גידול קנאביס בפעם הראשונה? freepik

מה צריך כדי להתחיל גידול קנאביס בפעם הראשונה?

הציוד שדרוש כדי להתחיל תהליך ביתי של גידול קנאביס הוא ציוד בסיסי מאד שמחירו בשוק החופשי כבר ירד עד כדי כך שיותר משתלם לגדל אותו לעומת כל אלטרנטיבה שהיא, ולא משנה אילו מחירים זמינים דרך אפליקציית טלגרם בשוק השחור. אם פעם היה מדובר בציוד יקר יחסית שלא מספיק ללכת לאתר של חנויות הידרופוניקה וגידול צמחים ביתי כמו "ירוק הביתה" כדי לרכושו ולהביאו עד פתח הבית, אז הרי שהיום אין יותר נגיש ממנו, במחירים שבהם כל אחד יכול להרשות לעצמו להרכיב מערכת גידול ביתית שמתאימה בדיוק לצרכים שלו.

בכל מקרה לגופו תכיל מערכת גידול קנאביס ביתית, אשר מיועדת להכיל בתוכה תהליך של גידול קנאביס עד לתנובה של יבול מוצלח, מאפיינים מדויקים שונים, אך הבסיס העיקרי שמהווה את רוב מה שצריך כדי להפעיל אותה ברמה הבסיסית, הוא אותו בסיס בכל המקרים. לכן, במקרה של מגדל קנאביס מתחיל, מספיק לרוב להכיר את הציוד הבסיסי בלבד כדי להתחיל ולסיים בהצלחה מחזור אחד של גידול לכל הפחות לפני שממשיכים הלאה ומתרחבים לציוד יקר יותר. את כל הציוד הזה ניתן להשיג כמובן בקלות במלאי הקבוע של כל חנות הידרופוניקה וגידול צמחים בישראל, דרך רכישה באינטרנט והזמנה עד הבית או דרך רכישה ישירה בסניפים של הרשתות והחנויות השונות.

אלו פריטי הציוד העיקריים שמהווים את הבסיס של כל מערכת לגידול ביתי של צמחים:

  1. אוהל גידול – במרבית המקרים דרושים תנאים מבוקרים מדויקים של תאורה וטמפרטורה כדי לגדל סוגים מסוימים של צמחים בחלל הביתי, לא רק קנאביס אגב, ולכן כדאי לקיים את תהליך הגידול בתוך אוהל גידול, הנקרא גם חלל גידול, בעיקר כיוון שזול יותר וקל יותר ליצור ולשמר בקרה אחר התנאים המדויקים הללו בתוך חלל קטן יותר מאשר בחדר שלם. ישנם מקרים בהם גידול יתבצע בתוך חדר ללא אוהל ייעודי, אך במקרים רבים נדרש אוהל כדי להתחיל להרכיב בתוכו את שאר האלמנטים של מערכת הגידול.
  2. מפוח ומאווררים – רגע לפני שמגיעים לאלמנט התאורה שהוא המרכזי ביותר והמוכר לכולם, חשוב לא לשכוח את מה שחלק נוטים לשכוח מיד, שהוא מערכת האוורור. בחלל סגור, צמחים לא יכולים לנשום לאורך זמן רב מדי בדיוק כמו בני אדם, ולכן חשוב מאד לאוורר אותם במלאי חדש של אוויר שיספק להם בין היתר פחמן דו חמצני הדרוש להם לתהליך הגדילה שלהם. האוורור הוא לא פחות חשוב מהתאורה, ולכל הפחות תכיל מערכת גידול ביתית המיועדת לגידול קנאביס מפוח אחד וכמה מאווררים קטנים שיניעו את האוויר בכל שעות "הערות" ו"השינה" של הצמחים.
  3. מנורת גידול – מנורת גידול היא אולי האלמנט החשוב ביותר בגידול, ולפיו יוגדר גודל האוהל הדרוש, עוצמת המפוח והמאווררים, הדרישה למזגן קבוע בחדר הגידול ואלמנטים נוספים בסביבת הגידול, שקשורים לחום הפוטנציאלי שיכולה לייצר מנורת גידול שאינה פועלת על טכנולוגיית LED. הבחירה של מנורת גידול היא בחירה חשובה ולכן חשובה לקרוא עליה בהרחבה לפני שעושים אותה.
  4. אביזרים נלווים חשובים – לאוהל הגידול חשוב להוסיף גם מד טמפרטורה ולחות שיעזור לכם לבקר אחר תנאי סביבת הגידול הבסיסיים ולוודא שהצמחים יכולים לגדול בנוחות ובטווח יעיל של תנאים, ויש מגדלים מתחילים שכבר קראו מספיק על תזונת צמחים כדי לאפשר לעצמם לשלב גם אלמנטים של דישון והזנת צמחים לניסיון כבר במחזור הגידול הראשון שלהם. מלבד האלמנטים הללו, בכל חנות הידרופוניקה וגידול ימליצו לכם על עוד כמה דברים אחרים שאולי יכולים להוות חלק אינטגרלי ממערכת הגידול שלכם, אבל כאן כבר מדובר בהעדפה אישית.

 

מאמר זה נכתב על ידי ירוק הביתה – המגוון הגדול המתקדם והחדשני ביותר בשוק ההידרופוניקה ממיטב היצרנים בארץ ובעולם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]